KızlarBiliyor

300 Koyun Hibesi Nasıl Alınır

300 Koyun Hibesi Nasıl Alınır

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından hayvancılık yapmak isteyenlere yeni bir destek programı açıklandı. Köyden kente göçü engellemek adına hayvan desteği verilecek. Kırsal alandaki köyüne geri dönmek isteyenlere 300 koyun desteği verilecek. Pekala nedir bu 300 damızlık koyun desteği. Kimler 3000 koyun desteği alabilir. Köye dönen herkes bu destekten yararlanabilir mi? Hayvancılık alanında verilen destekler sayesinde kimler hayvancılık yapmaya başlayabilir. 300 koyun hibesi nasıl alınır? 300 koyun desteği başvuruları ne zaman ve nereye yapılır. 2018 yılında verilecek olan bu destek hakkında tüm merak ettikleriniz.

Köyüne Geri Dönene Devlet Desteği

Geçtiğimiz yıllarda da verilen kırsal alandaki nüfusun artırılması ve hayvancılık yapanların sayısını artırmak adına yeni bir destek programı açıklandı. Açıklama Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eşref  Fakıbaba tarafından bizzat yapıldı. Yapılan açıklamada özellikle gençlerin kırsal alanlardan kentlere iş bulmak için göç ettiğinden bahsedildi. Bakan yaptığı açıklamada kentlerde asgari ücret ile temizlik işi yapacağınıza köyünüzde hayvancılık yapın bu maaşı biz size verelim dedi. Yani köyüne geri dönen ve hayvancılık yapmak isteyenlere verilecek olan hayvan desteğinin yanında maaş da verilecek. 300 Damızlık Koyun Desteği imkanından yararlananlara kendi sürülerini gütmeleri adına asgari ücret miktarınca maaş devletten olacak. Bunun ile birlikte bu işi yapacak olanların sigortaları da devlet tarafından ödenecek. Sizde bu imkanlar ile hayvancılık yapmak için verilen desteklerden yararlanmak istiyorsanız köyünüzde kendi üzerinize kayıtlı bir araziye sahip olmanız ve başvuruda bulunmanız yeterli olacak.

300 Koyuna Bakana Maaş + Sigorta

Ülkemizdeki hayvancılık faaliyetinde bulunanların sayısını artırmak ve ithal et olayını bitirmek adına başlatılan bu hibe desteği programı ile binlerce gencimiz kendi sürüsünün sahibi olacak. Ayrıca bu işi yapmak isteyenlere verilen destekler sadece bu kadar değil. İhtiyaç duyulması halinde köyde hayvancılık yapacak olanların yem, ilaç, veteriner gibi ihtiyaçları için de destek almaları sağlanacak. Sizin tek yapmanız gereken ihtiyaçlarını belirtmeniz olacaktır. Bu tür ihtiyaçları karşılanan hayvan yetiştiricileri kendi sürülerini gütmeleri karşılığında birde maaş alacaklar. 300 koyunun yavrulaması ile sürüsünü kısa bir sürede çok daha fazla sayıda büyütebileceği bu destek ile bir kaç sene içerisinde tüm borçlarından kurtulması da sağlanacak. Kesime verilecek olan kuzuları isteyenler en yüksek fiyat garantisi ile devlet kesim noktalarına istedikleri zaman verebilecek ve borçlarından düşürebilecekler.

300 Damızlık Koyun Hibe Başvurusu

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu imkandan yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak taşıması gereken şart köyünde bir araziye sahip olmalarıdır. Bunun nedeni ise tarafınıza verilecek olan 300 damızlık koyun için bu araziler ipotek altına alınacaktır. Belirlenen süre içerisinde borcunu devlete geri ödeyecek olanların ipotekleri kaldırılacaktır. Sizde köyünüze geri dönerek küçükbaş hayvancılık yapmak istiyorsanız bu imkandan muhakkak yararlanmalısınız. Tarafınıza verilecek olan 300 damızlık koyun ile bu işi kısa sürede çok büyük sayılara çıkarabilir ve kendi sürünüzü oluşturabilirsiniz. Bunun ile birlikte sigorta ve maaş desteği ile koyunların kuzulayıp satma zamanına gelene kadar ihtiyaçlarınızı da karşılamanız sağlanacaktır. Bu imkandan yararlanarak 300 koyun hibe desteği almak isteyenler bulundukları bölgedeki gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine giderek başvuruda bulunabilecek.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.