KızlarBiliyor

Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyorum Ne Olur

Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyorum Ne Olur

Yeni düzenlemeye göre kredi kartı borcu ödenmezse ne olur. Kredi taksitlerini ödemezsem ne zaman işlem yapılır. Kredi kartı borcu nedeni ile icra gelir mi? Bankalara olan borcunu zamanında ödemeyenlere ne zaman ihtar gönderir. Düzensiz kredi ödemesi nedeni ile düşen kredi notu nasıl yükseltilir. Sıkıntılı günler geçiren ve Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyorum Ne Olur diye merak edenler.

Kredi Kartı Borcu Ödenmezse Ne Olur

Kredi kartı kullanmayan neredeyse kalmadı. İnsanların hayatını kolaylaştıran bu kartlar bazen de hayatımızı karartabilir. Bunun en büyük nedeni ise düzensiz harcamalar ve düzensiz ödemelerden kaynaklanmaktadır. Bilindiği üzere cebimizde paramız olmadığı zaman kredi kartları imdadımıza yetişmektedir. Bazen bu durumu biraz abartarak gelirimizden fazla harcamaları bu kartlar nedeni ile yaparız. Ödeme konusunda ise maalesef sıkıntı yaşamakta ve bir çoğumuz asgari ödemeleri yaparak borcumuzu devretmekte ve nedensiz faiz uygulamasına sebebiyet vermekteyiz. Sizinde bu gibi durum ile başınız dertte ise Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyorum Ne Olur diye sorular kafanıza takılabilir.

Kredi kartı borcunu zamanında ödeyemeyenler hemen karamsarlığa kapılmasınlar. Bir ay kredi kartı borcunu ödemediğiniz diye banka hemen size icra veya maaş kesintisi göndermez. Bu durumu düzeltmeniz için size biraz süre verir. Bu süre içerisinde durum aynen devam eder yani ödeme yapmazsanız bundan sonra yapılacak olan uygulamalar ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Kart Borcu İçin Ne Zaman İcra Gelir

Ülke genelinde binlerce vatandaşımız banka kartlarını ödeyemedikleri için yasal işlemler ile karşı karşıya kalmaktadır. Borcunu ödeme noktasında sıkıntı yaşayanlar öncelikli olarak Kredi kartı borcu için ne zaman icra gelir diye merak edebilir. Aslına bakıldığı zaman bu işlem için bankalar size belirli bir müddet tanırlar. Zamanında yapılmayan kredi veya kredi kartı borcunuz için öncelikli olarak hatırlatma yapan bankalardan 90 günlük bir süre almanız mümkün. Bu süre içerisinde borcunuzu ödemezseniz o zaman yasal işlemler başlar. Yasal işlemlerin başlaması ile birlikte borcunuz + biriken faiz masrafları + avukat ücretleri + diğer işlem ücretlerini de ödemeniz gerekecektir.

Bankalar ödenmeyen kredi kartı borçları için borç sahibine ilk ay uyarı mektubu gönderir. Bu durum ile karşı karşıya kalanlar en azından toplam borcun asgari tutarını ödeyerek bu işlemi erteleyebilirler. Eğer ödeme yapılmazsa 90 günün sonunda yasal işlem başlatılır. Bu durum da ise yukarıda belirttiğimiz masrafların hepsini ödemeniz gerekecektir. Bu ücretleri tahsil etmek için banka öncelikli olarak çalışıyorsanız maaşınız belirli bir oranında maaş kesintisi hakkını kullanır.

Banka Borcu Nedeni İle Maaş Haczi

Kredi veya kredi kartı borcu taksitleri yukarıda belirttiğimiz süre içerisinde ödenmez veya banka ile anlaşılarak bir ödeme planı yapılmazsa maaşınıza haciz uygulanabilir. Bilindiği üzere yapılan son uygulama ile maaşınız tamamına kesinlikle haciz uygulanamaz. Almış olduğunuz maaşı göre belirli oranlar ile kesinti yapılabilir. Fakat siz durum ile karşı karşıya kalmamak için 90 günlük süre içerisinde borcunuzun en az asgari tutarını ödeyerek zaman kazanabilirsiniz. Bunun ile birlikte kredi kartı borcunuzu yapılandırarak taksitlendirir veya başka bir bankadan borç transferi kredisi kullanabilirsiniz. Kredi Kartı Borcunu Ödeyemiyorum Ne Olur diye merak edenler olayı sonuna kadar beklemektense banka şubesine giderek kendisi için uygun bir kredi imkanından yararlanabilir ve borcunu taksitli bir şekilde  ödeyebilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.