KızlarBiliyor

Toptan Organik Köy Yumurtası Alan Firmalar

Toptan Organik Köy Yumurtası Alan Firmalar

Organik olarak yetiştirilen tavuklardan elde edilen yumurtaları satmak güzel paralar kazanmanıza imkan tanıyabilir. Bu işi doğru ve kuralına göre yapanlar kısa sürede işlerini büyütmekte ve ciddi kazanımlar elde etmektedir. Genellikle kırsal alanda yapılan organik tavukçuluk diğer kapalı yöntem tavukçuluğa göre oldukça önemli bir müşteri potansiyeline sahiptir. Bu konuda önemli olan organik olarak elde edilen köy yumurtalarını pazarlama konusundaki sıkıntılardır. Bu neden ile bu işi yapanların bir çoğu Toptan Organik Köy Yumurtası Alan Firmalar ile iletişime geçmeye çalışmaktadır. Organik köy yumurtası alan yerler neresidir? Toptan olarak köy yumurtası nereye satılır? Salma tavuk yumurtası fiyatları nasıl belirlenir? vb. sorular bu konuda sıklıkla sorulmaktadır. Toptan köy yumurtası satışı yapmak mümkün olmak ile birlikte isteyenler farklı yöntemlerle organik yumurta satışı yapabilirler.

Köy Yumurtasını Nereye Satabilirim

Köy yumurtası olarak karşımıza bir çok yerde yumurta satışı yapan kişiler çıkabilir. Özellikle semt pazarlarında ve organik ürün satışı yapan dükkanlarda bu tür ürünleri bulma imkanına sahibiz. Ülke genelinde büyük şehirlerden ziyade daha küçük yerleşim alanlarında ve kırsal bölgelerde bu işi yapanları görebiliriz. Ortalama 50 ile 300 tane tavuk ile yapılan bu iş doğru yapılırsa güzel paralar kazandırmaktadır. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenler bu konuda belirli konularda bilgi sahibi olmalıdır. Yetiştirilecek tavuk cinsinden bu tavukların ne yemesi gerektiği hatta kümes yapılarının nasıl olması gerektiği ile ilgili bilgi sahibi olunmalıdır.

Hali hazırda bu işi yapanlar ise daha fazla verim alma konusunda araştırma yapmanın yanında işlerini büyütmek ile ilgili girişimlerde bulunmaktadır. Hem bu işi yapan hem de bu işe yeni bir başlangıç yapmak isteyenlerin aklına takılan en büyük soru ise elde edilecek olan organik köy yumurtalarının nasıl değerlendirileceğidir. Ortalama günde 200 ile 500 adet yumurta alan bir yumurta üreticisi bu ürünü kısa sürede satmalı ve her galan gün ile birlikte birikecek yumurtalarına pazar oluşturmalıdır. Bu neden ile Toptan Organik Köy Yumurtası Alan Firmalar ile iletişime geçmek veya toptan köy yumurtası satmak en çok arzulanan satış şeklidir.  Fakat bu işten daha fazla para kazanmak isteyenlerin bu tür firmalar yerine kendi imkanlarını kullanmaları çok daha büyük avantaj sahibi olmalarını sağlayacaktır.

Organik Yumurta Satışı Nereye Yapılır

Organik salma yumurta tavukçuluğu yapanların veya bu işi yapmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu elde edilen yumurtaları nereye satacakları. Bir çok kişi bu işe girerken günlük alınan yumurtaları bir toptancıya vererek elden çıkartmayı istemektedir. Her gün alınan yumurtalara için müşteri sıkıntısı yaşamamak ve yumurtaları zayi etmemek en büyük istektir. Fakat bu imkana her üreticinin ulaşması maalesef mümkün değildir. Bu tür firmalar bulundukları bölge dışından yumurta almayı tercih etmemektedir. Bunun en büyük nedeni ile nakliye maliyetlerinin fazla olmasıdır. Bu neden ile bu işi yapanların diğer yumurta satışı yöntemlerini hayata geçirmeleri gerekmektedir. Bu yöntemlerin başında ilk sırayı ise kendi organik köy yumurtalarını etrafına tanıtmak ve sipariş sistemi ile satış yapmak. Tabi ki tek yöntem bu değildir bunun ile birlikte bir kaç aktif yöntem de bulunmaktadır. Bu yöntemlerin neler olduğu aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu yöntemler ile elde ettiğiniz Toptan Organik Köy Yumurtası Alan Firmalar ile uğraşmadan kolaylıkla satabilirsiniz.

İnternet Üzerinden Köy Yumurtası Satışı Yapmak

Bir çok üründe olduğu gibi gıda maddeleri alım ve satımında son dönemlerde İnternet payı giderek artmaktadır. Birbirinden farklı site veya sosyal ağları kullanarak sizde elde ettiğiniz yumurtaların satışını yapabilirsiniz. Özellikle bu işi resmi belgeleri ile yapanlar bu konuda büyük avantaj sahibidir. Resmi işletme belgesi olanlar Ülkemizin en popüler alışveriş siteleri üzerinden yumurta satışı yapabilirler. Bunun için satış yapılacak olan siteler ile görüşülerek sözleşme imzalanması gerekmektedir. Resmi bir belgeye sahip olmayan daha küçük ölçekli olarak organik köy yumurtası yetiştiriciliği yapanlarda yine İnternet üzerinden sosyal ağları kullanarak kendi müşteri çevresini oluşturabilirler.

Kendi imkanları ile elde edilen yumurtaları pazarlamak isteyenler bulundukları bölgedeki organik ürün satışı yapan iş yerleri ile görüşerek haftalık yumurta siparişi alabilirler. Ayrıca bulunduğunuz bölgedeki semt pazarlarında izinli olarak köy yumurtası satışı yapabilirsiniz.

Organik Köy Yumurtası İçin En İdeal Tavuk Hangisidir

Köy yumurtası işi yapmak isteyenlerin yukarıda da belirttiğimiz gibi bu işi yapmak için en önemli araştırma konusu hangi cins tavuk ile bu işi yapacağıdır. Bu durum bulunduğunuz bölgenin coğrafi yapısına göre farklılık gösterebilir. Bulunduğunuz bölgeye en uygun tavuk cinslerini belirleme konusunda sıkıntı yaşayanlar Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek bu konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilirler. Bu kısa hatırlatmadan sonra Ülkemizde en verimli ve en çok tercih edilen yumurta tavuğu cinslerini sıralamak istiyorum;

  • Lohman Brown
  • Ataks
  • Ligorin

Ülkemizde yumurta tavukçuluğu için en çok tercih edilen tavuk cinsleri bu 3 tavuktan oluşmaktadır. Bunun ile birlikte Organik Yumurta İşi Yapmak isteyenler bu konu hakkında daha önceden yayınladığımız yazıyı okuyarak işin ayrıntıları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.