KızlarBiliyor

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar

Çalışmayanlara kredi veren bankalar hangileri. Ev hanımlarına kredi veren bankalar listesi. Kefilsiz Kredi Veren Bankalar hangileri. Sigortasız çalışanlar bankadan nasıl kredi çekebilir. Sabit geliri olmayanlara kredi veren bankalar. Bankadan kredi çekmek isteyenlerden istenilen belgeler. Sicili bozuk olana Kredi veren bankalar hangileri.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Bankalar kredi verirken ortak bir değerlendirme havuzundan kredi başvurusunda bulunan kişinin bilgilerine ulaşır. Hangi bankaya giderseniz gidin kredi başvurusunda bulunduğunuzda tüm kredi bilgileriniz ve geçmiş dönem kredi ödeme planlarınıza bakılır. Kredi notu olarak bilinen findeks kredi değerlendirme notunuz sizin kredi kullanmanız veya kullanamamanız için en önemli kriterdir. Ortak bilgi bankasını kullanan bankalar bu neden ile kredi değerlendirmesini buradan aldığı bilgilere ilave olarak kendi kredi verme kriterlerine göre değerlendirebilir. Buna bir örnek vermek gerekirse talep edilen bir krediyi A bankası vermezken B bankası verebilir. Bu tamamen bankanın kendi değerlendirme kriteri ile alakalıdır. Bu noktada en büyük pozitif ayrıcalık bankadan maaş alan müşterisine verdiği özel krediler olarak dikkat çeker.

Bilindiği üzere bankalar kendi şubelerinden kredi alan müşterilerine özel kredi imkanları sunmaktadır. Kefilsiz Kredi Veren Bankalar listesinde ilk sırayı bu neden ile maaş aldığımız bankalar oluşturmaktadır. Pekala çalışmayan veya ev hanımı olan bayanlar nasıl kredi kullanabilir. Bunun bir kaç yöntemi bulunmak ile birlikte en kolay olanı ve en çok tercih edilen teminat karşılığında kullanılan krediler olarak dikkat çeker.

Gelir Belgesi Olmayan Nasıl Kredi Kullanabilir

700 puan ve üzerinde kredi notuna sahip olanlar bankalardan belirlenen limitler dahilinde kedi kullanabilir. Bu limitler çok yüksek olmamak ile birlikte kullanım amacına göre farklılık gösterebilir. Tüketici kredi başvurusunda bulunan bir kişinin yüz bin liranın üzerinde bir kredi kullanması çok zordur. Fakat konut veya taşıt kredisi kullanacak olan birisi bu rakamları rahatlıkla alabilir. Bunun en büyük nedeni alınacak olan konut veya arabanın ipotek altına alınacak olmasıdır. Bu neden ile ipotek gösterilerek kredi kullanmak diğer tüketici kredilerine oranla daha kolaydır. Fakat bu noktada dikkat edilmesi gereken bir konu dana bulunmaktadır. Bu da kredi talebinde bulunan kişinin bir gelire sahip olmasıdır. Bankalar verdikleri krediler için her ne kadar sigorta yapsa da ilk önceliği verilen kredi tutarının bankaya geri ödenmesini sağlayacak unsurların oluşup oluşmadığını kontrol etmektir.

Hiç bir banka vereceği kredinin geri ödenmeyeceğini bile bile kredi vermek için herhangi bir çaba göstermez. Aksine verilen krediyi ödeme imkanını sonuna kadar araştırarak verir. Bu neden ile hiçbir geliri olmayan, bankada bir mevduatı bulunmayan veya taşınmaz bir malı olmayan kolay kolay bankadan kredi kullanamaz. Bu neden ile bankadan kredi kullanmak isteyenler belirtilen bu özellikleri taşımalı veya bu borcun ödenmesine teminat olarak bir kefil bulmalıdır.

En Kolay Kredi Veren Bankalar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankalardan kredi kullanmak isteyenlerin taşıması gereken bir takım özellikler bulunmaktadır. Kredi geçmişi karanlık olanlar bu konuda oldukça şanssızdır. Kara listeye alınan birisinin tekrar bankalardan kredi kullanması zor ve zaman alır. Bu neden ile kullanılan kredi taksitlerinin zamanında ödenmesi gelecekte bankadan kredi kullanmak adına hayati bir önem taşımaktadır. Bunun ile birlikte bankacılık işlemlerini kullananlar bu konuda avantaj sahibidir. Ne kadar çok banka üzerinden işlem yaparsanız siciliniz bir o kadar güvenilir ve yüksek çıkmaktadır. Geçmiş dönemde kredi veya kredi  kartı borcu nedeni ile kara listeye alınanlar fatura ödemelerini bankadan özellikle de otomatik ödeme talimatı ile yapmaktadır. Bu bankanın vermiş olduğu puanı yükseltmektedir.

Kefilsiz Kredi Veren Bankalar listesinde bir çok banka bulunmak ile birlikte özel bankalar bu konuda daha esnek davranmaktadır. Ayrıca verilen kredi faiz oranlarının yüksek seviyelerde seyretmesi bir çok bankanın kredi verme konusunda bir yarış içerisine sokmuştur. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankadan gelir belgesi olmayanlar kredi başvurularında olumsuz yanıt ile karşı karşıya kalabilir. Bu durum karşısında yapılacak olanlar Teminat göstermek veya ipotek karşılığında kredi başvurusunda bulunmak olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.