KızlarBiliyor

Ev Hanımlarına İŞKUR Hibe Desteği

Ev Hanımlarına İŞKUR Hibe Desteği

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara verilen hibe destekleri. İşkur tarafından ev hanımlarına verilen tüm destekler. Sermayesi olmayan bayanların açabilecekleri iş yerleri hangileri. Kimler İşkur hibe imkanlarına başvuruda bulunabilirler. Ev Hanımlarına İŞKUR Hibe Desteği ile kendi işini kurma imkanı verilmektedir. Sizde belirtilen şartları taşımanız halinde verilen hibe desteği ile kendi işinizi kurmak adına gerekli sermayeyi alabilirsiniz. İşkur tarafından verilen desteklerden yararlanmak için gereken şartlar ve başvuru yöntemleri hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyenler.

Bayanlara İş Kurma İmkanı

Ülke genelinde girişimciliğin artırılması, başarılı işletmelerin kurulması adına verilen desteklerden birisi de Ev Hanımlarına İŞKUR Hibe Desteği olarak bilinir. Tabi ki sadece bayanlara verilen bir destek olmamak ile birlikte eski hükümlü hibesi ve engelli hibesi imkanlarından şartları tutan vatandaşlarımız da yararlanabilirler. Girişimcinin, küçük ve orta büyüklükteki işletmelerin finansal destekçisi bilindiği üzere KOSGEB olarak bilinir. Bir devlet kuruluşu olan kosgeb ile işkur arasında ortaklaşa düzenlenen protokol kapsamında bayanların kendi işlerinin patronu olması adına destek verilmeye devam ediliyor. Sizde yıllardır sermaye sorunu nedeni ile ertelediğiniz ve hayalini kurduğunuz iş yerine sahip olabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler verilen hibe miktarı aşağıda belirtilmiştir. Bu şartları taşıyanlar Ev Hanımlarına İŞKUR Hibe Desteği imkanlarından yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler.

İşkurun  Bayanlara Verdiği Destekler

Başarılı bir işletme sahibi olmak isteyenlerin öncelikle belirli başlı konular hakkında eğitim alması gerektiğini savunan işkur bu neden ile bir takım kurslar vermektedir. Uygulamalı girişimcilik eğitimi adında verilen bu kurslara katılan girişimci adayları;

 • Başarılı bir işletmenin nasıl kurulacağı
 • Kurulan işte başarılı olmanın altın kuralları
 • Rekabet ortamında ayakta kalma dersleri
 • Girişimcilik hakkında diğer konular

hakkında eğitim alarak girişimcilik belgesine sahip olması gerekir. Bu belgeye sahip olmayanlar maalesef bu imkanlardan yararlanmak adına başvuruda bulunamazlar. Verilen bu eğitim 32 saatlik bir eğitim olmak ile birlikte tamamen ücretsiz olarak verilmektedir. Ev Hanımlarına İŞKUR Hibe Desteği imkanlarından yararlanmak isteyen bayanların öncelikli olarak bu belgeyi almak adına kurslara katılması gerekmektedir.

İş Kurmak İçin Hibe Almak

Yukarıda belirttiğimiz gibi girişimcilik belgesine sahip olanlar KOSGEB tarafından verilen 50 bin liralık hibe için başvuruda bulunabilirler. Bu imkanlardan yararlanmak isteyenlerin bu belge ile birlikte bir takım şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartları kısaca belirtmek gerekirse;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 yaşından büyük olmak
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
 • Kendi üzerine bir iş yerinin bulunmaması
 • Geçmiş yıllarda iş yeri açmak için kosgeb hibesi almamış olmak
 • Girişimcilik belgesine sahip olmak
 • Desteklenen sektörlerden herhangi birisi yapmak istemek
 • Yapmak istediği iş ile ilgili bir iş planı hazırlamak

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar kendi işini kurmak adına hazırladıkları belgeler ile birlikte bağlı bulundukları kosgeb birimlerine giderek hibe başvurusunda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere ise 50 bin liralık iş yeri açma hibesi verilir. Verilen bu hibe tamamen geri ödemesiz olarak verilmek ile birlikte gerekli olan makine ve teçhizat alımı için isteğe bağlı olmak üzere 100 bin liralık faizsiz geri ödemeli kredi imkanından da yararlanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.