KızlarBiliyor

Devlet Destekli Arıcılık Hibeleri

Devlet Destekli Arıcılık Hibeleri

Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilen hibe ve kredi destekleri. Arılı kocan için verilen destekler. Ana Arı desteği nedir nasıl alınır? Arıcılık için kredi veren bankalar ve faiz oranları hakkında ayrıntılı bilgi. Arıcılık yapmak isteyenlerin bu faaliyet alanında alabileceği destek, hibe ve faizsiz kredi imkanları hakkında ayrıntılı bilgi. Devlet Destekli Arıcılık Hibeleri kimlere verilir, nasıl alınır. Arıcılık destekleri ile ilgili merak ettiğiniz tüm soruların cevabı bu yazıda.

Arıcılık Hibesi 2018 İmkanları

Hayvancılık alanında hibe veren Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı arıcılık yapmak isteyenlere birbirinden farklı destekler vermeye devam ediyor. Ülkemizin arıcılık yapmak adına çok elverişli olduğunu açıklayan bakanlık buna rağmen yeteri kadar arılı kovanın bulunmadığını açıkladı. Özellikle gençlerin bu konuda daha fazla söz sahibi olması gerektiğini belirten yetkililer bunun için desteklerin artarak devam edeceğinin müjdesini verdi. 4 Mevsimin yaşandığı ülkemizde on binlerce çeşit çiçek bulunduğunu ve bunların arıcılık için çok önemli olduğunun bilincinde olmamız gerekmektedir. Bu neden ile ülkemizin arıcılık faaliyetlerini artılması adına verilen birbirinden farklı destekler bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi gençlerin bu işe eğilmesinin önünü açan Genç Çiftçi Arıcılık Destekleri olmaktadır.

Genç Çiftçi Arıcılık Destekleri 2018 İmkanları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi arıcılık alanında en büyük destek Genç Çiftçi Hibesi olarak bulunan kırsal alanın desteklenmesi projesidir. 40 yaşının altındaki nüfusun kırsal alanda yaşaması ve arıcılık yapması adına 30 bin lira hibe desteği verilmektedir. Sizde bu alanda faaliyet göstermek istiyorsanız 40 kovanlık bir arı kolonisi kurmanız adına geri ödemesiz hibe desteği alabilirsiniz. Köyünde arıcılık faaliyetinde bulunacak olanların bu noktada taşıması gereken bir kaç şart bulunmaktadır. Bunların başında arıcılık yapmak istedikleri kırsal alanda ikamet etmeleri veya edeceklerini taahhüt etmeleri olacaktır. Bunun ile birlikte herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmamanız ve bu işe başladıktan sonra kendinize en az 2 yıl boyunca tarım sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Bu şartları taşıyan 18 yaşını doldurmuş tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere ise 40 kovanlık bir arılık kurmaları adına geri ödemesiz olmak kaydı ile 30 bin liralık destek verilecektir.

Arılı Kovan Desteği 2018

Arıcılık alanında faaliyet gösterenlerin de alacağı birbirinden farklı destekler bulunmaktadır. Bunların başında her yıl arılı kovan başına verilen destektir. En az 30 kovan arılı kovan ile bu faaliyeti yapan arıcılara kayıtlı olmak şartı ile  kovan başına 10 lira destek verilmektedir, Bu destek 2018 yılında da aynı şekilde verilmeye devam edilecektir. Bu imkandan en fazla 1 000 adet arılı kovanı olanlar yararlanabilirler. Bunun ile birlikte bu yıl ana arı desteği de verilecek. 10 lira olarak yapılan  Arılı kovan desteğine ilave olarak 15 lira ana arı desteğinden de yararlanabilirsiniz.

Arıcılık Kredisi Veren Bankalar 2018

Arıcılık alanında faaliyet göstermek isteyenler yukarıda belirttiğimiz devlet imkanlarından yararlanabilirler. Bunun ile birlikte bu iş için gerekli olan sermaye desteğini bankalardan kredi kullanarak temin etmek isteyenlere başta Ziraat Bankası olmak üzere kredi veren bankalar bulunmaktadır. Aynı zamanda Şekerbank arıcılık kredisi veren bir diğer banka olarak dikkat çekmektedir. Bu bankalardan hayvancılık kredi ile verilen kredileri kullanarak arıcılık faaliyeti için gerekli olan desteği bulabilirsiniz. Devlet Destekli Arıcılık Hibeleri veya arıcılık kredisi veren bankalardan alacağınız krediler ile bu işi yapmak adına finansal destek alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.