KızlarBiliyor

Bayanlara Dükkan Açmak İçin Devlet Destekleri

Bayanlara Dükkan Açmak İçin Devlet Destekleri

Kendi adına bir iş yeri açmak isteyen Bayanlara Devlet Hibe ve Kredi Desteği vermektedir. Kendi adına bir iş yeri açmak isteyen ve yeteri kadar sermayesi olmayan Bayanlara Dükkan Açmak İçin Devlet Destekleri. Sizde finansal desteği bu tür imkanlar ile karşılayarak hayalini kurduğunuz iş yerinin sahibi olabilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerektiği ve taşımanız gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir. Bu şartları taşıyan bütün bayanlar kendi adlarına bir iş yeri açabilir ve tamamen geri ödemesiz hibe desteği alabilirler.

Ev Hanımlarına Dükkan Açmak İçin Destek

Ülkemizde binlerce ev hanımı yeterli şartları bulamadığı için veya gerekli finansal desteği olmadığı için hayalini kurduğu dükkanı açamamaktadır. Bu neden ile birlikte bayanların ticaret hayatına daha rahat atılmalarını sağlamak için Devlet Bayanlara Hibe Desteği vermeye başladı. Bu desteklerden yararlanarak kendi işini kuran bayanların başarı hikayeleri gün geçmiyor ki haber kanallarına servis ediliyor. Bayanların bu konuda daha da cesaretlenmesi adına sürekli haber yapılıp daha fazla girişimci bayanın bu imkandan yararlanması sağlanmaktadır. Bunun için her hangi bir yaş şartı bulunmamaktadır. 18 yaşını tamamlayan bütün bayanlar dükkan açmak için devlet hibesi başvurusunda bulunabilirler. Yeter ki yapmak istedikleri iş ile ilgili bir iş planı olsun veya bu iş için gerekli potansiyele sahip olsun.

Bayanlara 50 Bin Lira Hibe

Bayanların özellikle de ev hanımlarının kendi işleri kurmaları adına Kosgeb 50 bin lira hibe desteği vermektedir. Bunun ile birlikte 100 bin lira faizsiz kredi desteği vermektedir, Toplamda 150 bin liraya kadar bayanlara iş kurmak adına destek verilmektedir. Bunu almak isteyen bayanlarda öncelikli olarak olması gerekenler hakkında bir kaç bilgi vermek istiyorum. Kosgeb tarafında verilen hibe ve kredilerden yararlanmak isteyenlerin Girişimcilik Belgesine sahip olmalıdır.  Bu belgesi olmayanlar maalesef kosgeb tarafından verilen hiç bir destekten yararlanamazlar. Bu neden ile kendi adına iş kurmak isteyen bayanların öncelikli görevi bu belgeyi almaları olacaktır. Bunun için yılın belli dönemlerinde açılan Kosgeb Uygulamalı Girişimcilik Kurslarına kayıt olmaları gerekmektedir, Bu kurslar toplamda 32 saatlik bitirmesi çok kolay olan bir kurstur. Devamsızlık soru yapmayanlar rahatlıkla bitirebilir ve girişimcilik belgelerine kavuşabilirler. Bu belgeye sahip olduktan sonra yapmak istediğiniz iş ile ilgili hazırlayacağınız iş planı ile Bayanlara Dükkan Açmak İçin Devlet Destekleri imkanlarına başvuruda bulunabilirsiniz.

Bayanlara 50 Bin Lira Hibe

Bayanlar Kosgeb Hibesini Nasıl Alabilir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu imkandan yararlanmak isteyenler öncelikli olarak kursa katılarak girişimcilik belgelerini almalıdır. Bu belgeye sahip olanlar yapacakları işin veya açacakları dükkanın kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında olduğundan emin olmaları gerekmektedir. Açacağınız iş yerinin desteklenip desteklenmediğini öğrenmek isteyenler Kosgeb Nace Kodları tablosunu inceleyebilir. Bu tabloda yapacağı işin kodunu öğrenen bayanlar bu kod üzerinden yapacakları iş ile ilgili iş planlarını hazırlamalıdır. Bunun ile birlikte Kosgeb imkanlarına başvuruda bulunacak olanlarda aranılan şartları taşımanız da gerekmektedir. İsterseniz bu şartların neler olduğunu yeri gelmişken belirtelim,

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak (Herhangi bir üst sınır bulunmadığından 18 yaşından büyük olan ve hangi yaşta olursa olun başvuruda bulunabilirsiniz?
  • Girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Açmak istediğiniz dükkan ile ilgili iş planınızın olması
  • Daha önceki dönemlerde herhangi bir kosgeb desteğinden yararlanmamış olmanız
  • Yapmak istediğiniz işin Kosgeb Nace  kodları ile belirlenen sektörler arasında bulunması
  • Başvuru sahibinin sigortalı olarak çalışmıyor olması

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar Bayanlara Dükkan Açmak İçin Devlet Destekleri imkanları dahilinde verilen 50 bin lira hibe ve 100 bin lira faizsiz kredi imkanından yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.