KızlarBiliyor

Karate Salonu Nasıl Açılır

Karate Salonu Nasıl Açılır

Spor olanı açmak için gerekli olan belgeler. Karate salonu açmak için gerekli olan evraklar. Spor salonu açmak için en az kaç metre kare salona ihtiyaç duyulmaktadır. Spor salonu açmak nereden izin alınır. Kimler karate salonu açabilir ve işletebilir. Yeni açılacak bir spor salonu hakkında tüm merak ettiklerinizi Karate Salonu Nasıl Açılır başlığı ile paylaşıyoruz

Spor Salonu Açmak İçin Gerekli Şartlar

Farklı spor dallarında açılan spor salonları son dönemde oldukça fazla ilgi görmektedir. İnsanların sağlıklı yaşam için bu tür salonlarda spor yapmaya çalışması oldukça memnun edicidir. Çalışma hayatından sıkılan, sağlıklı yaşamak isteyen, vücut kaslarını geliştirerek daha estetik bir vücuda sahip olmak isteyen. Farklı dallarda savunma sporlarına ilgi duyanlar spor salonlarına ilgi göstermeye devam ediyor. Sağlıklı bir neslin yetiştirilmesi adına bu oldukça önemli olmak ile birlikte hayatımızda sporun olması hayati önem taşımaktadır.

İnsanların düzenli ve bilinçli spor yapabilmeleri adına da spor salonlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Günün belirlenen saatlerinde uzman bir antrenör tarafından gerekli imkanların ve aletlerin temin edilmesi bu konuda çok önemlidir. Bu neden ile insanların spor yapmaları adına açılacak olan bir spor salonunda olmazsa olmazlar bulunmaktadır. Bunlar yapılacak olan spor için gerekli ekipmanların yanında salonun fiziki yapısı ve çalışanların belgeli ve profesyonel olması gerekmektedir.

Karate Salonu Nasıl Olmalı

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Karate Salonu Nasıl Açılır sorusuna öncelikle salonun fiziki yapısının nasıl olması gerektiğini belirtmek gerekir. Karate salonunun çalışma ve diğer gerekli alanlar olarak ayrılmaktadır. açılacak olan karate salonu için salon yüksekliğinin en az 2.50 m. olması gerekmektedir. Bunun ile birlikte çalışma alanı olarak belirtilen ve çalışma yapılan bölgenin 120 metre kareden az olmaması gerekmektedir. Bunun ile birlikte bay ve bayan soyunma odalarının bulunması ve odaların en az 15 m2 olması gerekmektedir. Ayrıca WC. ve Duş alanlarının ayrı ayrı bulunması gerekmektedir. Yeni bir karate salonu açmak isteyenlerden en az 15 m2 dinlenme alanı talep edilmektedir. Bu fiziki şartları taşıyacak bir salon bulunması halinde karate salonu açmak için diğer gerekli işlemlere başlamanız önerilmektedir.

Karate Salonu Açmak İçin Gerekli İşlemler

Başarılı bir karate salonu açmak isteyenlerin öncelikle yukarıda da belirttiğimiz gibi öğrenci sayısına göre değişecek ölçülerde bir yere sahip olmanız gerekmektedir. Bu salonda verilecek olan spor dalı ile ilgili gerekli olan alet ve gereçlerin temin edilmesi salonun tercih edilmesine neden olacaktır. Bu neden ile bu tür bir yer açmak isteyenlerin biraz masraf etmesi kaçınılmaz olacaktır. Zemin döşemesinden yumruk torbalarına kadar gerekli her şeyin eksiksiz olması gerekir. Yer ve Ekipman temini yapıldıktan sonra bu tür bir salon açmak adına antrenör belgesine sahip olmanız ve bu belgeye sahip olan bir kişi ile en az 1 yıllık sözleşme imzalamanız gerekmektedir. Bu işlemi yapanlar bulundukları bölgedeki Gençlik ve Spor Müdürlüklerine giderek salon açmak için başvuruda bulunması ve gerekli olan evrakları buradan temin ederek işlemleri yapması gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.