KızlarBiliyor

Halkbank 25 Bin Lira Esnaf Kredisi

Halkbank 25 Bin Lira Esnaf Kredisi

Koronavurüs ekonomik tedbirleri kapsamında tüm işletmelere 25 bin liraya kadar düşük faizli kredi desteği verilmeye devam ediliyor. 6 ay ödemesiz dönemi bulunan bu kredi imkanından tüm sektördeki esnafımız başvurabilecek. Halkbank 25 Bin Lira Esnaf Kredisi almak isteyenler İnternet üzerinden hemen başvurularını yapabilirler. Verilen koronavirüs 25 bin lira düşük faizli kredilerin vadesi 36 ay olarak belirlenmektedir. İsteyenler Halkbankası şubesine gitmeden başvurularını buradan 5 dakika içerisinde yapabilirler. Bu imkandan yararlanmak isteyenler Halkbank 25 Bin Lira Esnaf Kredisi şartlarını, faiz oranlarını ve ödeme planını aşağıdan ayrıntılı bir şekilde öğrenebilirler.

Halkbank Esnaf Destek Paketi

Ülkemizdeki tüm esnaf ve sanatkarlara Ekonomik İstikrar Kalkanı kapsamında 25 bin liraya kadar düşük faizli kredi desteği verilmektedir. Verilen kredinin ilk 6 ayında herhangi bir ödeme yapılmamaktadır. İşletmelere verilen bu kredi toplamda 36 ay vadeli olarak verilmek ile birlikte yıllık faiz oranı %4,5 olarak belirtilmektedir.

 • Üst limit 25.000 TL
 • İlk 6 ay ödemesiz dönem
 • Toplam 36 ay vade imkanı
 • Yıllık % 4,5 Faiz oranı

İşletmelerin nakit sıkıntısını ortadan kaldırmak ve nefes almalarını sağlamak adına verilen Esnaf Destek Kredisi başvuruları alınmaya devam ediliyor. Başvurular Halkbank Şubesine gitmeden İnternet bankacılığı veya Mobil bankacılık üzerinden 5 dakikada yapılabilir.

25 Bin Lira Kredi İçin İstenilen Evraklar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi banka şubesine gitmeden İnternet üzerinden başvurunuzu yapabilirsiniz. Yapılan başvurular değerlendirildikten sonra tarafınıza SMS ile haber verilmektedir. Bu işlemi yapmadan evrak hazırlayıp banka şubesine gitmenize gerek yoktur. Öncelikli olarak başvurunuzun cevaplanması bekleyin. 25 Bin Lira Esnaf Kredisi almak için başvurusu onaylananlar SMS ile ne zaman banka şubesine gelmeleri gerektiği belirtilecektir. Sizde o tarihte aşağıda belirtilen evraklar ile bankaya giderek işlemlerinizi yapabilir ve kredinizi o gün kullanabilirsiniz. Kendisine olumlu SMS gelenlerin hazırlaması gereken evraklar;

 • Nüfus Cüzdanı
 • Vergi Levhası
 • Esnaf Oda Kayıt ve Sicil Belgesi Talip edilmeyecek olup bu belgeler online olarak banka tarafından sorgulanacak olup Esnaf Oda ve Sicil kaydı bulunanların talepleri değerlendirilecektir.

Halkbank Esnaf Kredisi 25 Bin Lira

Halkbank 25 Bin Lira Esnaf Kredisi kullanmak isteyen tüm esnafın yararlanması sağlanacaktır. Halkbankası tarafından yapılan bu açıklama ile bu imkandan yararlanmak isteyen tüm esnafa kredi verileceği anlaşılmaktadır. Fakat talebin fazla olması kredi kullanma konusunda biraz sıkıntı yaratmaktadır. Kredi başvurusunun sonuçlanması bu neden ile biraz uzun sürmektedir. Sizde bu konuda bir başvuru yaptıysanız sonucun gelmesi için biraz sabırlı olmanız gerekmektedir.

Başvurusu kabul edilen ve 25 bin lira esnaf kredisi kullanalar kredi kullandığı tarihten itibarin ilk 6 ay herhangi bir geri ödeme yapmamaktadır. Kullanılan kredinin toplam vadesi 36 ay olun ilk 6 aylık ödemesiz dönemden sonra kullanılan kredi 30 ay sabit taksitli olarak ödenmektedir.

Halk bankası tarafından esnaflara verilen bu kredinin yanında istemeleri halinde Paraf Esnaf Kart başvurusu alınmaktadır. Bu kart ile 25 bin liraya kadar limitli işletmenizin ihtiyaçları için alışveriş yapabilirsiniz.  Kullanılan paraf esnaf kartlarda 3 ay taksit ödemesiz dönem bulunmaktadır.

 • 25 Bin Liraya Kadar Limit
 • %0,95 faiz oranı ile 3 ay ödemesiz dönem
 • Düzenli nakit akışı
 • Halkbank üye iş yerlerinde 12 aya kadar taksitlendirme imkanı
 • Taksitli ve Vadeli İşlem Avantajı
 • Anlaşmalı tedarikçilerde özel limit

Sizde Halkbank 25 Bin Lira Esnaf Kredisi kullanabilir ve bunun yanında yukarıda belirtilen imkanları sunan Paraf Esnaf Kart başvurusu yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.