KızlarBiliyor

E Devletten Yol İzni Almak

E Devletten Yol İzni Almak

Bilindiği üzere korona virüs tehlikesi nedeni ile bir çok ilimize giriş çıkışlar yasaklı. Belirli şartları taşıyanlar ile birlikte yoz izin belgesi olmayanlar bir çok bölgemize girişi çıkış yapamamaktadır. Yol izin belgesini almak için tek yetkili yer ise E-Devlet kapısı olarak bilinmektedir. İnternet üzerinden hemen başvuru yaparak sizde gerekli şartları taşımanız halinde bu belgeye sahip olabilirsiniz. E Devletten Yol İzni Almak isteyenlerin bu neden ile E-Devlet şifresine sahip olması gerekmektedir. 30 Büyük Şehir ile Zonguldak iline giriş çıkış yapmak isteyenlerin bu belgeye sahip olma zorunluluğu bulunmaktadır. Bu neden ile yol izin belgesi almak isteyenlerin yapması gerekenleri ve taşıması gereken şartları E Devletten Yol İzni Almak başlığı ile sizlerle ayrıntılı bir şekilde paylaşmak istiyoruz.

Seyahat İzin Belgesi Başvurusu

Sosyal mesafeyi korumak ve ülke genelinde en çok vaka sayısının bulunduğu Büyük şehirlere girmek için belirli şartları taşımanız gerekmektedir. Bu şartların neler olduğu ve yol izin belgesine kimlerin başvuruda bulunabileceği aşağıda ayrıntılı bir şekilde verilmiştir. Seyahat İzin Belgesi Başvurusu yapmak isteyenler buraya tıklayarak E-Devlet sitesinin ilgili sayfasına kolaylıkla ulaşabilirler. Karşınıza çıkan sayfada kullanıcı bilgileriniz ile giriş yapabilir ve gerekli yol izin başvurusu yapmak için gerekli işlemleri hemen yapabilirsiniz. Bu konuda girişimde bulunacak olanların taşıması gereken şartları sıralamak gerekirse; aşağıda belirtilen şartları taşıyanlar Özel Araç veya Toplu Ulaşım Araçları için yol izin belgesi başvurusunda bulunabilirler.

  • Herhangi bir tedavi amacı ile Doktor tarafından bu illerden birisine sevk edilen hastalar yol izin belgesi almak adına başvuruda bulunabilir.
  • Ağır hastalığı olan ve kesinlikle tedavi edilmesi gereken hastalar bu izin için başvuruda bulunabilir.
  • Giriş çıkış izin belgesi gerektiren illerdeki hastaneye randevusu olan hastalar yol izin belgesi almak adına başvuruda bulunabilir.
  • 1. Dereceden yakını vefat edenler yol izin belgesi almak için başvuruda bulunabilir. (1. Dereceden yakını ibaresi Anne, Baba, Kardeş ve Çocuklar için geçerlidir. Bu izin ile 4 kişiye kadar aynı anda izin belgesi talebinde bulunabilirsiniz.)
  • Giriş çıkışı izne tabi olan illerden daha önceden ayrılan ve geldiği yerde kalacak yeri olmadığı için geri dönmek zorunda olan vatandaşlarımız E Devletten Yol İzni Almak için başvuruda bulunabilir.

Yapılan başvurular İnternet üzerinden yapıldığı için sizlerden bir takım bilgileri vermeniz talep edilmektedir. Bu bilgiler izin alma sebebiniz, gidilecek yerin adresi ve iletişim bilgileri. Özel araç ile mi Toplu Taşıma araçları ile mi gidileceği ve size ulaşmak için telefon numarası ile e-mail adresi.

Seyahat İzin Belgesi Başvurusu

Yol İzin Belgesi İşlemleri

Yukarıda da belirttiğimiz gibi giriş çıkışı kontrollü olarak yapılan 31 ilimiz için E-Devlet sitesi üzerinden izin başvurusunda bulunulması gerekmektedir. Başvurular olumlu veya olumsuz olsun cep telefonunuza SMS olarak gönderilmektedir. E Devletten Yol İzni Almak için başvuruda bulunanlar ve bu başvurusu kabul edilenler izin belgesi çıktısını yanlarında bulundurmalıdır. Yapılan kontrollerde bu belgeyi göstererek giriş çıkış yapabilirsiniz. Bunun ile birlikte size bu yol izin belgesi ile birlikte bir süre verilmektedir. Verilen süre içerisinde çıkış yapmanız gerekmektedir. Süresi dolan ve süre içerisinde çıkış yapmayanlar için cezai ve idari işlem yapılacaktır. Bu neden ile bu tür konulara hem kendiniz hemde sevdiklerinizin sağlığı için azami önem gösterin.

Yorumlar
  1. iskender dal dedi ki:

    aydın didimdeki yazlıgıma gıtmek istiyorum şuan izmir bornovada oturuyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.