KızlarBiliyor

Konut Kredisi Taksitleri Nasıl Ertelenir

Konut Kredisi Taksitleri Nasıl Ertelenir

Corana virüsü nedeni ile alınan ekonomik tedbirler kapsamında kredilerin belirli bir dönem öteleneceği açıklandı. Şuan itibari ile Özel ve Devlet bankaları kendi bünyelerinden kullanılan tüketici, konut veya otomobil kredileri için bu uygulamayı yapacağını açıkladı. Özellikle Konut Kredisi Taksitleri Nasıl Ertelenir sorusu bu günlerde sıklıkla sorulan soruların başını çekiyor. On binlerce vatandaşımız bankalardan ev satın almak için çektikleri konut kredisi ödemelerinin de bu kapsama alınıp alınmadığını merak etmektedir.

Ekonomik tedbirler kapsamında yapılan görüşmeler sonucunda bir çok banka müşterilerine kredi, kredi kartı ve ek hesap ödemeleri için erteleme veya öteleme hakkı vereceğini açıkladı. Bu paket özellikle ticari faaliyette bulunanlar için hazırlanmış olsa da bireysel müşteriler de bu imkandan yararlanabilecek.

Kredi Taksitleri Ne Kadar Ertelenebilir

Yapılan bu değişiklik ile binlerce vatandaşımız şuan gündemde olan corona nedeni ile iş yapmakta veya ticari faaliyette bulunmakta sıkıntı yaşamaktadır. Bilindiği üzere kahvehane, kafeterya, düğün veya toplantı salonlarının işletimine ara verildi. Bunun ile birlikte bir çok iş yeri virüs nedeniyle müşteri kabul edememekte veya gel al hizmeti ile devam etmektedir. Bunun ile birlikte bazı kişiler kapanan bu tür yerlerde çalıştığından dolayı işsiz kaldı. Bu ve buna benzer sorunlar nedeni ile bankalara olan borcunu ödeme konusunda sıkıntı yaşayacağı hesap edilerek bu uygulama hayata geçirilmiştir. Bu konu ile ilgili Corana nedeni ile banka kredileri nasıl ertelenir başlıklı yazımızı okuyarak konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Bankalar tarafından yapılan açıklamalarda bu imkandan yararlanmak isteyenler için bu süreçte zarara uğrayan, işsiz kalanlara ve işletme sahiplerine öncelik tanınacaktır. Özellikle işletme sahiplerine kredi ödemesi ertelemesinin yanında ek kredi desteği de verilecektir. Verilecek olan bu kredilerde 12 aya kadar ödemesiz dönem ve esnek ödeme takvimi işleme alınacaktır. Bu neden ile işletme sahibi olanlar bu imkandan yararlanmak adına hemen başvuruda bulunabilirler.

Bireysel Kredi Ötelemesi Nasıl Olacak

Ekonomik kalkınma tedbirleri kapsamında hayata geçirilen bu paketten yukarıda da bahsettiğimiz gibi sadece işletme sahipleri yararlanmayacak. Bireysel müşteriler de tüketici kredisi, konut kredisi, otomobil kredisi, kredi kartı borcu ve nakit avans ödemeleri için başvuruda bulunabilecek. Corona virüsü nedeni ile kapatılan, üretimine ara verilen veya işsiz kalan kişiler için bu imkanda öncelik tanınacağı açıklanmıştır. Yapılacak olan öteleme farklılık göstermek ile birlikte en az 3 ay ödemesiz dönemden 6 aya kadar taksit ertelemesi imkanı tanınacaktır. Sizinde bu tür borçlar için öteleme imkanından yararlanmanız için öncelikli olarak kredi kullandığınız bankanın bu uygulamada bulunması gerekmektedir. Başka bir bankada bulunan borcunuz için belirtilen bu bankalardan erteleme veya öteleme talebinde bulunamazsınız.

Konut Kredisi Ödemesi Nasıl Ertelenebilir

Konut Kredisi Taksitleri Nasıl Ertelenir, Kullandığım konut kredisi için erteleme var mı diye binlerce kişi soru sormaktadır. Kredi ödemelerinde sıkıntı yaşayacak sorunlar ile karşılaşan (özellikle bu dönemde işsiz  kalan veya işletmesini corona virisü nedeni ile kapatmak zorunda kalanlar) vatandaşlarımızın daha büyük ekonomik sorunlar ile karşı karşıya kalmamaları için bu destek verilmektedir. Bu tür sorun ile karşı karşıya kalanların kredi kullandıkları ve bu imkandan yararlanmanıza imkan veren bankaya giderek bu uygulama için başvuruda bulunabilirsiniz. Yapılan açıklamalarda yapılacak olan erteleme veya ötelemenin 3 ay sonra nasıl olacağı tam olarak belirtilmemiştir. Ertelenen taksitlerin toplam vade sonuna mı yoksa 3 ay sonra hepsi birden mi ödeneceği tam olarak belirtilmemiştir. Bu konuda en doğru ve gerçek bilgiyi banka şubesinden veya bankanın İnternet şubesinden öğrenebilirsiniz.

Yorumlar
  1. yiğit dedi ki:

    konut kredisi kullandım ve bunun ödemelerini ertelemek istiyorum. ne yapmalıyım?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.