KızlarBiliyor

Bağkur Borcunu Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar

Bağkur Borcunu Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar

Emekli olmak için toplu ödeme yapmak isteyenlere kredi veren bankalar hangileri. Bağkur Borcunu Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar ile sizde kredi alabilir ve 48 ay vadeli ödeme yapabilirsiniz. Alacağınız krediler ile yaşını tamamlayan herkes hemen emekli olabilir. Bunun için gerekli olan evraklar ve işlemler aşağıda belirtilmiştir. Sizde bağkur borcunu kredi kullanarak kapatabilir ve anında emekli olabilirsiniz.

Bağkur Borç Kapatma İşlemi

Ülke genelinde binlerce vatandaşımız bağkur borcu nedeni ile emeklilik işlemlerini tamamlamakta zorluk yaşamaktadır. Bunun önüne geçmek adına 2015 yılında çıkarılan af ile birlikte geçmiş dönem borçlar af kapsamını alınmıştı. En az 12 ay ve üzerinde bağkur borcu bulunanlar bir dilekçe vererek bu aftan yararlandı. Bunun en büyük avantajı ise Hastanelerden hizmet alma konusunda sıkıntı yaşayan vatandaşların mağduriyeti giderilmiş oldu. Bunun ile birlikte emeklilikte yaşını dolduranlar bağkur borçlarından dolayı emekli olamıyorlar. Bu sıkıntılı durumdan kurtulmanın en kolay yöntemlerinden birisi de Bağkur Borçları İçin Kredi kullanmak olarak gözükmekte.

Emekli Olmak İçin Kredi

Bağkur Borcunu Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar ile sizde hemen emekli olabilirsiniz. Birikmiş bağkur borcu nedeni ile emekli olmak için para bulamayanlar bankaların vermiş olduğu 48 ay vadeli kredi imkanından yararlanabilirler.

Tüketici kredisi olarak bilinen bu kredilerden yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ister Devlet Bankalarına isterlerse Özel Bankalara başvuruda bulunabilirler. Bu konuda en çok talep gören banka Ziraat Bankası ve Halk Bankası olarak dikkat çekmektedir. Sizde ister bu bankaların vermiş olduğu tüketici kredisi isterseniz herhangi bir bankanın vermiş olduğu tüketici kredisini alabilir ve bağkur borcunuzu kapatarak emekli olabilirsiniz.

Emekli olunduktan sonra bağlanacak olan maaşınızdan otomatik olarak tahsil edilecek olan kredi ödemeleri için alacağınız maaşı kredi kullandığınız bankaya taşımanız büyük avantaj sağlayacaktır. Bu noktada Devlet bankası ve özel banka arasında kefil talebinde bulunma konusunda ayrım göze çarpmaktadır. Devlet bankaları bağkur emeklisi aylığından kesilecek olan krediler için herhangi bir kefil talebinde bulunmamaktadır. Fakat bazı özel bankalar tarafınızdan kullanılmak istenilen kredi için kefil talebinde bulunabilir.

Emekli Maaşına Kredi İmkanı

Birikmiş bağkur borçlarından dolayı emekli olamayanlar Bağkur Borcunu Kapatmak İçin Kredi Veren Bankalar ile iletişime geçebilirler. Bu işlemi yapmak isteyenler öncelikli olarak bu borçlarını kapatmak adına dilekçe ile SGK Müdürlüklerine başvuruda bulunmalı ve ödemesi gereken borcun belirtildiği evrak ile birlikte kredi kullanmak istediği bankaya başvuruda bulunması gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.