KızlarBiliyor

Engelli Kredisi 2018 Faiz Oranları

Engelli Kredisi 2018 Faiz Oranları

düşük faiz oranı ile kredi veren Devlet ve Özel bankalar. Düşük faiz oranı ile Engellilerin kredi kullanmasına imkan veren bankalar listesi. Sizde en az % 40 ve üzerinde sağlık raporuna sahipseniz Engelli Kredisi 2018 Faiz Oranları ile kredi kullanabilirsiniz. Engellilere verilen düşük faizli kredi uygulamasında bulunan bankaların listesi aşağıda belirtilmiştir. Sizde tüm ihtiyaçlarınız için bu kredilere başvuruda bulunabilirsiniz.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Doğuştan veya sonradan en az % 40 ve üzerinde bir rahatsızlığı olduğunu belgeleyen kişiler Engellilere verilen tüm haklardan yararlanabilir. Devlet tarafından belirtilen hastanelerden alacağınız Engelli Raporu ile bankalardan Engelli Kredisi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bilindiği üzere Engellilerin daha fazla aktif ticari faaliyetlerde bulunmaları ve kendi ayaklarının üzerinde durmaları adına bir takım destekler verilmektedir. Sizde Engelliyseniz yapmak istediğiniz iş için gerekli olan finansal desteği düşük faizli engelli kredileri ile temin edebilirsiniz. Bu doğrultuda Engelli Kredisi 2018 Faiz Oranları ve Engellilere Faizsiz Kredi Veren Bankalar hakkında yaptığımız araştırmayı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Akbank Engelli Kredisi 2018

Engelli müşterileri düşük faizli kredi veren akbank bunun ile birlikte bir takım farklı uygulamalar ile engellilerin yanında olmaya devam ediyor. Engelli müşterilerinin ortak ATM kullanımından herhangi bir ücret talebinde bulunmayan Akbank şubelerinde bulunan görüntülü telefon sayesinde işaret dili bilen müşteri temsilcileri ile iletişim kurmanıza imkan tanımaktadır. Bunun ile birlikte şubelerinde Braille Alfabesi ile engelli müşterilerine uyarı ve yönlendirmelerde bulunmaktadır. Engellilere banka şubelerinde belirttiğimiz yardımlarda bulunan banka düşük faizli ve 48 ay vadeli Tüketici Kredisi ile tüm ihtiyaçlarına yardımcı olmaya devam ediyor.

Engellilere Kredi Veren Bankalar

Devlet ve Özel bankalar sadece Engelli müşterilerine kredi desteği vermemektedir. Bunun ile birlikte engelli müşterilerinin banka şubelerinde işlemlerini kolay ve rahat bir şekilde yapmaları adına bir takım uygulamalar ile yardımcı olmaktadır. 1 Ocak 2017 tarihinde yürürlüğe giren Bankacılık Hizmetlerinin Erişebilirliğine Dair Yönetmelik kapsamında Engelliler için bir takım yenilikler yapılmıştır. Yapılan bu değişiklik neticesinde Engelliler için banka şubelerinde yapılan uygulamalar aşağıda belirtilmiştir.

  • Şube girişinde kapı ve merdivenlere kaydırmaz bant uygulaması
  • Acil uyarı ve haberleşme butonları
  • Merkezi alarm sisteminin sesli acil durum yönlendirmesi
  • Şube kapısına veya gişelere  Braille Alfabesi ile yazılmış levhaların konulması
  • Banka şubesi girişlerine engelli rampası yapılması
  • ATM cihazlarının bir tanesini engelli sandalyesi ile işlem yapılacak konuma getirilmesi

Yukarıda belirttiklerimiz tüm banka şubeleri tarafından uygulanmakta ve Engelli vatandaşlarımızın daha kolay bankacılık işlemlerini yapmalarına yardımcı olmaktadır.

Engelli Kredisi 2018 İmkanları

Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışan veya Devlet tarafından verilen Engelli Aylığına sahip olan tüm engelliler bankalardan kredi talebinde bulunabilirler. Engelli Kredisi 2018 Faiz Oranları ile bankanın kendi yapmış olduğu kredi değerlendirmesi sonucunda kredi kullanabilirsiniz. Engelliler konut kredisi, taşıt kredisi, tüketici kredisi ve borç kapama kredilerine yapacakları başvurularda gelir belgesi ibraz etmek zorundadır. İstenilen belgelerin bankalara göre değişiklik göstermesi mümkün olup son karar verme yetkisi bankaların kendi inisiyatifindedir. Bu kredilerin dışında kendi işini kurmak isteyen engelli vatandaşlarımız Devlet Destekli Hibe veya Faizsiz kredi desteklerine başvuruda bulunabilirler. Bu konu ile ilgili Engellilere Kosgeb Hibesi İle Dükkan Açmak 2018 imkanları başlıklı makalemizi okuyarak daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.