KızlarBiliyor

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi

Geçmiş dönemlerde bankalar olan borcunu zamanında ödemeyenlerin bilindiği üzere notları düşmektedir. Kredi notu olarak bilinen bu uygulama neticesinde kredi kullanmanız engellenebilir. Sizinde kredi notunuz 700 puanın altında ise kredi alma konusunda sıkıntı yaşarsınız. Bankalardan kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayanlar Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi hakkında araştırma yapmaktadır. Bu neden ile sicil sorunu ile kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayanlara hangi bankaların daha kolay kredi verdiğini belirtmek istiyorum.

Kredi Kullanmak İçin Yapılacak Yöntemler

Bankaların ortak sistemden vatandaşların işlemlerini takip ettiğini biliyorsunuzdur. Herhangi bir bankadan kredi kullanmak istediğinizde ortak bilgi bankasından tüm verileriniz istenmekte ve değerlendirilmektedir. Bu neden ile geçmiş dönemde kullandığınız krediler ve ödeme yaptığınız taksit sayıları tüm bankalar tarafından bilinmektedir. Bu sistem ayrıca tüm vatandaşlara kredi değerlendirme notu vermektedir. Verilen notlar riskli, orta riskli ve risksiz olarak belirtilebilir. Bu liste belirlenen puan aralığında değerlendirilmek ile birlikte az riskli olarak tabir edilen puan 700 ve üzerine tekamül etmektedir. Bu neden ile kredi kullanmak isteyenlerin en az bu ve üzerinde bir puana sahip olması gerekmektedir. Geçmiş yıllarda kredi ödemelerinde sıkıntı yaşayanlar bu neden ile kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayabilirler. Fakat bu kesinlikle kredi kullanamazsınız anlamına gelmez. Bir kaç farklı yöntemi kullanan kredi sicili bozuk olanlar da kredi alabilirler. Bu yöntemlerin neler olduğu hakkında bilgi vermek gerekirse;

Kefil Kullanarak Kredi Kullanabilirsiniz

Sicili bozuk olduğu için kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayanların kredi kullanabilmeleri adına bazı bankalara kredi notu yüksek kefil göstermesi kredi kullanmasına yardımcı olmaktadır. Özel bankalar bu yöntemi kullanmak ile birlikte kefilin kredi puanını yüksek olması yeterli olacaktır. Sizde kullanmak istediğiniz kredi başvurusunda bir kefil göstermek kaydı ile bankadan kredi alabilirsiniz. Götüreceğiniz kefilin kredi kullanmak istediğiniz bankada güncel ve işlem gören bir hesabı varsa bu size büyük bir avantaj sağlayacaktır.

Ek Hesap Açtırarak Para Bulabilirsiniz

Kredi kullanma konusunda sıkıntı yaşayanların ihtiyacı olan miktar çok yüksek değilse bu yöntem işlerini halletme konusunda yardımcı olabilir. Bilindiği üzere vadesiz banka kartlarına açılan ek hesapları istediğiniz zaman kullanabilirsiniz. Limitleri 2 bin lira ile 10 bin lira arasında değişen bu ek hesapların faiz oranları ise banka kredi faiz oranlarından daha düşüktür. İsteyenler bu hesaptan 12 aya kadar vade imkanı ile kredi kullanabilirler. İhtiyacınız olan nakit para bu limitler dahilinde ise sizde hemen para bulmak için bu yöntemi rahatlıkla kullanabilirsiniz. Ayrıca bankalar ek hesap açma konusunda herhangi bir işlem ücreti talep etmemektedir.

Sicili Bozuk olana İpotekli Kredi İmkanı

Kredi ödemelerinde sıkıntı yaşayanlar, avukatlık veya icralık olanlar bu yöntem ile kredi kullanabilirler. Sahip oldukları taşınmaz mal varlıklarını ipotek ettirmek kaydı ile bankalar kredi talebinizi olumlu değerlendirebilir. Bunu en çok konut kredisi kullanmak isteyenler tercih etmektedir. Almak istedikleri ev için gerekli olan parayı kredi ile temin etmek isteyenler sahip oldukları başka bir evi ipotek ettirmek kaydı ile kredi alabilirler. Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi dahilinde tüm bankalar bu yöntem ile konut kredisi vermektedir. Sizde istediğiniz bir bankaya giderek şartları görüşebilirsiniz. 120 aya kadar vade imkanının tanındığı bu kredi yöntemi ile sizde konut kredisi kullanabilirsiniz.

Bankalar Neden Kredi Vermez

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankalar geri ödeme ihtimalinde bir sıkıntı gördüğü kişilere kredi verme konusunda insiyatif kullanabilir. Bütün bankalar kredi verme konusunda kendi değerlendirme politikasını oluşturmuştur. Buna en büyük etkiyi ise yukarıda da belirttiğimiz gibi kredi notu ile bağdaştırmaktadır. Kredi veya kredi kartı borcu ödemelerine bağlı olarak belirlenen bu puan ile sizin nasıl bir müşteri profiline sahip olduğunuzu belirler ve risksiz gördüğü kişilere şartları taşıması halinde kredi verir. Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar Listesi özellikle özel bankalar tarafından belirlenmek ile birlikte yukarıda belirttiğimiz yöntemler dahilinde sizde kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bir kez daha tekrarlamakta fayda görüyorum ki banklar kredi verme konusunda tek yetkili konumundadır. Bu neden ile A bankasının vermek istemediği krediyi B banka verebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.