KızlarBiliyor

Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alımı 2018

Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alımı 2018

Engelli memur alımı 2018. Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alımı 2018 başvuruları. engellilerin devlet memuru olmaları için yapılacak kura başvuru tarihleri. Engelliler nasıl devlet memuru olabilir. Sağlık Bakanlığı kaç tane engelli alımı yapacak. Engelli memur alımı başvurusu ve kura tarihleri.

Sağlık Bakanlığı Engelli İşçi Alımı 2018

Merkez ve taşra teşkilatında görevlendirilmek üzer Sağlık Bakanlığı tarafından engelli işçi alımı ile ilgili ilan yayınlandı. Türkiye İş Kurumu aracılığı ile yapılacak olan alımlarda kura sistemi uygulanacaktır. Toplamda 5.298 sürekli devlet işçisi alımının yapılacağı açıklanmak ile birlikte başvuruda bulunmak isteyenlerin ilkokul mezunu olmaları yeterli. Yapılacak olan kura ile belirlenecek olan adaylar başvurularını İşkur üzerinden yapacaklar.

Engelli İşçi Alımı 2018

Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ilanda engelli işçinin yanında eski hükümlü işçi alımı içinde kontenjan ayrılmış. Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alımı 2018 planlamasında belirlenen rakamlar ve özellikler aşağıda belirtilmiştir. 5.298 sürekli devlet işçisi alımı dağılımı şu şekildedir.

  • 3.591 kişi sürekli işçi olarak alınacaktır
  • 431 engelli sürekli devlet işçisi olarak alınacaktır
  • 1.276 kişi eski hükümlü devlet işçisi olarak alınacaktır.

Şartları uyan adaylar bu iş pozisyonu için İşkur İl Müdürlükleri ve İşkur Hizmet Merkezlerine şahsen başvuruda bulunabilirler. Bunun ile birlikte şartları taşıyanlar www.iskur.gov.tr adresinden de başvurularını yapabilirler.

Engelli Devlet İşçisi Olmak İçin Gerekli Olan Şartlar

Engelli devlet işçisi olmak isteyenlerin en az ilk okul mezunu olmaları bu işe başvurmaları için yeterli olacaktır. Bunun ile birlikte aranılan diğer kriterlerin neler olduğu aşağıda belirtilmiştir. 04 – 13 Eylül 2018 tarihleri arasında başvurunun yapılacağı bu iş imkanı için engellilerin en az % 40 ve üzerinde bir engeli olduğunu belirten rapora sahip olmaları da gerekmektedir.

  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. Maddesinin 1. fıkrasının A bendinin 1, 4, 5, 6, 7 ve 8 numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak.
  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • En az İlkokul mezunu olmak
  • İstenilen sertifika veya kurs belgelerine sahip olmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan Yaşlılık, Malullük veya emeklilik aylığı almamak.
  • Yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından alınmak kaydı ile en az % 40 ve üzerinde engelli raporuna sahip olmak.

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ilanın tam metnini okumak isteyenler aşağıdaki linke tıklayarak tam metne ulaşabilirler.

Sağlık Bakanlığı Engelli Daimi İşçi Alımı Tam Metni

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar işkurun resmi sitesinde yayımlanan ilan için 4 eylül ile 13 eylül tarihleri arasında başvuru işlemlerini tamamlamalıdır. Sağlık Bakanlığı Engelli Personel Alımı 2018 başvurusunda bulunanlar için Noter huzurunda kura çekimi yapılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.