KızlarBiliyor

Adet Sancısına Ne İyi Gelir

Adet Sancısına Ne İyi Gelir

Adet sancıları adet dönemlerinde güçlü bir şekilde rahim kasılması ile meydana gelen ve rahatsızlık veren bir ağrıdır. Adet döneminde bazı zamanlar kanamadan önce veya kanama anında şiddetli ağrılara maruz kalınabilir. Bunun için belirli uygulamalar ile bu ağrıları bir nebze azaltarak rahat bir adet dönemi geçirmeniz mümkün. Bayanların tabiatı gereği bu dönemi yaşamaları kaşınılmaz bir son olsa da bu dönemi daha rahat geçirmek adına bir takım önlemler almanız gerekebilir. Adet dönemini çok ağrılı veya zor geçirenler için Adet Sancısına Ne İyi Gelir bu dönemde neler yapılması gerektiği hakkında bir takım önerilerde bulunmak istiyorum.

Regl Sancısına İyi Gelen Öneriler

Bel ağrısı, baş ağrısı, kasık ağrısı, karın ağrısı, yorgunluk hissi ve bitkinlik adet döneminde en sık karşılaşılan rahatsızlıklardır. Bu dönemde kolaylıkla uygulayabileceğiniz bazı yöntemler ile bu sıkıntıları en aza indirmeniz mümkün. Bu dönemde ağrı kesici türünden ilaç kullanmak düzensiz adet görmenize neden olduğu için bir çok bayan tarafından tercih edilmemektedir. Bunun ile birlikte regl döneminde çok fazla sorun yaşayanların uzman bir doktora başvurmalarını tavsiye etmeliyiz. Regl dönemi sıkıntılarından kurtularak daha rahat bir adet dönemi geçirmek isteyenler aşağıda belirtti

Adet Sancısı İçin Sıcak Uygulama

Bu dönemde bayanlar tarafından en çok tercih edilen ağrı azaltma yöntemi sıcak su uygulamasıdır. Alt karın bölgesine sıcak su torbası koyarak adet ağrılarını hafifletmeniz mümkün. Sıcak su uygulaması ile kan dolaşımını hızlandırmakta ve ağrılarınızı azaltmakta yardımcı olacaktır.

Adet Sancısı İçin Sıcak Uygulama

Vitamin Takviyesi

Bu dönemde tam olarak bilimsel olarak açıklanmasa da özellikle E ve B vitamini almanın yararı olacaktır. Sadece bu dönemde değil tüm zamanlarda bu vitaminlerin alınması vücut direncini arttıracağı için alınması gereklidir.

Adet Sancısını Azaltmak İçin Çikolata

Adet döneminde kaybedilen magnezyumu almak için özellikle bitter çikolata tüketimi oldukça önemlidir. Kakao oranı yüksek olan bitter çikolatalar kaybettiğiniz mineralleri almak adına yardımcı olmaktadır. Sizde bu dönemde bol bol bitter çikolata tüketerek daha rahat bir regl dönemi geçirebilirsiniz.

Tuz Tüketiminden Kaçının

Genel itibari ile tuz tüketiminin minimuma indirmemiz vücut sağlığı açısından çok büyük önem arz etmektedir. Keza adet döneminde kullanacağınız tuz vücutta daha fazla su birikimine neden olmak ile birlikte şişkinliği neden olmaktadır. Saten ağrılı geçen bu dönemde ağrının üzerine şişlik ekleyerek sıkıntıları büyütmek yerine tuz kullanımını minimum seviyede tutmak gerekmektedir.

Adet Döneminde Spor Yapmayı İhmal Etmeyin

Ağrılı geçen regl döneminde daha hafif ve az yorucu spor veya egzersizleri yapmaya devam edin. Yürüyüş, bisiklet ve yüzme endorfin salgılamasını artırarak daha az ağrı ve acı çekmenize yardımcı olacaktır. ayrıca düzenli spor yapan bayanların daha az arılı adet geçirdikleri belirtilmektedir. Sizde hem sağlıklı bir yaşam için hem de daha az ağrılı bir adet dönemi için düzenli spor yapmayı ihmal etmeyin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.