KızlarBiliyor

Devlet Destekli Dükkan Açmak İçin Ne Yapılmalı

Devlet Destekli Dükkan Açmak İçin Ne Yapılmalı

Dükkan açmak isteyenlere verilen devlet destekli hibe ve faizsiz kredi imkanları hakkında ayrıntılı bilgi. Sermaye desteği alarak sizde kendi dükkanınızı açabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bu neden ile binlerce kişinin merak ettiği Devlet Destekli Dükkan Açmak İçin Ne Yapılmalı? Kimler devlet desteği alarak iş yeri açabilir. Hibe kredi ve faizsiz kredi desteklerinden nasıl yaralanılır. 2018 yılında verilecek devlet destekleri hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyenler.

Dükkan Açmak İçin Devlet Hibesi Nasıl Alınır

Binlerce vatandaşımızı kendi işini kurmak adına gerekli olan finansal desteği devlet hibeleri ile temin etmektedir. Geri ödemesiz iş kurma desteği veren devlet kuruluşları sayesinde binlerce kişi kendi işinin patronu oldu. 2018 yılında da bu tür destekler verilmeye devam edilmektedir. Sizde yapmak istediğiniz iş ile ilgili verilen bu tür desteklere başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapacağınız işi belirlemeniz ve bu iş için Devlet Desteği olup olmadığını araştırmanız gerekmektedir. Ayrıca destek alacağınız kurumları belirlemeli ve bu kurumlar ile iletişime geçmelisiniz.

İş Kurmak İçin Destek Veren Devlet Kurumları

İş kurmak, üretim yapmak, insanlara istihdam sağlamak ve ekonomiye katkıda bulunmak isteyenler devlet hibesi ile desteklenmektedir. Sizde bu tür destekler sayesinde gerekli olan sermaye ihtiyacı için bankalardan kredi kullanmadan iş kurabilirsiniz. Bilindiği üzere girişimciliğin artırılması ve başarılı işletmelerin kurulması adına en büyük destek kosgeb tarafından verilmektedir. % 100 Devlet kuruluşu olan kosgeb geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi 2018 yılında da Devlet Destekli Dükkan Açmak İsteyenlerin ilk başvuru kapısı olmaktadır. Bu kuruluş dükkan veya iş yeri açmak isteyenlere geri ödemesiz hibe ve faizsiz kredi desteği vermektedir. Sizde bu imkanlardan yararlanarak kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Kosgeb Hibesi İle Dükkan Açmak

Kosgeb Hibesi İle Dükkan Açmak

Girişimcilere en büyük destek Kosgeb tarafından verilmektedir. Bu devlet kuruluşu kendi işini kurmak isteyen girişimcilere dükkan açmak adına 50 bin liraya kadar hibe yani geri ödemesiz destek vermektedir. Bunun ile birlikte buradan hibe alanlara geri ödemeli olmak kaydı ile 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği de vermektedir. Sizde kurmak istediğiniz iş için gerekli olan sermayeyi kosgeb hibesi alarak temin edebilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin belirli şartları ve belgeleri tamamlaması gerekmektedir. Gerekli şart ve belgeler ile birlikte isteyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hibe ve faizsiz kredi desteği için başvuruda bulunabilirler.

Dükkan Açmak İçin Kimlere Destek Verilir

Kendi adınıza dükkan açmak için verilen en büyük Devlet Desteği Kosgeb Desteği olarak dikkat çekmektedir. Belirlenen sektörlerde iş yapmak isteyenlere Girişimcilik Destek Programı kapsamında hibe ve faizsiz kredi verilmektedir. Bu imkandan yararlanmanın en önemli kuralı Girişimcilik Belgesine sahip olmaktır. İşkur ve Kosgeb tarafından ortaklaşa verilen girişimcilik kurslarına katılarak bu belgeye sahip olabilir ve bu imkandan yararlanmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bu belgeye sahip olanlar Kosgeb nace kodları ile belirtilen iş kollarından herhangi birisi için destek başvurusunda bulunabilirler. Başvuruda bulunacak olanlar girişimcilik belgesinin yanında yapmak istedikleri iş ile ilgili iş planı hazırlamalı ve kosgeb birimlerine teslim etmelidir. Burada yapılan inceleme sonucunda destek almaya hak kazananlara 50 bin lirası geri ödemesiz hibe 100 bin lirası faizsiz geri ödemeli kredi olmak üzere 150 bin lira destek verilmektedir.

Dükkan Açma Hibesi Almanın Şartları

Yukarıda belirttiğimiz imkanlar dahilinde hibe ve faizsiz kredi desteği almak isteyenler aşağıda belirttiğimiz şartları taşımak zorundadır. Bu şartların neler olduğunu kısaca hatırlatmak gerekirse;

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • 18 yaşından gün almış olmak
  • Yapmak istediğiniz iş kolunun desteklenen sektörler arısında bulunması
  • Kosgeb girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Geçtiğimiz yıllarda iş kurmak için devlet hibesi almamış olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Kendi üzerine kayıtlı bir iş yerinin olmaması veya bir iş yerinde ortaklığının bulunmaması

Devlet Destekli Dükkan Açmak İsteyenlerin yukarıda belirttiğimiz şartları taşmaları halinde bağlı bulundukları kosgeb birimlerine giderek başvurularını yapabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.