KızlarBiliyor

Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler

Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler

Sahip olduğunuz iş bilgisini başka bir ülkede değerlendirerek para kazanmak istemeniz gayet doğaldır. Her yıl on binlerce vatandaşımız farklı hayaller kurarak yurtdışında çalışmaya gitmektedir. Sizinde başka bir ülkede şuan yapmış olduğunuz veya daha farklı bir işi yapmak isteyebilirsiniz. Fakat bu tür girişimlerin hepsi maalesef iyi sonuçlar vermemektedir. Bir çok vatandaşımızın bu tün hayali hüsran ile sonuçlanmaktadır. Yurtdışında hangi işi yapmak gerekir veya hangi ülke hangi işler için personel aramaktadır. Bu sorunun cevabı belki de sizin de hayatınızın değişmesine yardımcı olacaktır. Bu neden ile yurtdışında çalışmak isteyenlerin Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Yurtdışında ihtiyaç duyulan meslekler ve çalışma şartları hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler yazımızın devamını okumalıdır.

Yurtdışında En Çok Kazandıran Meslekler

Kendi mesleğini yaparak daha fazla para kazanmak isteyenler bu konuda biraz araştırma yapmak zorundadır. Yapılacak olan iş ile ilgili olarak ihtiyaç duyulan ülkeleri belirlemek çok da zor değildir. Özellikle günümüzde İnternet üzerinden yapılan ilanlar ve başvurular ile birlikte binlerce kişi kendi işi için en uygun ülkeyi kolaylıkla bulabilir. Sizde yurtdışında çalışmak gibi bir isteğiniz varsa yapmanız gereken kısa bir araştırma. Tabi ki yurtdışı denildiği zaman her akla gelen meslek ihtiyacı var anlamı çıkarılmamalıdır.  Belki de mesleğiniz ile ilgili en iyi parayı kendi ülkenizde kazanıyor olabilirsiniz. Bu neden ile Yurtdışında En Çok Kazandıran Meslekler hakkında yapılan araştırma sonuçlarını incelemeniz gerekmektedir.

Bundan 50 yıl önce yurtdışı veya Avrupa ülkeleri iş gücü ihtiyacını daha küçük ülkelerden karşılamak zorunda kaldı. Ülkedeki genç nüfusun giderek azalmasından kaynaklanan bu sorun nedeni ile bir çok Avrupa ülkesi çalıştıracak insan gücünü transfer etmek zorunda kalmaktadır. Bu durumda ülkeler öncelikli olarak vasıfsız işçi olarak bilenen meslek sahibi olmayan kişileri kendi vatandaşlarına göre düşük ücretler ile çalıştırarak ekonomisini düzeltti. Bunun yanında ihtiyaç duyulan birbirinden farklı kalifiye eleman olarak bilinen meslek sahiplerine de ihtiyaç duyulmaktadır. Önemli olan bu tür işleri bulmak ve daha fazla ücret alarak bu tür ülkelerde yaşamaktır. Bu neden ile yurtdışında en çok ücret kazanmanıza imkan veren mesleklerin neler olduğu aşağıda sıralanmıştır. Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler olarak bilinen bu işleri yapanlar yıllık 70 bin dolar ile 100 bin dolar arasında bir gelir elde etmektedir.

 • Yazılım mühendisliği
 • Bilgisayar sistemleri
 • Fizikçi
 • Matematikçi
 • Diş hekimi
 • Doktor

Yukarıda belirttiğimiz meslek sahipleri Dünyanın herhangi bir ülkesinde rahatlıkla bir iş bulabilir ve belirttiğimiz rakam aralığında bir gelir elde edebilirler.

Yurtdışında En Çok Aranan Meslekler

Yukarıda belirttiğimiz ve uzmanlık gerektiren meslekler dışında kalanlar da güzel paralar kazanmak adına yurtdışında iş imkanı bulabilirler. Son yıllarda özellikle hizmet sektörü inşaat sektöründe çalışacak kalifiye elemana ihtiyaç duyulmaktadır. Özellikle ustalık gerektiren işleri yapabilenler yılda 30 bin dolar ile 60 bin dolar arasında maaş alarak rahat bir şama sürebilirler. Bu meslek arasında son yıllarda en çok ilgi görenlerin başında hasta bakıcısı gelmektedir. Hem ülkemizde hem de yurtdışında bu işi yapabilecek eğitim almış personel ihtiyacı süreklilik arz etmektedir. Özellikle Avrupa ülkelerindeki yaşlı nüfusun çokluğu nedeni ile bu tür iş yapmak isteyenler için sürekli personel alımı yapılmaktadır. Bunun dışında dekorasyon ustaları da büyük ilgi görmektedir. İnşaat sektörünün bir parçası olan iş yapı dekorasyon işçiliği bir çok ülke tarafından aranan meslekler arasında gösterilmektedir. Yurtdışında Çalışma İmkanı Olan Meslekler olarak bilinen ve sürekli olarak talep gören işlerin neler olduğunu kısaca sıralamak gerekirse;

 • İnşaat işçiliği
 • İç dekorasyon işi
 • Kamyon şoförü
 • Hasta bakıcı
 • Çocuk bakıcısı
 • Servis elamanı
 • Hamur işleri ustası
 • Aşçı
 • Oto tamircisi
 • Kaynakçı
 • Boyacı

Yukarıda belirtilen meslek sahipleri yurt dışında bu işleri yapmak adına kolaylıkla iş bulabilirler. Yurtdışında çalışmak isteyenlerin bu tür işler hakkında ayrıntılı bilgi alabileceği ve başvuru yapabileceği yer ise İşkur olarak bilinmektedir. Sizde işkur tarafından yayınlanan bu tür iş ilanlarını buradan öğrenerek hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.