KızlarBiliyor

Seçim Paraları Ne Zaman Yatacak

Seçim Paraları Ne Zaman Yatacak

31 Mart 2019 Yerel seçimlerinde sandık başında görev alanlar ücretlerini ne zaman alacaklar. Bilindiği üzere seçimde görev alan görevliler bu görev karşılığında ücret almaktadır.Verilen ücretler ise verilen görev ile bağlantılı olarak farklılık göstermektedir. 2019 seçim sandık görevlisi ücretlerinin ne kadar olduğu aşağıda belirtilmiştir. Bu ücretler ile 2019 yıl seçim görevini yerine getiren görevliler Seçim Paraları Ne Zaman Yatacak diye merak etmektedir.

31 Mart Seçim Görevlisi Ücretleri

31 Mart Yerel Seçimlerinde sandık başında görev alan personel ücretleri belirlendi. Başkan, Memur üye ve diğer parti temsilcilerine verilecek ücretler aldıkları kurs ve görevlerine göre şu şekilde hesaplanmaktadır.

Sandık Kurulu Başkanı ücreti 128.00 TL

  • Verilen kursa katılan sandık kurulu başkanları seçim görev ücreti olarak 4 X 124,00 TL = 496,00 TL ödeme yapılacak
  • Verilen kursa katılmayan sandık kurulu başkanları 3 X 124,00 TL = 372,000 TL alacak

Sandıkta Görev Alan Memur Üye Ücretleri 115,00 TL

  • Sandık görevlisi eğitimi alan memur üyeler  3 X 115,00 TL = 345,00 TL ödeme alacak
  • Eğitimlere katılmayan memur sandık üye görevlileri  2 X 115,00 TL = 230,00 TL ödeme alacak

Sandıkta Görev Alan Siyasi Parti üyeleri 115,00 TL

Sandıkta görev alan siyasi parti üyeleri için kurs verilmedi için sadece seçim günü sandık başında görev almaları halinde 115,00 TL ödeme yapılacaktır.

Seçim Paraları Hangi Bankaya Yatacak

Geçtiğimiz yıllarda yapılan seçimlerde seçimde görev alan görevlilerin ödemeleri belirttikleri IBAN numaralarına yatıyordu. 31 Mart Yerel Seçimleri için yapılacak olan ödemeler Akbank şubelerine yapılacaktır. Seçimde görev alan ve sandık başkanı tarafından doldurulan sandık görevlisi personel listesine imzasını atan görevliler ücretlerini bu bankadan almak zorunda. Seçimde sandık başında görev alanlar aşağıda belirttiğimiz tarih aralığında bu AKBANK şubelerine kimlikleri ile giderek ücretlerini alabilecekler.

31 Mart Yerel Seçim 2019 Seçim Parası

Seçim Paraları Ne Zaman Yatacak diye merak edenler geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi seçim sonuçlandıktan yaklaşık 20 – 25 gün sonra bu ücretleri alabilmektedir. Nisan ayının 20 ile 30 arasında bu ücretlerin yatırılması beklenmektedir. Bu konuda sandık başkanı ve sandık memur üye kurslarında bu ücretlerin 20 gün sonra Akbank şubelerine yatırılacağı açıklanmıştı. Buda Nisan ayının 20 sinden sonra bu ücretlerin alınabileceğini göstermektedir. Türkiye genelinde bazı bölgelerdeki itirazlar sonucunda sayımlarının tam olarak tamamlanamaması bu ücretlerin ödenmesinde bir takım gecikmeler yaşanmasına neden olabileceği düşünülmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.