KızlarBiliyor

Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları

Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları

Daha güzel bir dudak için son dönemde dudak dolgusu oldukça sık yapılan bir estetik operasyondur. Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları bu neden ile özellikle bayanlar tarafından sıklıkla sorulur. Daha dolgun ve çekici dudaklara sahip olmak isteyen bayanlar bu işlemi sıklıkla araştırmaktadır.

Dudak bölgesine iğne ile enjekte edilen dolgu maddesi ile bu işlem gerçekleşir. Ülkemizde dudak dolgusu işleminde en sık kullanılan malzeme hyalüronik asit olarak bilinir.

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır

Bayanların daha dolgun ve güzel bir dudak yapısına kavuşmak için yaptırdığı dudak dolgusu nasıl yapılır. Bu işlemi yaptırmadan önce kısa bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Televizyonda çıkan haberlere sizde denk gelmişsinizdir. Güzellik uğruna canından oldu veya güzellik için gitti yerden hayatının şokunu yaşadı. Bu işlemi yaptırmak isteyenlerden bazıları kandırılmakta veya merdiven altı diye tabir edilen mekanlarda daha uygun olduğu için bu işlemi yaptırmaktadır.

Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları konusunda İnternet üzerinden reklam yaparak insanları kandıran bir çok linki görmeniz mümkün. İnsanlara bu işlemi çok düşük rakamlara yaptığını belirten bu tür belgesiz ve eğitimsiz kişiler bir çok bayanın sorun yaşamasını sağladı. Bu neden ile bu estetik işlemi yaptırmak isteyenlerin öncelikli olarak bu işin uzmanı ve bu işi yapmaya ruhsatı bulunan merkezlere başvurmalıdır.

Bu kısa ve önemli hatırlatmadan sonra Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır sorusuna cevap vermek istiyorum. Kişinin isteği üzerine dolgu miktarı belirlenir. Dudak bölgesi özel anestezik kremler ile uyuşturulur. Bu uyuşma için ortalama 20 dakika beklendikten sonra yaşlaşık 15 dakikalık bir operasyon ile dudak bölgenize iğne yardımı ile dolgu malzemesi kontrollü bir şekilde uygulanır. Dudak dolgusu yaptırmak isteyenlerin bu işlem için 1 saatlerini ayırmaları yeterli olmaktadır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi 1 saatlik kısa bir işlem soncunda sizde istediğiniz bir dudak yapısına kavuşabilirsiniz. İşin uzmanı ve doğru dolgu malzemesi ile yapılan bu işlemden sonra tarafınızdan yapılması gereken veya dikkat edilmesi gerekenleri kısaca sıralamak istiyorum.

  • İşlem sonrası 2 saat boyunca yemek ve içmek yasaktır.
  • Dudaklara 2 gün boyunca ruj veya farklı bir şey sürülmemesi
  • Dudaklara temas veya çarpmanın önlenmesi

Yukarıda belirtilenlere dikkat edenlerin genel itibari ile 2 ile 3 gün içerisinde normal hayatına dönmesi beklenir.

Geçici Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak dolgusu yaptırmak isteyen bir kişinin dudak yapısı istenilen dolgunluk ve kullanılacak olan malzemeye göre fiyat değişebilir. Dudak Dolgusu Fiyatları ortalama 1.000 TL ile 5.000 TL arasında değişmektedir. Az önce de belirttiğimiz gibi bu işlem ücreti kişiden kişiye değişmektedir. Bu konuda net bir fiyat almak için dudak yapınızın incelenmesi ve isteklerinizin değerlendirilmesi gerekmektedir.

Dudak Dolgusu Kalıcımıdır?

Daha güzel bir dudak görünümüne sahip olmak isteyen bayanlar dudak dolgusunun kalıcı olup olmadığını merak etmektedir. Kısa bir operasyon ile elde edilen dolgu dudaklar için kullanılan malzeme hyalüronik asit olduğunu belirtmiştik. Bu malzeme kalıcı bir malzeme değildir. Bu neden ile yapılan işlem esnasında kullanılan bu dolgu malzemesi vücut tarafından zamanla emilmekte ve kaybolmaktadır. Belirttiğimiz ve yan etki olmayan bu dolgu malzemesi ile yapılan dolgu işlemi ortalama 1 yıl kadar etkinliğini devam ettirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.