KızlarBiliyor

Konut Kredisi Faizleri Yıl Sonunda Düşer Mi?

Konut Kredisi Faizleri Yıl Sonunda Düşer Mi?

Konut kredisi kullanmak isteyenlerin merak ile beklediği yıl sonu faiz indirimi yapılacak mı? Konut kredisi veren bankalar ile yapılacak olan görüşme sonunda konut kredisi faiz oranlarında bir değişiklik olacak mı? Herkesin merak ile beklediği konut kredilerinde bir indirim söz konusu olacak mı? 2017 yılı son aylarına geldiğimiz şu günlerde Konut Kredisi Faizleri Yıl Sonunda Düşer Mi? Konut kredisi kullanmak isteyenler yıl sonunu beklemeli mi?

Konut Kredisi Faizleri Düşecek Mi?

Yeni bir ev almak isteyen veya evini değiştirmek isteyen binlerce vatandaşımız bankalardan konut kredisi kullanmaktadır. Her geçen gün artan konut fiyatları nedeni ile bir an önce bir ev sahibi olmak herkesin hayalidir. Yeni bir ev almak için evin tamamını nakit olarak karşılayamayan binlerce vatandaşımız bankalardan konut kredisi kullanmak zorunda kalmaktadır. Bunun için konut kredisi kullanmanın en uygun olduğu dönemin hangisi olduğunu merak etmek ile birlikte en çok sordukları soru ise Konut Kredisi Faizleri Yıl Sonunda Düşer Mi? olmaktadır. Pekala insanların bu fikre kapılmalarının nedini nedir? Bunu en çok tetikleyen geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanının bankalar ile bu konu hakkında bir görüşme yapacağının açıklanması olarak dikkat çekmektedir.

Konut Kredisi Kullanmak İçin En Doğru Zaman

Ev almak için bankalardan konut kredisi kullanmak isteyenlerin en çok araştırdığı konulardan bir diğeri ise Konut Kredisi Kullanmak İçin En Doğru Zaman ne zaman olacağıdır. Bilindiği üzere geçtiğimiz yıllarda yüksek faiz oranı ile kredi çekenler konut kredisi faizlerinin indirildiği dönemlerde bankalara koştular. Tek istedikleri çekmiş oldukları yüksek faizli konut kredilerini yapılandırarak düşük faizli krediye çevirmek olmuştu. Amam maalesef bankalar bu müşterilerin taleplerine olumlu cevap vermediler. Bunun hukuki bir uygulaması bulunmadığından binlerce yüksek faizli konut kredisi kullananlar aynı şartlar ile kredilerini ödemeye devam etmek zorunda bırakıldı. Bugün de aynı sorunlar ile karşı karşıya kalmamak adına konut kredisi kullanmak isteyenler faiz oranlarının en düşük seviyesinde iken kredi kullanmak istemektedir. Pekala konut kredisi için en uygun faiz oranı kaç olmalıdır.

2018 yılında konut kredileri düşer mi

2018 Yılında Konut Kredisi Faiz Oranları Kaç Olur?

2017 yılının son aylarına gelindiğinde bankaların vermiş olduğu konut kredisi faiz oranları % 0,95 ile % 1,20 aralığında değişmektedir. Kullanmak istediğiniz konut kredisinin vadesi ve miktarına göre bu aralıkta değişkenlik göstermektedir. Pekala konut kredisi faiz oranı kaç puan aralığında olması gerekir. Konunun uzmanları tarafından yapılan açıklamalarda bunun en ideal %0,60 ile % 0,80 aralığında olması gerektiği belirtilmiştir. 2018 yılında bu oranları görüp göremeyeceğimiz ise Cumhurbaşkanı ile bankaların arasında geçecek olan görüşmeler belirleyecektir. Bankaların yapmış olduğu karın çok yüksek olduğunun altını çizen hükümet bu oranların bir an önce aşağıya çekilmesi gerektiğini her fırsatta belirtmektedir. Bu neden ile özellikle Devlet Bankaları tarafından bu oranların uygulaması beklenmektedir. Bu neden ile Konut Kredisi Faizleri Yıl Sonunda Düşer Mi? sorusuna yapılacak olan görüşmeler sonucunda olumlu bir indirimin geleceği tahmin edilmektedir. Bu neden ile konut kredisi kullanmak isteyenlerin 2018 yılını beklemeleri tavsiyemizdir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.