KızlarBiliyor

Esnafa 2018 Yılı Nefes Kredisi Başvuruları

Esnafa 2018 Yılı Nefes Kredisi Başvuruları

Geçtiğimiz yıl verilmeye başlanılan Nefes Kredisi 2018 yılı başvuruları başlıyor. Düşük faiz oranı ve ilk 6 ay ödemesiz dönemi ile verilecek olan Nefes Kredisi 2018 başvuruları 2 Nisan 2018 tarihinde başlıyor. Esnafa 2018 Yılı Nefes Kredisi Başvuruları hakkında yapılan tüm değişiklikler ve başvuru imkanları hakkında merak ettikleriniz aşağıda belirtilmiştir. Kobilere verilecek olan bu düşük faizli esnaf kredisine başvurular 2 Nisan’da başlıyor.

İlk 6 Ay Ödemesiz Nefes Kredisi 2018 Başvuruları

Konu ile ilgili açıklama Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapıldı. Bankaların vermiş olduğu yüksek faizli krediler karşısında girişimlerin başladığını açıklayan Başbakan; Bu konunun çok uzun sürmeyeceğini düşündüğünü belirtip başta devlet bankalarının olmak üzere tüm bankaların faizleri düşürmesi gerektiğinin altını çizdi. Bunun ile birlikte esnafın nakit sıkıntısı karşısında yeni bir kredi paketi hazırladıklarını belirten Yıldırım İlk altı ayı ana para ödemesiz olarak Esnafa Nefes Kredisi 2018 başvurularını başlattıklarını açıkladı.Verilecek olan düşük faizli esnaf kredisinden yaklaşık olarak 50 bin kobinin faydalanması beklenilmektedir.

Nefes Kredisi 2018

Esnafa 200 Bin Liraya Kadar Kredi Desteği

2 Nisan 2018 tarihinden itibaren Esnafa 2018 Yılı Nefes Kredisi Başvuruları alınmaya başlanacak. Kobilere verilecek olan bu kredi için 7.5 milyar liralık bir kaynak oluşturuldu. Geçtiğimiz yılda da verilen bu kredinin iki katı kadar kaynak ayrıldığından dolayı esnafa 200 bin liraya kadar kredi verilebilecek. Verilecek olan kredi için şartların geçtiğimiz yıl ile aynı olduğu belirtilmek ile birlikte verilecek olan bu kredinin % 85’i hazine desteği geri kalanı ise KGF kefaleti ile gerçekleştirilecek. Bu kapsamda kredi kullanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar ve gerekli koşullar aşağıda belirtilmiştir. Bu kredi imkanından yararlanan kobiler ilk 6 ay sadece kredi faizi ödeyecek olun 6 ay sonunda ana para ödemeye başlayacak ve toplamda 24 ayda kullanmış olduğu krediyi geri ödemiş olacaktır.

Nefes Kredisi Verecek Bankalar Listesi 2018

Geçtiğimiz yıllarda  verilen nefes kredisi için aylık % 0,83 faiz oranı uygulanmıştı. Fakat 2018 yılında verilecek olan Esnafa 2018 Yılı Nefes Kredisi için belirlenen faiz oranı ise aylık % 0,99 olarak belirlendi. Bankaların uygulamış olduğu faiz oranlarının yüksek olması bu kredi için belirlenen faiz oranınında yüksek olmasına etki etti. Bu kapsamda ilk 6 ayı faiz ödemeli toplamda 24 ay sonunda bitecek olan bu krediyi vermeye yetkilendirilen bankalar aşağıda sıralanmıştır.

  • Ziraat Bankası
  • Halk Bankası
  • Denizbank
  • Vakıflar Bankası
  • Ziraat Katılım
  • Vakıf katılım

Nefes Kredisi 2018 Başvuru Şartları

2018 yılında verilecek olan esnafa nefes kredisi başvurusunda bulunmak isteyenler yukarıda belirttiğimiz bankaların birisine giderek başvuruda bulunabilirler. Bu bankalara gitmeden önce işletmelerin aşağıda belirttiğimiz şartları taşıması gerekmektedir. Bu şartların neler olduğunu kısaca hatırlatmak gerekirse;

  • Kobi tanımı uygun aktif bir iş yeri olmak
  • Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üye odalarından birisine bağlı olmak
  • 2 Nisan 2018 tarihi itibari ile en az 1 yıldır faaliyette bulunmak

Esnafa 2018 Yılı Nefes Kredisi Başvuruları 2 nisan 2018 tarihinde başlayacak olup bu imkandan yararlanmak isteyenler şartları taşımaları halinde yukarıda belirttiğimiz bankalardan birisine başvuruda bulunarak aylık % 0,99 faiz oranı ve ilk altı ay ana para ödemesiz imkanından yararlanabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.