KızlarBiliyor

İşkur Eski Hükümlü Hibe Kredisi 2019

İşkur Eski Hükümlü Hibe Kredisi 2019

Eski hükümlülere iş kurmaları adına verilen devlet destekli hibe imkanları. İşkur hibe başvuru şartları hakkında ayrıntılı bilgi. Kendi işini kurmak isteyen sermayesi olmayan hükümlülere verilen destekler. Girişimcilerin desteklenmesi amacı ile verilen hibe ve faizsiz kredi imkanları. İşkur Eski Hükümlü Hibe Kredisi 2019 şartları ve başvuru işlemleri.

İŞKUR İş Kurma Destekleri

Yeteri kadar sermayesi olmayan girişimci adaşlarına hibe ve faizsiz kredi desteği 2019 yılında verilmeye devam edilecek. Özellikle eski hükümlüler ceza evinden çıktıktan sonra kendi ayakları üzerinde durmak adına iş kurmak istemektedir. Fakat bu kişiler yeteri kadar sermayeye sahip olamadıkları için ticari faaliyette bulunamamakta ve sıkıntı yaşamaktadır. Ceza evinde özellikle açık cezaevlerinde uygulanan meslek edinme programları ile bir meslek sahibi olan hükümlüler verilen destekler ile bunu fırsata çevirebilir. Meslek sahibi olan engellilerin kendi işlerini kurmaları adına İşkur Eski Hükümlü Hibesi 2019 imkanlarından yararlanabilirler.

Ülke genelinde on binlerce eski mahkum kendi işini kurmak için verilen İşkur hibelerine başvuru yapmaktadır. İşkur başvurusu kabul edilen eski hükümlülere kuruluş işlemleri desteği, işletme giderleri desteği ve kuruluş desteği adı altında 3 farklı destek vermekte. Verilen bu desteklerin toplamı 30 bin lirayı bulmaktadır.

Hükümlülere İş Kurma Desteği

Kendi geçimi sağlamak amacı ile bir iş kurmak isteyen eski mahkumlar İŞKUR sitesinde belirtilen başvuru rehberine göre hazırlayacakları projeleri onaya sunmak zorundadır. Hazırlanan projeler Denetimli Serbestlik veya Koruma Kurulları üzerinden incelenmek üzere Komisyona sunmaları gerekmektedir. Komisyon tarafından incelenecek olan projenin kabul edilmesi sonucunda kuruluş desteği olarak hibe veriler. Verilen bu destek brüt 15 asgari ücretten fazla olmamaktadır. Buda 2.029,50 x 15 = 30.000 liradır. Kısaca özetleme gerekirse eski bir hükümlü kendi işini kurmak istediğinde yapacağı başvurur onaylanması halinde geri ödemesiz olarak 30 Bin Lira devlet hibesi alabilir.

KOSGEB Eski Hükümlü Destekleri

İşkur Eski Hükümlü Hibe Kredisi 2019 imkanları ile birlikte en çok başvuruda bulunan devlet kuruluşu Kosgeb olarak bilinir. Girişimciliğin artırılması ve başarılı işletmeleri kurulması adına destek verilmeye 2019 yılında devam edilmekte. Bu imkandan herkes gibi eski hükümlülerde yararlanabilir. Girişimci desteği almak isteyen herkes öncelikli olarak girişimcilik belgesine sahip olmak zorundadır. İşkur ve Kosgeb tarafından ortaklaşa yapılan bu eğitimler 32 saatten oluşur ve tamamen ücretsizdir. Kendi işini kurmak için bu kuruluştan hibe almak için başvuruda bulunmak isteyenlerin önceliği bu kurslara katılmak olacaktır. Kursu tamamlayan ve desteklenen sektörler arasında bir iş kurmak isteyenler iş planı hazırlayarak başvuruda bulunabilirler.

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı, 18 yaşandan büyük olmak, girişimcilik belgesine sahip olmak ve geçtiğimiz yıllarda bu imkandan yararlanmayanlar başvuruda bulunabilirler. İş planı kabul edilen ve başvuru şartlarını taşıyanlar kendi işlerini kurabilmek adına kosgebden 50 bin liralık hibe desteği alabilirler. Bunun ile birlikte ihtiyaç halinde kullanılmaz üzere ve açılan iş yeri için gerekli olan makine teçhizat alımlarında kullanılmak üzere 100 bin liralık faizsiz kredi desteği alabilirsiniz. Sizde İşkur Eski Hükümlü Hibe Kredisi 2019 veya kosgeb girişimci destekleri ile kendi işinizi kuracak sermayeyi temin edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.