KızlarBiliyor

Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği

Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği

Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği yaptırmak isteyenlerden neler talep ediliyor mu? Hangi hastaneler ücretsiz burun estetiği ameliyatı yapmakta. Kimler devlet hastanesinde burun estetiği ameliyatı olabilir. Hangi Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği yapılıyor. Burun estetiğini SGK hangi şartlarda ücretsiz olarak yapar. Devlet Hastanesi tarafından yapılan burun estetiği hakkında tüm merak ettikleriniz.

Burun Estetiği Yapan Devlet Hastaneleri

Sağlık, Güzellik ve psikolojik nedenler ile yılda binlerce kişi burun estetiği ameliyatı olmaktadır. Bunun en önemlisi ise sağlık nedeni ile yapılan burun estetiği ameliyatıdır. Sağlıklı bir yaşam daha doğrusu daha rahat nefes almak adına yapılan burun ameliyatları bunların en önde gelenidir. Burun kemiği, burun yamukluğu veya buruk küçük/büyüklüğü nedeni ile meydana gelen rahatsızlığınız varsa sizde bir an önce burun ameliyatı olmalısınız. Bu gibi durum ile karşı karşıya kalanların ameliyatları Kulak Burun Boğaz polikliniklerinde yapılacak muayene ile gerçekleşmektedir. Sağlık nedeni ile burun estetiği olmak isteyen hastaları Devlet Hastanelerinde bu bölüm ile ilgili doktor bulunması halinde yapılmaktadır. Bu ameliyat için herhangi bir ek ücret talep edilmemekte olup bunu güzellik için yapanlar için durum biraz daha farklılık göstermektedir. Az öncede belirttiğimiz gibi Devlet Hastaneleri Burun Estetiği Ameliyatını sağlık nedenlerine bağlı olmak kaydı ile ücretsiz olarak yapmaktadır. Sizde belirttiğimiz durumlar nedeni ile burun estetiği yaptırmak istiyorsanız herhangi bir devlet hastanesine başvuruda bulunabilirsiniz.

Ücretsiz Burun Estetiği Yapan Hastane

Bilindiği üzere Sosyal Güvenlik Kurumu sigortası yatırılan her Türk vatandaşının ücretsiz olarak sağlık masraflarını karşılamaktadır. Bu neden ile öncelikli olarak bu ameliyatı olmak isteyenlerin bir sigortaya bağlı olması gerekmektedir. Aynı zamanda sigorta, bağkur veya emekli sandığından emekli olmaları da bu estetiği yapmaları için yeterli olacaktır. İlk şartı belirttikten sonra Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği yaptırmak isteyenlerin burnunda herhangi bir sağlık sorununun bulunması gerekmektedir. Yani kısacası güzellik nedeni ile yaptırmak istediğiniz burun estetiği ameliyatlarını Devlet Hastanelerinde ücretsiz olarak yaptırmanız çok zor. Belirttiğimiz bu şartları taşıyanlar ise başvurdukları devlet hastanesinde konunun uzmanı doktorun ve gerekli ekipmanların bulunması halinde burun estetiği ameliyatını yaptırmalarında bir ücret talep edilmemektedir. Sizde bulunduğunuz bölgede bulunan bir devlet hastanesinde kulak burun ve boğaz hastalıkları uzmanı ile iletişime geçerek bu ameliyat hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ücret Ödemeden Kimler Burun Estetiği Yaptırabilir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu ameliyatı devlet hastanesinde ücretsiz yaptırmak isteyenlerin sağlık nedenleri ile başvurması gerekmektedir. Güzellik veya herhangi başka bir amaç uğruna yaptırmak istediğiniz burun estetiği ameliyatları için ücret talep edilmektedir. Peki Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği yaptırmanıza neden olabilecek sağlık nedenleri nelerdir;

Sağlık Nedeniyle Burun Estetiği

 • Aşırı büyük olmasından dolayı yapılacak olan ameliyatlar
 • Aşırı küçük olmasından dolayı yapılacak ameliyatlar
 • Sağlıklı nefes almanıza neden olmasından dolayı yapılan ameliyatlar
 • Görüntüsünden dolayı psikolojik sıkıntılar yaşayanlar için yapılacak olan ameliyatlar
 • Burunda oluşan kemiğin alınmasından dolayı yapılacak olan ameliyatlar
 • Herhangi bir kaza nedeni ile şekil değişikliği nedeni ile yapılan ameliyatlar

Yukarıda belirttiğimiz sağlık nedenleri ile Devlet Hastanesinde Ücretsiz Burun Estetiği ameliyatı yaptırabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar
 1. İsminiz dedi ki:

  burnum küçükken kırıldı nefes almakta zorlanıyorum amelyattan korkuyorum açıkçası

 2. ruken dedi ki:

  Burun estetiği olmak istiyorum devlet hastanesinde izmirde yaşıyorum ücret fiyatları

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.