KızlarBiliyor

Çiftlik Bank Battı mı? Neden Ödeme Yapmıyor?

Çiftlik Bank Battı mı? Neden Ödeme Yapmıyor?

Çiftlik Bank Battı mı? neden ödemeleri dondurdu? Üyeler ne zaman ödeme alabilecek veya Çiftlik Bank bir daha ödemeye yapmayacak mı? Yatırılan paralar geri nasıl çekilir? Çiftlik Bank soruşturmasında son durum. Çiftlik Bank Battı mı? Neden Ödeme Yapmıyor? sorularında kafa karıştıran açıklamalar.

Çiftlik Bank Soruşturma Sonucu Açıklandı mı?

On binlerce üyenin oluşturduğu Çiftlik Bank hakkında yapılan şikayetler karşısında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı devreye girdi. Bakanlık tarafından yapılan şikayetler değerlendirilerek Çiftlik Bank hakkında inceleme başlatıldı ve bu inceleme geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Henüz rapor açıklanmamasına rağmen bir çok haber ortada gezmeye başladı. İnceleme kapsamında ödemeleri askıya alan şirket son olarak Şubat ayının sonunda tüm alacaklara kazançlarını vereceklerini belirtmesine rağmen beklenen olmadı. Belirli üyelere düşük bir miktarda ödeme yapan şirket bu konu hakkında sıkıntının banklardan kaynaklandığını bildirdi. Paralarının ulunduğu belirten şirket yetkilileri ödeme konusunda bankaların tek taraflı sözleşmeyi fes ettiği için ödeme yapamadıklarını bildirdi.

Çiftlik Bank Neden Ödeme Yapamıyor

Yukarıda da belirttiğimiz gibi şirket yetkilileri kendilerinde herhangi bir sıkıntının bulunmadığını açıklayarak sıkıntının bankalarda olduğunu savunmaktadır. Papara üzerinden üyelerine para transferi yapan Çiftlik Banak olayın üzerinden kaç gün geçmesine rağmen bu sıkıntıyı halledememesi kafalarda Çiftlik Bank Battı mı? Neden Ödeme Yapmıyor? sorusunu getiriyor. Bir çok üye maden ödeme yapılacak kadar paranız var neden başka yöntemler ile ödeme yapılmadığının sorusuna şu ana kadar bir cevap alamadılar. Bunun en büyük nedeninin yapılan inceleme sonucunda hazırlanan raporun içeriğinde saklı olduğu tahmin edilmektedir. Bunun ile birlikte Çiftlik Bank üyelerinden almış olduğu paraları Bitcoin madenciliğine yönlendirmesinin de büyük katkısı olduğu tahmin edilmektedir. Son günlerde Bitcoin 9 ile 10 bin dolar aralığında seyretmektedir. Bu rakamların düşük olmasından dolayı şirketin büyük zarar ettiği ve ödemeleri bu neden ile geciktirdiği yapılan tahminler arasındadır. Nedeni ne olursa olsun on binlerce Çiftlik Bank üyesi ödemenin ne zaman yapılacağını beklemektedir.

İsteyene Yatırılan Parası İade Ediliyor

Bu sisteme para yatıran on binlerce kişi bir an önce durumun düzeltilmesini beklemek ile birlikte bazıları yatırdıkları paranın iadesi için işlemlere başladı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlarda bir çok üye para iade talebinde bulunduklarını belirtmektedir. İade talebinde bulunanların bir kısmı paralarını yapılan kesintiler ile taraflarına iletildiğini belirtmektedir. Bu arada bankalar tarafından yapılan tek taraflı anlaşma feshinden dolayı para transferi yapamadığını belirten çiftlik bank bu tür ödemeleri nasıl yaptığı hakkında herhangi bir açıklama yapmamaktadır. Bunun ile birlikte üyelerin bir çoğu yapılan kesintiler nedeni ile para iadesinde bulunmak istememektedir. Bir an önce raporun açıklanmasını bekleyen on binlerce çiftlik bank mağduru olayın nasıl neticeleneceğini merakla izlemektedir. Yapılan son tahminlere göre açıklanacak olan rapora kadar şirketin üyelerine büyük bir ödeme yapmaması yönünde olacaktır. Başka bir soruşturma geçirmek istemeyen çiftlik bank para iadesinde bulunan üyelerinin ödemelerine de özen göstereceğidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.