KızlarBiliyor

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Öğrencilere Kredi Veren Bankalar

Okul masraflarından bunalan ve acil paraya ihtiyacı olan öğrenciler bankadan kredi çekebilir mi? Öğrencilere Kredi Veren Bankalar hangi şartlar altında kredi desteği vermektedir. Öğrencilere gelir belgesiz kredi veren banka var mı? Üniversite öğrencileri nasıl kredi kullanabilir. Bankadan kredi kullanmak isteyenlerin yapması gerekenler. Öğrenciye en çok kaç ay vadeli kredi verilmektedir. Üniversite öğrencilerinin ailesi üzerinden kredi kullanma imkanı var mı. Eğitim kredisi kimlere ve nasıl verilmektedir. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar ve öğrencilerin kullanabileceği kredi türleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler için yaptığımız araştırmayı paylaşmak istiyorum.

Üniversite Öğrencisine Kredi İmkanları

Bulunduğumuz dönemde okumak gerçekten çok zor hale geldi. Özellikle yurt çıkmayan ve kendi imkanları ile bir ev tutup veya özel yurtlara yüksek miktarda para ödeyen öğrenciler. Okul masrafları, kişisel ihtiyaçlar ve diğer giderler karşısında maddi anlamda zor günler geçirmektedir. Birde ailesinin maddi durumu iyi olmayan ve yeteri kadar harçlık alamayan öğrencilerin büyük bir bölümü bankalardan kredi alıp alamayacağını araştırmakta. Bilindiği üzere bankalar kredi verme noktasında kendi inisiyatifleri ve belirli kuralları uygulamaktadır. Bu kuralların en önemlisi ve alacağınız kredinin onaylanıp onaylanmayacağını belirleyense Kredi Notu olarak bilinir. Eğer geçmiş dönemlerde bankalardan kullanmış olduğunuz kredi ödemelerinde bir sıkıntı varsa kredi notunuzu olumsuz yönde etkilemiş olursunuz. Öğrencilere Kredi Veren Bankalar da özellikle bu durumu büyük önem vermektedir. Eğer kredi değerlendirme notu olarak bilinen findex notunuz düşükse kredi anla konusunda sıkıntı yaşayacaksınız.

Bankadan kredi kullanmak isteyenlerin bu neden ile kredi notunu bilmeli ve buna göre başvuruda bulunmalıdır. Findex notunun kaç olduğunu merak edenler ve kaç puan ile kredi çekileceğini öğrenmek isteyenler Kredi kullanmak için kredi notu kaç olmalı başlıklı yazımızı okuyarak bu konu hakkında bilgi sahibi olabilirler.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar Tercih Edilmeli

Bankadan ihtiyaçlar için gerekli olan krediyi kullanmak isteyenlerden belirli şartların arandığı bilinmektedir. Bu şartlar arasında bir çok bankanın hala uyguladığı kefil sistemi oldukça moral bozmaktadır. İnsanların miktarı ne kadar olursa olsun herhangi bir kredi talebi için herhangi birisinden kefillik teklifinde bulunmak istememektedir. Birilerine boyun bükmek olarak görülen bu olaydan dolayı bir çok kişi kullanmak istememektedir. Bu neden ile sizde kredi kullanmak için banka tercihleri arasında bulunan kefilsiz kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Bir çok özel ve devlet bankası bu sistem ile kredi vermektedir. Bu bankaların hangileri olduğunu öğrenmek isteyenler Kefilsiz Kredi Veren Bankalar hakkında bilgi verdiğimiz yazımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

Öğrencilere Eğitim Kredisi Veren Bankalar 2019

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankadan kredi kullanmak isteyenlerden belirli özelliklere sahip olup olmadığı araştırılmaktadır. Bunlar arasında en önemli sırayı alan ise gelir belgesine sahip olmanız. Yani kredi kullanmak isteyen birisinin bankaya bu borcun karşılığını ödeme noktasında ikna etmesi olarak çalıştığını ve bir gelire sahip olduğunu kanıtlamalıdır. Bankalar verdikleri kredilerin faiz gelirleri ile sistemlerini işlettikleri için vermiş oldukları kredinin geri ödemesinin yapılabilirliğine bakmaktadır. Bir kişinin herhangi bir gelir yoksa bu kişiye kredi verme konusunda sorun çıkaracaklardır. Bu neden ile kredi kullanmak isteyenlerin belirli bir miktarda gelire sahip olması gerekmektedir. Okuduğu için çalışma imkanına sahip olamayan öğrenciler bu neden ile büyük sıkıntı yaşamaktadır. Bu sorun ile karşı karşıya kalanlar hemen üzülmesin Öğrencilere Kredi Veren Bankalar bu yönden sıkıntı yaşayanlar için farklı bir kredi vermektedir. Eğitim Kredi olarak bilinen bu krediyi almak biraz daha kolay. Fakat bu krediye başvuruda bulunmak isteyenlerin velileri ile birlikte bankaya gitmesi gerekmektedir.

Öğrencilere Eğitim Kredisi Veren Bankalar

Çocukların eğitimi için 50 bin liraya kadar verilen bu krediyi bir çok banka vermektedir. Halkbankası Eğitim Kredisi, Ziraat Bankası Eğitim Kredi, İşBankası Eğitim Kredisi, Şekerbank Eğitim Kredisi veren bankalar arasında ilk sırayı almaktadır. Bu bankalar 60 aydan 120 aya kadar vade imkanı ile öğrencilerin eğitimleri için kredi desteği vermektedir.Verilen bu kredi sadece üniversite öğrencilerine verilmemektedir. Aşağıda belirtilen okul veya kursların herhangi birisinde okuyan öğrencinin için bu krediye başvuruda bulunabilirsiniz.

  • İlkokuldan liseye kadar eğitim alan Devlet Okulu öğrencileri
  • Özel okullarda okuyan öğrenciler
  • Milli Eğitim Bakanlığınca izinli kurslara katılan öğrenciler
  • Milli Eğitim Bakanlığınca izinli yaz okullarına katılan öğrenciler için
  • Milli Eğitim Bakanlığınca izinli spor okullarına katılan öğrenciler
  • Ön lisans  öğrencileri
  • Lisans Öğrencileri
  • Yüksek lisans öğrencileri
  • Doktora öğrencileri

Yukarıda belirttiğimiz okul veya kurslara katılan öğrenciler için verilen eğitim kredilerinden yararlanmak adına bankalara başvuruda bulunabilirler. Belirttiğimiz bu kredi imkanı bankalar göre farklı faiz oranı ve vade imkanı ile değerlendirilmektedir. İsteyenler 3 er aylık ödemeli, taksitsiz dönem ve uzun vadeli kredi türlerinden istediğine başvuruda bulunabilirler. Ayrıca Şekerfinans Eğitim Kredisi kredilerine evinizi teminat göstererek 2 yıla kadar ödemesiz dönem ile 120 aya kadar vadeli olarak kredi kullanma imkanınız bulunmaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.