KızlarBiliyor

PTT Hesabıma Para Yatmış mı?

PTT Hesabıma Para Yatmış mı?

Postane aracılığı gönderilen paraların takibi nasıl yapılır. PTT Hesabıma Para Yatmış mı? Postane havalesi nasıl görüntülenir. e-Devletten PTT aracılığı ile gelen havale nasıl görüntülenir. PTT adıma yatan para görüntüleme işlemi nasıl yapılır. Bu ve buna benzer PTT adıma yatan para sorgulama işlemlerinin nasıl yapıldığını sizlerle paylaşmak istiyorum.

PTT Adıma Yatan Para Var mı?

PTT üzerinden bilindiği üzere iki farklı yöntem ile para gönderimi yapılmaktadır. Bunların birincisi adınıza yani T.C. Kimlik numarası belirtilerek yapılan para gönderme işlemleridir. Bunun ile birlikte son dönemde daha fazla tercih edilen PTT Müşteri Hesabı İle Para gönderme işlemidir. Her iki işlem ile adına para gönderme veya hesaba para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Her iki işlem için de PTT Hesabıma Para Yatmış mı? sorusuna cevap vermek istiyorum. Herhangi bir PTT şubesine gitmeden gönderilen paranın gelip gelmediğini öğrenmek mümkün mü?

PTT Kimlik Numarası ile Gelen Parayı Görmek

Yukarıda da belirttiğimiz gibi herhangi bir hesabı veya PTT kartı olmayanlara da para göndermemiz mümkün. Kişinin adını soyadını ve T.C. kimlik numarasını bilmek yeterli olacaktır. Kişinin bu bilgilerini belirterek para gönderme işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Bu sistem ile gönderilen paraların takip veya gelip gelmediğini öğrenmek için yapılması gereken tek şey şubeye gitmek olacaktır. Bulunduğunuz bölgedeki PTT şubesine giderek gişe görevlilerine kimliğinizi vererek adınıza para gelip gelmediğini kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

PTT Hesabıma Para Yatmış mı

PTT Adıma Gelen Parayı Sorgulama

Adıma gelen paranın takibi veya gelip gelmediğini öğrenmek istiyorum diyenler hesap sahibi ise çok daha hızlı sonuç alabilirler. Özellikle PTT Bank veya PTTmatik uygulamaları bu konuda oldukça yardımcı olmaktadır. Hesap sahiplerinin indireceği bu uygulamalar ile tüm işlemlerini takip etme imkanına sahiptir. Mobil uygulama ekranından PTT Hesabıma Para Yatmış mı? sorusuna anında çözüm bulmak mümkündür. Bunun ile birlikte herhangi bir PTTMatik olarak bilinen ATM lerden bu tür işlemlerin sonucunu görmeniz mümkün.

İsteyenler PTT İnternet sayfası ile gelen para hakkında bilgi sahibi olma imkanına sahiptir. İnternet sitesine giriş yapanlar hesap bilgilerini girerek adına gelecek olan paranın gelip gelmediği hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler.

e-Devletten PTT Yapan Para Sorgulama

PTT Hesabıma Para Yatmış mı? diye araştırma yapanlar bunun cevabının e-Devlet üzerinden nasıl yapıldığını merak etmektedir. Bir çok işlemin kolaylıkla yapıldığı e-Devlet sistemine şifreniz ile giriş yaptıktan sonra arama bölümüne PTT yazarak ilgili sayfanın ana ekrana gelmesini sağlayabilirsiniz. Bu alanda bulunan PTT bank internet bankacılığı sistemi üzerinden isme havale sorgulama bölümüne geçiş yapabilirsiniz. Açılan ekrandan PTT hebası olanlar gerekli tüm bilgileri görebilirler. Hesabı olmayanlar için ise farklı bir sayfa açılmaktadır. Bu sayfada nasıl bir PTT hesabı açabileceğiniz hakkında bilgiler bulunmaktadır. Bu bilgilerden herhangi birisini kullanarak sizde bir hesap açabilir ve bundan sonraki işlemleriniz için şubeye gitmenize gerek kalmayacaktır.

Serdar Yıldız

Merhabalar; ben Serdar YILDIZ İstanbul Üniversitesi İşletme Mezunuyum. 2012 yılından beri İnternet üzerinden iş fikirleri ve girişimcilik hakkında yapmış olduğum çalışmaları sizlerle paylaşıyorum. İş kurmak adına araştırma yapan girişimcilere kredi imkanları, Devlet hibesi ve Devlet destekler hakkında bilgi vermekteyim.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.