KızlarBiliyor

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi

Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi

Evini tamir ettirmek veya yarım kalan evini tamamlamak isteyenlere verilen krediler. Bankaların düşük faiz imkanı ile verdiği Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi ile sizde evinizi tamamlayabilirsiniz. Dış cephe yapmak için verilen tadilat kredisi başvuru şartları. Evini yenilemek isteyen ve yeteri kadar parası olmayanlara verilen bu tadilat ve tamirat kredisi hakkında merak edilenler. Hangi bankalar Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi vermektedir. Tamirat için ne kadar kredi kullanılır. Tamirat kredisi faiz oranları ne kadar? Yarım kalan inşaat veya eski yapıların yenilenmesi için verilen krediler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevaplarını sizler için araştırdık.

Tamirat Tadilat Kredisi Veren Bankalar

İnşaatı devam eden evinizin tamamlanması veya hali hazırda olan bir evin tamir edilmesi veya tadilat yapılması için kredi paketi bulunmaktadır. Başta Ziraat Bankası olmak üzere bir kaç özel banka da bu kredi paketini desteklemeye devam etmektedir. Uzun vade ve düşük faiz oranı ile verilen bu kredi imkanından yararlanarak sizde evinizi tamamlayabilir veya eski evinizde tadilat yapabilirsiniz. Bu konuda en çok tercih edilen banka az önce de belirttiğimiz gibi Ziraat Bankasıdır. Bunun ile birlikte Akbank Ev Geliştirme Kredisi ile bu konuda sizlere finansal destek vermeye devam etmektedir. Evini yenilemek isteyenlere bu banka hane halkının gelirinin %50 si miktarınca geri ödeme oranında kredi vermektedir. Bu bankanın yanında Albaraka Türk Katılım Bankacılığı da tadilat finansmanı ile yanınızda olmaya devam ediyor.

Ziraat Bankası Tadilat Kredisi Şartları

Evinizin inşaatına bir tuğlada bizden konut kredisi ile tamamlanamayan inşaatlar için kredi verilmektedir. Yapılan inşaatın asgari % 70 ini tamamlayanlar bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Tamamlanamayan konutlar için verilen bu kredi taksit ödemesinde 180 aya kadar vade yapmaktadır. Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi kullanmak isteyenlerden Ziraat Bankasının istediği evraklar aşağıda belirtilmiştir. Sizde evinizin inşaatını tamamlamak adına verilen düşük faizli ve 180 aya kadar vadeli bu krediden yararlanmak için aşağıda belirtilen evraklar ile en yakın banka şubesine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

 • Banka şubesinden alacağınız başvuru formu
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi (çalışma durumunu gösteren belge)
 • İnşaat halindeki konutun asgari % 70 inin tamamlanmış olduğunu belirten belge

Yukarıda belirtilen belgeler ile bulunduğunuz bölgedeki en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek inşaat tamamlama kredisi kullanmak adına başvuruda bulunabilirsiniz.

Akbank Ev Geliştirme Kredisi

Evini yenilemek, evin herhangi bir bölümüne tadilat yaptırmak veya evinin dış cephesini kaplatmak isteyenler bu krediye başvuruda bulunabilir. Hane gelirinin toplamı hane üyelerine bölünerek % 50 si belirlenir ve almak istediğiniz kredilerin aylık taksiti maksimum bu rakama kadar kredi kullandırılır. Hane geliri ve hane halkı oranına göre kullanılacak olan kredi miktarı bu neden ile değişiklik gösterir. 18 yaşından büyük, gelir sahibi olan ve kredi notu kredi kullanma oranında olan herkes bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Akbank tarafından verilen Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi başvurusunda bulunacak olanlardan istenilen evraklar aşağıda belirtilmiştir.

 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • İkametgah belgesi
 • Gelir durumu belgesi
 • Yapılacak olan harcama tutarınca fatura veya alışverişi teşvik edici belge

Albaraka Tadilat Finansmanı

Evini tadilat veya tamirat ettirmek isteyenler, ısı yalıtımı, dış cephe boya veya mantolama, çatı onarımı, bahçe peyzaj çalışması veya güvenlik kamera sistemi döşetmek isteyenler. Albakara Türk Katılım Bankacılığı tarafından verilen finansman desteğinden yararlanabilir. 250 bin liraya kadar verilen bu finansmandan yararlanmak isteyenler 60 aya kadar geri ödeme imkanından yararlanabilir. Albaraka Ev Tadilat ve Tamirat Finansman desteğinden yararlanmak isteyenler aşağıda belirtilen belgeler ile en yakın Albaraka şubesine giderek başvuru işlemlerini başlatabilirler.

 • 18 yaşından büyük olanlar başvuruda bulunabilir
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Gelir belgesi
 • Proforma fatura

Sizde evinizi tamamlamak veya evinizi yenilemek adına yukarıda belirttiğimiz  Ev Tadilat ve Tamirat Kredisi veren bankalardan finansal destek alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.