KızlarBiliyor

Corona Nedeniyle Banka Kredileri Nasıl Ertelenir

Corona Nedeniyle Banka Kredileri Nasıl Ertelenir

Corona virisünün Ülkemizi’de etkisi altına aldıktan sonra bir takım ekonomik önlemler alınmaya başlandı. Hızlı bir şekilde yayılan corona virüsünden ekonominin etkilenmesini minimuma indirmeye çalışan bir takım önlemler alınmakta. Bu önlemler arasında en çok ilgi görecek olan banka kredi borçlarının ertelenmesi olacaktır. Ekonomik istikrar kalkanı kapsamında bugün hayata geçirilecek olan yeni bir karar alındı. Bu karar haberini alan ticari ve bireysel müşteriler Corona Nedeniyle Banka Kredileri Nasıl Ertelenir? Corona virüsü nedeni ile yapılacak kredi işlemleri ne zamana kadar yapılmalı? vb. sorularına cevap aramaya başladılar.

Başka Devlet bankaları ve özel bankalardan bir kaçı kredi ödemelerinde bir takım değişikliğe gideceklerini açıkladılar. Corona nedeni ile kredi borçları ertelenecek. Gerek duyan işletmelere uzun vadeli ve esnek ödemeli yeni kredi paketleri hayata geçirilecek. Bu paket kapsamında kimlerin bu imkandan yararlanabileceği aşağıda belirtilmiştir.

Corona Nedeni İle Kredilerde Taksit Ötelemesi

Ekonomik anlamda bankalara kredi veya kredi kartı borcu bulunanların sıkıntılarının çözümü noktasında Halkbankası, Vakıflarbankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım Bankaları kredi taksitlerini öteleme kararı aldılar. Bu belirtilen bankalara ticari veya bireysel kredi, kredi kartı veya ek hesap borçları olanlar yararlanabilecekler. Bunun ile birlikte işletmelerin finansal sıkıntılarını ortadan kaldırmaları adına uzun vadeli ilk 6 ayı ödemesiz esnek ödeme esasına dayalı yeni kredi imkanı da tanınmaktadır.

Bankalara Konut kredisi, Tüketici kredisi veya ek hesap borcu olan bireysel müşterilerinde taksit öteleme imkanı tanınmaktadır. Yukarıda belirttiğimiz bankalardan kullanılan krediler için nisan ayının sonuna kadar bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunulması gerekmektedir. Ekonomik istikrar kalkanı kapsamında hayata geçirilen bu imkandan yararlanmak isteyenler İnternet Bankacılığı üzerinden veya bankaların ilgili birimlerine giderek bu işlemleri yaptırabilecekler.

İşbankası Kredi Kredi Kartı Ödemesi Erteleme

İş bankası Ülkemizde görülen corona salgını nedeni alınan ekonomik tedbirler kapsamında bireysel ticari müşterilerinin yanında bireysel müşterileri içinde öteleme kararı aldı. İş bankasından kullanılan konut kredisi, bireysel tüketici kredisi, araç kredisi, kredi kartı ödemeleri ve nakit avans ödemeleri için isteyenlere 3 ay öteleme yapacağını belirtti. Bu salgın nedeni ile işsiz kalanların mağdur olmamalı adına verilen bu imkandan yararlanmalı sağlanacaktır. İş bankası bu imkandan yararlanmak isteyen müşterileri için banka çalışma saatlerinin 09:00 ile 17:00 olarak devam edeceğini açıklamıştır.

Vakıfbank Kredi Ödemesi Öteleme İmkanları

Dünya genelinde etkisi sürdüren corona salgını nedeni ile ekonomik tedbir kapsamında destek veren bankalardan birisi olan Vakıflar bankası da taksit ödemesi sağlamaktadır. Ticari faaliyette bulunan tüm işletmelere yeni kredi desteği, esnek ve ötelemeli kredi desteği, çalışanının maaşını bu bankadan yatıran işletmeleri nakit desteği sağlamaktadır. Bunun ile birlikte bireysel müşterilerine de kredi veya kredi kartı ödemelerinde kolaylıklar tanımaktadır. Vakıfbank bireysel müşterilerin sahip oldukları kredi kartı ve kredi ödemelerini istemeleri halinde 3 ay öteleyebileceklerini belirtti. Vakıfbank mobil veya İnternet şubesinde isteyenlerin işlemlerini yapabilecekleri isteyenlerin ise 09:00 ile 17:00 saatleri arasında banka şubelerinden bu işlemleri yapabileceklerini belirtmektedir.

Kredi Kartı Borcu Nasıl Ötelenir

Ekonomik tedbirler kapsamında hayata geçirilen kredi veya kredi kartı ötelemeleri bir çok kişi tarafından ilgi ile takip edilmektedir. Bilindiği üzere ülke genelinde kredi veya kredi kartı borcu olan kişi sayısı milyonların üzerinde. Bu hassas dönemde bir çok kişi de bu tür borçların ödemesinde sıkıntı yaşanması durumunda ne olacağı ile ilgiliydi. Yapılan bu tedbir ile bir çok kişi bu sorunun cevabını bulmuş oldu. Corona Nedeniyle Banka Kredileri Nasıl Ertelenir veya kredi kartı borcu nasıl ötelenir soruları bu gün en çok sorulan soruların başını çekmektedir.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şu an itibarı ile Vakıflar bankası, Halk Bankası, Ziraat Bankası, İşbankası, Ziraat Katılım ve Vakıf Katılım bankacılığı bu imkanları sağlamaktadır. Diğer bankaların bu ekonomik tedbir kapsamında destek verip vermeyeceği bilinmemektedir. Bu belirtilen bankalara ticari veya bireysel kredi veya kredi kartı borcu olanlar başvuruda bulunarak bu imkandan yararlanabilirler. Bu konu ile ilgili işlem yapmak isteyenlerin virüs salgını nedeni ile banka şubelerine gitmek yerine bankaların İnternet şubeleri veya mobil bankacılık sistemlerini kullanmalarını örenmekteyiz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. ceyhun dedi ki:

  kısa zaman önce başka bir bankadan kredi çektim ben de erteleme yaapabilir miyim?

 2. cenk dedi ki:

  kredimi ertelemek istiyorum. diğer bankalar ne zaman yapar?

 3. Mahmut dedi ki:

  Çok olmadı yakın bir tarihte başka bir bankadan kredi kullandım ve şimdi bu yazıyı okudum. Peki ben de bundan yararlanabilir miyim?

 4. adnan dedi ki:

  kredi erteleme talebi için gerekli prosedürler nelerdir? bunlar hakkında bilginiz var mı?

  1. Hayri dedi ki:

   Başka bankadan kredi kullandım. Onlarda da oluyor mu?

  2. melih dedi ki:

   ben de kredi kullandım ve ertelemek istiyorum. bana da yardımcı olabilir misiniz?

 5. ali dedi ki:

  kredi erteleme talebini bankaya gitmeden internet üzerinden de yapabilir miyim?

 6. yücel dedi ki:

  tüm bankalar kredi ertelemesi yapacak mı?

 7. yunus dedi ki:

  benim kredi kullandığım banka kredi ertelemesini uygulamazsa ne yapmalıyım?

 8. mecit dedi ki:

  erteleme talebi hangi şartlarda ve ne kadar süre içerisinde yapılması gerekiyor.

 9. Hülya dedi ki:

  Bu bankaların haricindeki bankaların bu uygulamaya ne zaman geçeceği belli mi?

 10. Sevinç dedi ki:

  Özel bir bankadan kredi kullandım ve bu şartlard ödemekte zorlanacağım. Umarım diğer bankalar da en kısa sürede kredi ertelemeye başlar

 11. İsminiz dedi ki:

  Verdiğiniz bilgiler çok işime yaradı. Ben de ertelemeye başvuracağım. Emeğinize sağlık

 12. İsminiz dedi ki:

  Belirtilen banklar haricinde de erteleme uygulaması başlatılacak mı?

 13. Serhat dedi ki:

  Kredi ertelemek için başvuru süresi ve kriterleri nelerdir? Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

 14. İsminiz dedi ki:

  İnşallah diğer bankalar da en kısa zamanda bu yapılandırmayı hayata geçirirler ve vatandaş bir nebze olsun rahatlar

 15. Cemil dedi ki:

  Son günlerde böyle bir seye ihtiyacımız vardı. Çok iyi oldu. Emeğinize sağlik

 16. Murat dedi ki:

  Özel bankalar da bu uygulamaya geçerse bunların özel şartları olur mu yoksa herkese bu hak tanınır mı?

 17. Yılmaz dedi ki:

  Özel bankalar da bu uygulamaya geçecek mi? Yoksa sadece devlet bankaları mı uygulayacak.

 18. Yeliz dedi ki:

  Çok iyi bir uygulama olduğunu düşünüyorum. Böylelikle zor durumda olan kişiler bir miktar rahatlayacaktır

 19. merve dedi ki:

  bu uygulamadan isteyen herkes faydalanabiliyor mu?

 20. adem dedi ki:

  bu bankaların verdikleri öteleme sürelerinin uzayabilme ihtimali var mıdır?

 21. seyit dedi ki:

  bu yazılan bankaların dışındaki bankalar da bu uygulamaya geçecek mi? geçecek ise bu işlem ne kadar sürer?

 22. sinan dedi ki:

  diğer bankalar da bu uygulamayı yapacak mı?

 23. mert dedi ki:

  başka bir bankadan kredi kullandım.içinde bulunduğumuz şartlardan dolayı krediyi ertelemek zorundayım. diğer bankalar da erteleme yapıyor mu?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.