KızlarBiliyor

AÖF Yaz Okulunda Hangi Dersler Açılacak

AÖF Yaz Okulunda Hangi Dersler Açılacak

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme Fakültesinde okuyanlar yaz okulu kayıtlarını yaptırabilirler. Açıköğretim Fakültesine kayıtlı tüm öğrenciler yaz okulu kayıt işlemlerini https://www.anadolu.edu.tr/ adresinden yapabilirler. Yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyen öğrenciler kayıt işlemlerini 24 Haziran 2019 ile 29 Haziran 2019 tarihleri arasında gerçekleştirebilir. Kayıt işlemini yapanlar AÖF Yaz Okulunda Hangi Dersler Açılacak sorununu cevabını başvuru işlemlerinin tamamlanmasından sonra öğrenebilecek.

Kimler Yaz Okulu Başvurusunda Bulunabilir

Açıköğretim Fakültesinde okuyan ve yaz okuluna kayıt yaptırmak isteyen herkes bu sınav için başvuruda bulunabilir. Yaz okulu kaydı yaptıranların seçmiş oldukları dersler Üniversite senatosunun yapacağı değerlendirmeye göre açılacak dersler belirlenecektir. AÖF Yaz Okulunda Hangi Dersler Açılacak diye merak edenler için bu sınava kimlerin başvuruda bulunabileceğini belirtmek gerekirse:

  • Güz ve Bahar dönemi kayıt işlemini yaptıran öğrenciler
  • Güz ve Bahar döneminde kayıt yenilemeyen öğrenciler
  • Öğrenim gördüğü programda FF notu aldığı dersler için başvuruda bulunabilecek
  • Mezuniyet aşamasına gelmiş fakat vermediği derslerden dolayı mezun olamayan öğrenciler başvuruda bulunabilecek
  • Öğretim döneminde 45 kredi almasına rağmen eksik dersten dolayı mezun olamayanlar
  • Geçmiş öğretim döneminden kalmış ve alınamamış dersler için kayıt yaptırabilirsiniz.
  • Genel not ortalaması 2,00 ‘in altındaki öğrenciler CD, DC ve DD harf notlu dersleri için yaz okulu başvurusunda bulunabilirler.

AÖF Yaz Okulu Sınav Tarihleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi açılacak olan yaz okulu dersleri ilerleyen tarihte belirlenecektir. Üniversite senatosu tarafından yapılan değerlendirmede talep edilen dersler değerlendirilerek duyurulacaktır. Yapılan başvuruda ödenen ücret eğer başvuru yapılan ders açılmazsa öğrenciye iade edilecektir. Yaz okulu sınav değerlendirmesi tek sınav üzerinden yapılacak olup başarı puanına % 100 katkı sağlanacaktır. üniversiteden yapılan açıklamaya göre yaz okulu sınav tarihi 14 – 15 Eylül 2019 olarak belirtilmektedir. Tek sınav uygulaması yapılacak olup yapılan değerlendirmeye bağlı olmak üzere sınavların her İlde yapılması planlanmaktadır.

Yaz okulunda En Fazla 5 Ders Seçilecek

Mezun olmak için verilmesi gereken derslerin yaz ayında verilmesi adına yapılacak olan bu sınava girecekler 5 der seçebilecekler. AÖF üzerinden yapılacak olan başvurularda sistem 5 dersten fazla ders seçilmesine müsaade etmemektedir. Ayrıca seçilen 5 dersin de açılıp açılmayacağı henüz belli olmadığından bir çok öğrenci AÖF Yaz Okulunda Hangi Dersler Açılacak sorunun cevabını aramaktadır. Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu sınava girmek isteyenlerin Ağustos ayında yapılması planlanan Üniversite senatosunun toplantısını beklemesi gerekmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.