KızlarBiliyor

Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır

Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından verilen hibe desteğinden kimler yararlanabilir. Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır başvuru için gerekli olan evraklar nelerdir. Genç çiftçi hibesi hangi alanlara verilmektedir. Kırsal alandaki faaliyetlerin desteklenmesi adına verilen devlet destekleri hakkında tüm merak ettikleriniz.

Gençlere 2018 Yılında 30 Bin Lira Hibe Desteği

Kırsal alandaki nüfusun artırılması ve bu alanda yaşayan genç nüfusun artırılması adına verilen hibe desteği programıdır. Bu destek sayesinde 40 yaşının altında tüm vatandaşlarımız bu imkan için başvuruda bulunabilir. Kırsal alanda hayvancılık ve tarım faaliyetinde bulunmak isteyenlere 30 bin lira geri ödemesiz olmak üzere hibe desteği verilmektedir. Verilen hayvancılık destekleri Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvancılık, Arıcılık ve Kümes hayvanları alanlarındadır. Sizde köyünüze yerleşip hayvancılık yapmak istiyorsanız belirtilen hayvancılık türleri için başvuruda bulunabilirsiniz. Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe Başvurusunda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir.

Genç Çiftçi Hibesi Başvuru Şartları

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının desteği ile verilen bu hibe imkanına başvuruda bulunmak isteyenler belirli şartları taşımak zorundadır. Bu hibe imkanından yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak yapması geren www.gencciftci.tarim.gov.tr adresine giriş yaparak genç çiftçi kaydını oluşturmalıdır. Bu işlemi yaptıktan sonra başvuru işlemleriniz tarafınızca belirlenecek olan şifre ile giriş yapılmak kaydı ile aynı adres üzerinden yapılmaktadır. Bu işlemi yapacak olanların aşağıda belirttiğimiz şartları taşıması gerekmektedir. Yanlış beyan veya hatalı beyan nedeni ile hibe başvurusu kabul edilenlerin hibeleri geri alınmaktadır. Bu neden ile başvuru yaparken belirttiğiniz kriterlere dikkat etmeniz gerekmektedir. Genç çiftçi 2018 hibe başvurusunda bulunmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar aşağıda listelenmiştir;

Genç Çiftçi Kaydı Oluşturma

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • 18 yaşında gün almış ve 40 yaşını aşmamış olmak
  • Desteklenen kırsal alanlar içerisinde bu işi yapmak için adres beyanında bulunmak. (Verilen hibe desteği kapsamında bulunan köyde ikamet etmek veya hibe başvurusunun olumlu sonuçlanması neticesinde buraya taşınacağını taahhüt etmek.)
  • En az okur yazarlık belgesine sahip olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Başvuruda bulunan Bayan, Engelli ve Çocuklu ailelere pozitif ayrıcalık tanınmaktadır
  • Yapılacak olan hayvancılık veya tarım için gerekli olan arazi tapusunun sahibi olmak. (Hayvancılık veya tarım alanında faaliyet göstermek istediğiniz arazi kendi üzerine tapulu olmayanlar en az 5 yıllık noter onaylı kira sözleşmesi yapmak zorunda)
  • Alınacak hibe ile belirlenen işi yapmak isteyenlerin Tarım sigortası yaptırması gerekmektedir
  • Verilen hibe ile belirtilen işlerden birisini yapacak olan başvuru sahibinin en az 2 yıl süre ile bu işi yapma şartı bulunmaktadır.

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar  2018 yılı Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe Başvurusunda bulunabilirler.

Genç Çiftçi Kaydı Nasıl Oluşturulur

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu imkandan yararlanmak isteyenler Genç Çiftçi Kaydını oluşturmalıdır. www.gencciftci.tarim.gov.tr adresine giriş yapıldığında yukarıda belirtilen sayfa ekrana gelmektedir. Burada belirtilen Yeni Çiftçi Kaydı sekmesini tıklayınız. Burada açılan ekranda istenilen bilgiler; T.C. Kimlik no, İsim, Soyisim, Baba Adı, Telefon No, Mail adresiniz ve şifre belirle bölümlerini doldurmanız ve Üye ol sekmesini tıklamanız yeterli olacaktır. Kaşıt esnasında belirttiğiniz şifrenizi bir yere not ediniz ve bir daha ki girişlerinizde bu şifreyi kullanınız. Bu işlemi gerçekleştirecek olanlar üye adı ve şifresi ile sisteme giriş yapabilirler. Girişi yapıldıktan sonra sol üst köşede belirtilen Başvuru İşlemleri sekmesini tıklayarak yapmak istedikleri faaliyet alanı ile ilgili verilen hibe desteklerine başvuruda bulunabilirler. Genç Çiftçi 30 Bin Lira Hibe Başvurusu Nasıl Yapılır diye merak edenler bu işlemi bir kaç dakika içerisinde rahatlıkla yapabilir ve başvuruda bulunabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.