KızlarBiliyor

Hayvan Hibesi Almanın En Kolay Yolu

Hayvan Hibesi Almanın En Kolay Yolu

Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere verilecek olan hibe hayvan desteği nasıl alınır. Kimlere hayvan hibesi verilmektedir. Hibe olarak hayvan almanın şartları nelerdir. Ne tür hayvanlar hibe olarak verilmektedir. Geri ödemesiz hayvan almak isteyenler nereye başvuruda bulunmalı. Hayvancılık için verilen hibe hayvanlar hakkında merak ettiklerinizi sizler için araştırdık ve Hayvan Hibesi Almanın En Kolay Yolu başlığı ile sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Hibe Hayvan Nasıl Alınır 2018

Devlet tarafından Ülkemizdeki hayvancılık faaliyetlerinde bulunmak isteyenlere teşvik amacı ile bir takım destekler verilmektedir. Bunlar bazı yollar yem, ilaç veya mazot desteği olmakta, bazende hibe hayvan desteği olmaktadır. Bu noktada en çok dikkat çeken ise son zamanlarda hayvancılık yapmak isteyenlere verilen geri ödemesiz hibe hayvan destekleridir. Ülke genelinde binlerce vatandaşımız verilen bu tür hibe hayvanlar sayesinde hayvancılık faaliyetinde bulunmaya başladılar. Sizde bu tür imkanlardan yararlanarak hayvancılık yapmak istiyorsanız aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanabilirsiniz.

Bayanlara 5 İnek 30 Koyun Hibe Hayvan Desteği

Ülkemizde yaşayan bayanların hayvancılık alanında daha fazla söz sahibi olmaları adına verilen hibe programı ile hayvancılık yapmak için hibe hayvan verilmektedir. Büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık alanlarından herhangi birisini yapmak adına sizde destek alabilirsiniz. Bu noktada 2018 yılında bayanların hayvancılık yapmalarını teşvik etmek adına 5 inek veya 30 koyun hibe olarak verilecektir. Köyünde hayvancılık yapmak isteyen bayanlar bu hibe imkanına başvuruda bulunabilirler. Geçtiğimiz yıllarda hibe hayvan desteklerinden yararlanmamış olan ve sigortası bulunmayan tüm bayanlar bu hibe imkanına başvuruda bulunabilirler. Başvurular Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri aracılığı ile yapılmaktadır. Sizde verilen bu hibe hayvanlar ile hayvancılık alanında faaliyet gösterebilirsiniz. Bunun ile birlikte bayanlara yem, ilaç ve ahır desteği de verilmektedir.

Köye Dönen Gençlere Hibe Hayvan Desteği

Hayvan Hibesi Almanın En Kolay Yolu genç çiftçi hibesi ile temin edilmektedir. Bilindiği üzere bir kaç yıldır gençlerin kırsal alandaki köylerde ikamet etmeleri tarım veya hayvancılık alanında faaliyet göstermeleri adına destek verilmektedir. Küçükbaş hayvancılık, büyükbaş hayvancılık, Kanatlı hayvancılık ve Arıcılık yapmak isteyenlere geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. küçükbaş ve Büyükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere hayvanlar Tigem tarafından gönderilmekte olup arıcılık yapmak isteyenlere ise 30 bin liralık nakit desteği ile arı almaları sağlanmaktadır. Sizde köyünüzde hayvancılık yapmak için verilen bu hibe hayvan desteğini alabilir ve hayvancılık yapabilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken genç çiftçi kaydını oluşturmanız olacaktır. Şartları taşıyanlar genç çiftçi kayıtları ile birlikte yapacakları başvuruları bağlı bulundukları gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine teslim edeceklerdir.

300 Damızlık Koyun Desteği 2018

Hayvancılık alanında verilecek olan son hibe desteği programı 300 koyun desteği olarak açıklanmıştır. Kırsal alandan kente göçü engellemek adına verilecek olan bu destekten yararlanmak isteyenlerin köylerine geri dönmesi gerekmektedir. Köyüne geri dönenlerin tapulu arazilerinin olması kaydı ile 300 koyun desteği başvurusu yapabilecek. Sahip olduğunuz arazinin ipotek altına alınması şartı ile tarafınıza geri ödemeli olarak 300 koyun desteği verilecektir. Bunun ile birlikte bu desteği alanların kendi sürülerine çoban olmaları kaydı ile aylık maaşa bağlanacak ve sigortaları devlet tarafından yapılacak. İhtiyaç duyanlara yem, ilaç, veteriner desteğinin de verileceği belirtilmektedir. 2018 yılında verilmesi planlanan bu desteklerden yararlanmak isteyenler başvuru tarihlerinin açıklanmasından itibaren bulundukları bölgedeki müdürlüklere giderek başvuruda bulunabilecekler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.