KızlarBiliyor

Ev Kredisi Nasıl Ertelenir

Ev Kredisi Nasıl Ertelenir

Koronavirüs nedeni ile alının ekonomik tedbirler kapsamında kredi erteleme işlemleri nasıl yapılır. Hangi bankalar virüs nedeni ile kredi ertelemesi yapmaktadır. Bankadan virüs kaynaklı kredi erteleme işlemleri nasıl yapılır. Hangi krediler 3 ay ertelenebilir. Özel ve Devlet Bankalarından Ev Kredisi Nasıl Ertelenir. Konut kredisi 3 ay erteleme kampanyası yapan bankalar hangileri. Kredi erteleme işleminde ertelenen kredi taksitleri ne zaman ödenir. Konut kredilerinde virüs nedeni ile ertelenen krediler için ne kadar faiz uygulanır. Koronavirüs sebebiyle ertelenen krediler hakkında tüm merak ettiklerinizi Ev Kredisi Nasıl Ertelenir başlığı ile paylaşıyoruz.

Konut Kredisi Ertelemesi Yapan Bankalar

Dünya genelinde etkisini sürdüren virüs bir çok kişinin ekonomik anlamda sıkıntı yaşamasına neden olmaya devam ediyor. Sokağa çıkma yasağı ve toplu alanların kapatılması nedeni ile bir çok kişi işinden oldu veya kendi iş yerlerini açamaz hale geldi. Bu da bir çok kişinin bu virüs nedeni ile ekonomik anlamda sıkıntı yaşamasına etki etmektedir. Birbirinden farklı sektörlerde çalışma imkanını kaybeden ve bankalara borcu olan vatandaşlarımızın bu günlerde en çok araştırdığı konu ise ödenmesi gereken kredi taksitlerinin ertelenmesi veya ötelenmesi durumu. Bilindiği üzere virüs nedeni ile hayata geçirilen kredi ekonomik destek paketinde kredi taksitlerinin ertelenmesine geçildi. Bu uygulamaya öncelikli olarak Devlet bankaları ve akabinde diğer tüm Özel Bankalar katılım sağladılar. Konut kredisi, bireysel tüketici kredisi, taşıt kredisi, esnaflar için verilen krediler ve kredi kartlarının ödemeleri bu kapsamda 3 aydan 6 aya kadar ertelendi. Bunun ile birlikte bütün işletme sahiplerine 6 ayı ödemesiz toplamda 36 ay vadeli 25 bin lira destek kredisi başvurusu alınmaya başlandı.

Verilen bu kredi esnaflara özel olarak verileceği haberinden sonra bireysel müşteriler için de farklı taksit ödemesiz dönemli kredi başvuruları açıklandı. Devlet bankası olan Halk Bankası, Vakıflar Bankası ve Ziraat Bankası bu kredi paketini hayata geçireceğini açıkladı. Yapılan açıklamada verilecek olan kredi 3 farklı miktarda verilecektir. 5 Bin lira, 7 Bin 500 Lira ve 10 Bin lira olarak başvuru yapmaya imkan tanınmaktadır. İnternet üzerinden mobil bankacılık veya İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapılmasına imkan tanınmaktadır. Verilecek olan bu kredi için 6 ay ödemesiz dönem bulunmaktadır. Toplam 36 ay ödeme imkanının tanındığı bu krediyi alanlar ilk 6 ay herhangi bir ödeme yapmak zorunda olmayacak.

Konut Kredisi Erteleme İşlemi

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ev Kredisi Nasıl Ertelenir sorusu için hangi bankadan kredi kullanıldığının şu an itibari ile hiç önemi bulunmuyor. Bunun nedeni ise bütün bankalar şuan itibari ile ev kredisi taksit erteleme işlemi yapıyor. Sizde 3 ay konut kredisi borcunuzu ertelemek istiyorsanız hemen başvuruda bulunarak bir kaç dakika içerisinde bu imkandan yararlanabilirsiniz. Bunun için banka şubesine gitmenize bile gerek yok. Mobil bankacılık veya İnternet bankacılığı üzerinden hemen başvurunuzu yapabilir ve sonuç alabilirsiniz. Bu konuda bankalar belirli bir faiz uygulaması yaptığını belirtmek istiyorum. Taksit miktarınız ve güncel konut kredisi borcunuza göre farklı fiyat farkını ödemeniz gerekmektedir. Başvuru esnasında size tahakkuk eden faiz ve bundan sonra ödemeniz gereken taksit miktarındaki artış tablo şeklinde belirtilmektedir. Belirtilen yeni ödeme planını kabul etmeniz halinde kredi erteleme işleminiz hayata geçirilmektedir.

Halkbank Ev Kredisi Erteleme İşlemi

Bankaların virüs kaynaklı kredi ertelemesi işlemine öncülük eden Halkbankası ev kredisi taksit etleme işlemini gün içerisinde sonuçlandırmaktadır. Mobil şube veya İnternet şubesi üzerinden kullandığınız konut kredisi için erteleme başvurusunu yapabilir ve banka şubesine gitmeden 3 ay kredi erteleme işlemini tamamlayabilirsiniz. Banka yukarıda da belirttiğimiz gibi bu erteleme için belirli bir faiz uygulamakta ve bu faizi sizden hemen istememektedir. Belirlenen işlem faizi geri kalan taksitlerine üleştirilir ve 3 ay sonra kalan taksit miktarınız kadar ödeme yaparsınız. Bu konuda işlem yapmak isteyenler buradan işlemlerini hemen yapabilirler.

Halkbank Ev Kredisi Erteleme İşlemi

Ziraat Bankası Ev Kredisi Erteleme İşlemi

Konut kredisi, Tüketici Kredisi, Araç kredisi ve kredi kartı borçlarını 3 ay erteleyen bir diğer banka da Ziraat Bankası olarak dikkat çeker. Devlet bankası bu kapsamda bütün krediler için düşük faiz farkı ile 3 ay ödemesiz dönem geçirmenizi sağlamaktadır. Ev Kredisi Nasıl Ertelenir diye araştırma yapanlar bu bankanın İnternet şubesinden hemen erteleme başvurusu yapabilirler. Bunun ile birlikte bu banka bireysel müşterilerine 10 Bin Liraya kadar 6 ay ödemesiz dönemli toplam 36 ay vadeli ihtiyaç kredisi vermeye devam ediyor. Aylık geliri 5 Bin Liranın altındaki tüm vatandaşlar bu krediden yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler.

Vakıfbank Ev Kredisi Erteleme İşlemi

Ülkemizde en çok konut kredisi kullandıran Devlet bankalarında birisi olan Vakıflar Bankası da 3 ay kredi erteleme işlemini yapmaya devam ediyor. Bu bankadan kullanılan sadece ev kredisi değil diğer tüm krediler için de 3 ay erteleme yapılabilir. Diğer bankalarda olduğu gibi bu bankada kredi bulunanlar İnternet üzerinden kısa bir sürede bu işlem için başvuruda bulunabilir. Başvurular gün içerisinde sonuçlanmakta olup tarafınıza SMS olarak bilgilendirilmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.