KızlarBiliyor

Engellilere Özel Konut Kredisi

Engellilere Özel Konut Kredisi

Bankadan Engellilere Özel Konut Kredisi kullanmak isteyenlerin yapması gerekenler. Engelli konut kredisi çekmek isteyen engellilere tanınan ayrıcalıklar. Engelli maaşı ile konut kredisi almak mümkün mü. En düşük faizli engelli kredisi veren bankalar. Bankalar Engellilere Özel Konut Kredisi verirken hangi belgeleri istemekte.

Engellilere Özel Kredi Veren Bankalar

Engelli vatandaşlarımıza pozitif ayrıcalık tanıyan bankalar finansal destek vermeye devam ediyor. Birbirinden farklı engelli kredisi imkanlarından yararlanan engeliler ihtiyaçlarını karşılamakta. Sizinde ihtiyacınız dahilinde gerekli olan finansal desteği bankalardan uzun vade ve düşük faiz oranı ile temin edebilirsiniz. Engelli Tüketici Kredisi, Engellilere Özel Konut Kredisi ve Engelli İş Kurma Kredileri en çok tercih edilenlerdir. Sizde ihtiyacınız dahilinde aşağıda belirtilen bankalardan kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Engellilere Tüketici Kredisi Veren Bankalar

Her vatandaşımızın olduğu gibi engelli vatandaşlarımızın da ihtiyaçlar karısında bankadan kredi kullanması sağlanmaktadır. Nedeni ne olursa olsu ihtiyaç (tüketici) kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bunun için herkesten istenildiği gibi engellilerin de bir gelire sahip olması gerekmektedir. Daha önceden kullanılan kredi ödemelerinde herhangi bir sıkıntı bulunmuyorsa başvurular onaylanmaktadır. Bunun ile birlikte engelli aylığı alan engelliler bunu gelir olarak gösterebilmekte ve bu belge ile tüketici kredisi başvurusunda bulunabilirler. Bankaların engellilere özel uyguladığı faiz oranı ile 60 aya kadar vadeli engelli tüketici kredisi imkanlarından yararlanmak isteyenlerin banka şubelerine şahsen başvuruda bulunması gerekmektedir.

İş Kurmak İçin Engellilere Özel Krediler

Engelli vatandaşlarımızın kendi ayakları üzerinde durabilmeleri ve ticari faaliyetlere katılabilmeleri adına özel kredileri bulunmaktadır. Devlet bankalarının yanında bir çok özel banka tarafından Engelsiz Destek Kredisi verilmektedir. Kendi işinin patronu olmak isteyen engelliler gerekli finansal desteği bu krediler ile karşılamaktadır. Engelsiz destek kredileri uzun vadeli ve düşük faizli olduğundan dolayı bir çok engelli tarafından tercih edilmektedir. Bunun ile birlikte yapılacak olan işin Kosgeb desteklemelerinden de yararlanması sağlanmaktadır. Desteklenen sektörler arasında yapılacak olan bir iş için 50 bin liralık geri ödemesiz sermaye desteği verilmektedir. Bunun ile birlikte yapılacak için gerekli malzeme ve ekipman alımlarında kullanmak adına 100 bin liraya kadar faizsiz kredi desteği de bulunmaktadır.

Bu konuda ayrıntılı bilgi sahibi olmak isteyen ve Kosgeb engelli desteklerinden yararlanmak isteyenler Kosgeb Engelli Desteği başlıklı yazımızı okuyarak hemen başvuruda bulunabilirler.

Engellilere Konut Kredisi Veren Bankalar

Kendisine bir konut satın almak isteyen engellilere birbirinden farklı imkanlar sunulmaktadır. Özellikle Devlet tarafından yapılan TOKİ konutlarında Engelliler için ayrılan konutlar bulunmaktadır. İsteyen tüm engelliler bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Yapılan tüm toplu konut idaresi tarafından yapılan konutlarda engellilere ayrılan kontenjanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Düşük taksit ve uzun vade imkanı ile bulunduğunuz bölgedeki Toki evlerinden bir daire almak adına sizde başvuruda bulunabilirsiniz.

Bunun ile birlikte herkesi kullandığı ve ev almak için finansal destek bulduğu bankalardan konut kredisi de kullanabilirsiniz. Herhangi bir sabit geliri olan veya engelli maaşı alanlar bu imkandan yararlanmak adına bankalara başvuruda bulunabilirler. Almak istediğiniz evin % 80 ine kadar kredi desteği verildiği bu imkandan yararlanarak sizde yeni bir ev sahibi olabilirsiniz. Bu konuda en çok tercih edilen banka Halk Bankası ve Ziraat Bankası olarak bilinmektedir. Sizde ister bu bankalardan isterseniz diğer bankalardan teklif alarak değerlendirme yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.