KızlarBiliyor

Koronavirüs Nedeni İle Yardım Almak İsteyenler

Koronavirüs Nedeni İle Yardım Almak İsteyenler

Tüm dünyada etkili olan koronavirüs salgını bir çok kişinin işinden olmasına ve maddi sıkıntı yaşamasına neden olmayan devam ediyor. Bir çok iş yeri salgın nedeni ile kapatıldı ve buralarda çalışanlar işinden oldu. Bu veya buna benzer nedenlerden dolayı ekonomik anlamda sıkıntı yaşayanlar, herhangi bir geliri olmayanlar verilen Devlet Yardımlarından yararlanmanın yolunu aramaktadır. Bu neden ile Koronavirüs Nedeni İle Yardım Almak İsteyenler nereye başvuruda bulunmalı. Belediyenin maddi yardımları kimlere verilmektedir. Virüs nedeni ile verilen yardımlardan kimler yararlanabilir. Bin Lira korona yardımı almak için nereye başvuru yapmak gerekir.

1.000 Lira Sosyal Yardım Desteği

Korona nedeni ile maddi anlamda sıkıntı yaşayan milyonlarca vatandaşa bir milyon lira nakit para yardımı yapılmakta. Geçtiğimiz günlerde 1 milyon aileye verilen bu destek 2.5 milyon aileye daha verilecek. Gelir durumu düşük olan veya sosyal destek alan tüm aileler bu imkandan yararlanacak. Önümüzdeki günlerde verilmesi planlanan bu destek için başvurular devam etmektedir. Herhangi bir geliri olmayan veya geliri belirlenen rakamların altında olan herkes bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilecek. Başvurular İnternet üzerinden yapılacak olup evinizden çıkmadan sizde hemen başvuruda bulunabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak isteyenler başvurularını buradan 5 dakika içerisinde yapabilirsiniz.

E-Devlet Sosyal Destek Başvurusu

Koronavirüs Nedeni İle Yardım Almak İsteyenler öncelikli olarak verilen bu 1.000 liralık nakit desteğine başvuruda bulunmaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu yardımdan yararlanmak isteyenlerin E-Devlet üzerinden başvuru yapması gerekmektedir. Yukarıda linkini verdiğimiz yerden sizde hemen başvuru yaparak bu imkandan yararlanabilir ve bin lira maddi yardım alabilirsiniz. Bu imkandan kimlerin yararlanabileceğini kısaca sıralamak gerekirse;

 • Düzenli merkezi sosyal yardım alan aileler
 • 65 yaş aylığı alan kişiler
 • Muhtaç Asker Ailesi yardımı alan kişiler
 • Engelli yakını aylığı alan kişiler
 • Eğitim yardımı alan kişiler
 • Sağlık yardımı alan kişiler
 • Eşi vefat etmiş ve yardıma muhtaç olan kadınlar
 • Çoklu doğum yardımı alan kişiler
 • Öksüz ve Yetim desteği alanlar
 • Tüberküloz ve SSPE Hastalıklarından dolayı sürekli yardım alan kişiler

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar E-Devlet sistemi üzerinden Koronavirüs Nedeni İle Yardım Almak İçin başvuruda bulunabilirler.

Sosyal Yardım Başvuru Sonucu Takibi

Korona nedeni ile verilen 1.000 liralık nakit yardım başvuru yapanların bir çoğu başvurusunun sonucunu merak etmektedir. Yapılan başvurular incelenerek ihtiyaç sahiplerinin bu imkandan yararlanması sağlanmaktadır. Bu neden ile başvuru inceleme süresi bir kaç gün sürmektedir. Verilen sosyal destek yardımından yararlanmak için başvuruda bulunanlar bu neden ile bir kaç gün beklemelidir. Yapılan açıklamada verilecek olan bu desteğin bayramdan önce tüm ihtiyaç sahiplerine ulaşacak olduğu yönündedir. Ayrıca başvuru yapanlar yaptıkları başvurunun sonucunu öğrenmek için E-Devlet sistemi üzerinden başvuru takibi yapabilirler.

Belediyenin Verdiği Maddi Destekler

Yukarıda Devlet Tarafından verilen nakit yardım desteği hakkında bilgi verdikten sonra Belediyelerin vermiş olduğu virüs yardımlarından bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere Belediyeler bulundukları bölge sınırları içindeki yardıma muhtaç kişilere yardım etme zorunluluğundadır. Birbirinden farklı destek unsurları ile muhtaç kişilerin yanında olmaya çalışan belediyeler bir çok alanda destek vermektedir. Verilen bu destekler yakacak yardımı, gıda yardımı, temizlik malzemesi yardımı, ulaşım yardımı, eğitim yardımı, kira yardımı, sağlık yardımı ve kıyafet yardımı olarak dikkat çeker. Bu imkanlardan yararlanmak isteyen ihtiyaç sahiplerinin konu hakkında ayrıntılı bilgi alabilmeleri için Belediye Maddi Yardım Başvuru Nasıl Yılar başlığı ile paylaştıklarımızı okuyarak ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz. Koronavirüs Nedeni İle Yardım Almak İsteyenler hem Bin Lira nakit desteğinden hem de Belediyelerin verdiği desteklerden yararlanmak adına başvuru yapabilirler.

Yorumlar
 1. Meriç errn dedi ki:

  İş arıyorum iş bulamıyorum ev saybim evden cıkarıyor kirayı ödeyemedim borcum çok napacagımı bilmiyorum baba yardımcı olurdanız sevinirım

 2. yelda ısık dedi ki:

  maddı destek ıstıyoorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.