KızlarBiliyor

Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği

Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği

Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği kimlere ve nasıl verilir. Kendi işinin patronu olmak isteyen el becerisine güvenen bayanlara destek verilmeye devam ediliyor. Sizde yeteri kadar sermayeye sahip olmadığınız için bir iş yeri açamıyorsanız bu yazımızı okumalısınız. Yemek yapmayı seven ve yaptığı yemekler beğenilen bayanlar bu işi yapmayı hep hayal etmiştir. Kendisinin yapmış olduğu yemekler üzerine bir iş yeri açmak ve kendi işinin patronu olmak. Belki de binlerce ev hanımının en büyük hayale budur. Bu hayali gerçekleştirmeniz için size büyük bir fırsat veriliyor. Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği alarak sizde kendi işinizi kurabilirsiniz. Verilen dükkan açma desteği hibe olarak verildiğinden herhangi bir geri ödeme söz konusu değildir. Sizde Kosgeb Hibesi İle Dükkan Açmak istiyorsanız bu konu hakkında yaptığımız araştırmayı okumalısınız.

Bayanlara Dükkan Açmak İçin Hibe Krediler

Bayanların ticari faaliyetlerde daha fazla söz sahibi olması adına Devlet destekli hibe ve krediler bulunmaktadır. Bu hibe ve faizsiz krediler ile binlerce bayan kendi işini kurdu ve kendi işinin patronu oldu. Bu imkanlar ile iş kuranların bir çoğu da kazandıkları paralar ile haberlere konu oldular. İşçiyken patron oldu, hayalindeki işi kurdu ve zengin oldu türünden haberlere denk gelmişsinizdir. Bunların tamamı doğru olmak ile birlikte bu desteği almak sandığınızdan da kolay. Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği almak isteyenlerin yapması gerekenlerin neler olduğu aşağıda belirtilmiştir. Sizde belirttiğimiz yöntemler ile bu alanda veya daha farklı bir alanda iş kurmak için başvuruda bulunabilirsiniz.

Lokanta açmak İçin Hibe Krediler

Bayanların en iyi bildiği işlerden birisi olan yemek yapmak çok getiri olan bir sektöre giriş yapmanıza imkan verebilir. İnsanların özellikle son dönemde ev ve yöresel ev yemeklerine olan ilgisi giderek artmakta. Fast food ürünlerinden bunalan ve ev yemeği yemek isteyenler bu tür iş yerlerinin daha fazla açılmasını talep etmekte. Yemek yapma konusunda kendisine güvenenler ise bu işi yapmak içi gerekli sermayeye sahip olmadıklarından bu işi hep ertelemek zorunda kalıyor. Bu sorunu ortadan kaldıran ve bayanların dükkan açmasına yardımcı olan KOSGEB hibe ve faizsiz kredi vermeye devam ediyor. Verilen desteklerden yararlanan binlerce ev hanımı kendi işinin patronu oldu. Sizde bu tür bir hayalinizi hayata geçirmek adına bu imkanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenlerin başında bilindiği üzere Girişimcilik Kurslarına katılmak ve girişimcilik belgesini almak olacaktır.

Kosgeb Desteğinden Yararlanmak İçin Ücretsiz Kurslara Katılın

Bayanların kendi işini kurması adına verilen hibe ve faizsiz kredi desteklerinin ilk şartı uygulamalı girişimcilik eğitimidir. Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa verilen bu eğitimler 32 saatten oluşmaktadır. Girişimcilik ve işletme özellikleri konusunda alacağınız bilgiler hem hibe almak hem de işletmenizin ayakta durması adına hayati önem taşımaktadır. Yılın her döneminde açılan bu kurslara katılmak isteyenlerden herhangi bir ücret alınmamaktadır. Kursu başarılı bir şekilde tamamlayan kursiyerler Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği başvurusunda bulunabilirler.

Başvurusu kabul edilenlere ise 50 bin liralık iş yeri açma desteği verilmektedir. Verilen bu destekler hibe olarak verildiğinden dolayı herhangi bir geri ödemesi bulunmamaktadır. Bunun yanında isteğe bağlı olmak üzere 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı da sağlanmaktadır. Bu kredi ile iş yeriniz için gerekli makine ve teçhizat alımı yapabilirsiniz. Başvuruda bulunmak isteyenler hazırlayacakları iş planı ile bulundukları bölgedeki kosgeb birimlerine şahsen başvurmalıdır.

Kosgeb İş Yeri Hibesi alma Şartları

Kosgeb İş Yeri Hibesi alma Şartları

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği almak isteyenler belge sahibi olmalıdır. 32 saatlik eğitim sonunda alınan bu belgenin yanında belirli bir takım şartları da taşımanız gerekmektedir. Bu şartların neler olduğunu kısaca sıralamak gerekirse;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmamak
  • Kendi üzerine kayıtlı bir iş yerinin bulunmaması
  • Verilen iş yeri açma hibesinden daha önce almamış olmak
  • Girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Yapmak istediğiniz işin desteklenen işler arasında olması

Yukarıda belirtilen şartları taşıyanlar Ev Yemekleri Lokantası Açmak İçin KOSGEB Desteği imkanlarına başvuruda bulunabilirler. Başvurular kosgeb tarafından oluşturulan komisyon tarafından değerlendirilmekte olup destek alacağınız bu komisyon raporuna göre şekillenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.