KızlarBiliyor

Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar

Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar

Uyku halinde görülen ağız suyu akıntısı şikayetinin nedeni nedir? Ağız akıntısının tedavisi var mı? Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar. Rahat uyumak ve ağız akıntısından kurtulmak için ne yapılmalı. Bir çok kişide görülün ağız akıntısı nasıl önlenir. Bu konuda şikayeti olanlar ne yapmalı. Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar ve nedenleri nelerdir.

Ağız Akıntısının Nedenleri

Uyurken istem dışı olarak ağızdan akan ve yarı yapışkanımsı su bir çok kişinin bu durumdan oldukça fazla rahatsız olmasına neden olmaktadır. Özellikle kendi evinin dışında herhangi bir yerde uyuması gerekenler bu sıkıntılı durum nedeni ile büyük rahatsızlık yaşamakta ve düzensiz uyku sorunları ile yüzleşmektedir. Uyandığımızda yastıkta veya üzerimizde görmek istemediğimiz bu yarı yapışkan ve sarımtırak renkteki sudan kurtulmak için farklı yöntemler denenmektedir. Tabi ki bu bir rahatsızlık olmak ile birlikte oluşmasında birden fazla neden bulunmaktadır. Sizinde bu tür bir sıkıntınız varsa Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar diye merak edebilirsiniz. Bunun en çok rastlanan nedenleri ise aşağıda belirtilmiştir.

Neden Ağız Suyu Akar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi insanların uyurken ağzından su akmasının bir çok nedeni olabilir. Bu sorun ile karşılaşanların ilk aklına mide rahatsızlığından kaynaklandığı düşünülse de bu ihtimallerden sadece birisidir. Bu rahatsızlık ile sorunu olanlar üzerinde yapılan incelemeler sonucunda ağız akıntısına neden olabilecekler şu şekilde sıralanmaktadır.

  • Mide rahatsızlıkları
  • Üst solunum yolu rahatsızlıkları
  • Burun eti
  • Geniz eti
  • Bağırsak parazitleri
  • Psikolojik rahatsızlıklar
  • Yanak kası rahatsızlıkları
  • Şakak kası rahatsızlıkları

Yukarıda belirttiğimiz nedenler ağız akıntısı nedeni ile yapılan şikayetler arasında belirlenen en belirgin nedenler olarak dikkat çekmektedir. Sizinde bu tür bir sıkıntınız varsa öncelikli olarak uzman bir hekime giderek muayene olmanız gerekmektedir. Yapılacak olan kontrol ve kısa süren tedaviler ile bu sıkıntılı durumdan rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Ağız Suyu Akıntısına Ne İyi Gelir

Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar sorusuna verilecek en doğru cevabı yapılacak kontrol sonucunda uzman doktor tarafından verilecektir. Bunun ile birlikte bu tür sorunlar için doktora gitmek istemeyenler ve de doğal yöntemler ile tedavi olmak isteyenler en çok aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanmaktadır. Ama siz bu tür yöntemleri kullanmadan önce az öncede belirttiğimiz gibi öncelikli olarak bir sağlık kuruluşuna başvurunu. Ayrıca ağız suyu akıntısı başka rahatsızlıkların da habercisi olabileceği gibi kontrol edilmelidir. Bitkisel yöntemler ile ağız suyu akıntısı tedavisinde en çok kullanılan ise Portakal kabuğu olarak dikkat çekmektedir.

Kurutulmuş bir portakal kabuğunu 2 su bardağı ile kaynatıp ılık olarak içmek ağız suyu akıntısına iyi gelmektedir. Bunun ile birlikte ılık suya yarım limon sıkıp gece yatmadan yarım saat önce içmek de bu rahatsızlığa iyi gelmektedir. Ayrıca Uyurken Ağzımızın Suyu Neden Akar sorusuna yatış pozisyonunun da büyük etkisi olduğunu söylemek gerekir. Bu neden ile uygun bir yastık ile sırt üstü yatmak bu sorun ile mücadele etmede etkili bir yardımcı faktördür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.