KızlarBiliyor

6681 İnfaz Koruma Memuru Alımı 2018

6681 İnfaz Koruma Memuru Alımı 2018

Adalet Bakanlığı personel alımı 2018 takvimi açıklandı. İnfaz ve koruma memuru, katip, şoför, sağlık personeli, teknisyen ve kaloriferci alımı yapılacak. Yapılan açıklamada 6681 İnfaz Koruma Memuru Alımı 2018 yılı için alımı yapılacak. Bunun ile birlikte alımı yapılacak personel sayısı ve nitelikleri aşağıda belirtilmiştir. Sözleşmeli olarak alınacak personel başvuruları ise 21 Mayıs 2018 ile 11 Haziran 2018 tarihleri arasında yapılacaktır. İnfaz koruma memuru alımı 2018 başvurusu için gerekli olanşartlar aşağıda belirtilmiştir.

7467 CTE Personel Alımı 2018

Ceza Tevkif Evleri personel ihtiyacı için sözleşmeli personel alımına çıkıyor. Cezaevlerinde görev yapacak olan İnfaz ve Koruma memuru başta olmak üzere katip, teknisyen, sağlık personeli, şoför, aşçı ve kaloriferci alımı yapılacak. Belirtilen listede ise en çok dikkat çeken 6681 İnfaz Koruma Memuru Alımı 2018 yılında yapılacağıdır. Geçtiğimiz aylarda 3 bin infaz koruma memuru alımının ardından bu kadar yüksek miktarda alımın yapılacak olması bir çok kişiyi heyecanlandırdı. Bu kapsamda öncelikli olarak İnfaz ve Koruma ve Koruma Memuru olmak isteyenlerde aranılan şartlar hakkında bilgi vermek istiyorum. Alımın gerçekleşeceği bölgedeki Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı tarafından gerekli işlemler yürütülecektir. Bu neden ile başvuruda bulunmak isteyenlerin belirtilen listedeki görev yerinin bağlı olduğu Adalet Komisyonlarına başvurularını yapabilecekler.

Sözleşmeli İnfaz Korumam Memuru Alımı Şartları

Adalet Bakanlığına bağlı Ceza evlerinde İnfaz ve Koruma Memuru olmak için başvuruda bulunacak olanların belirli genel ve özel şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartların neler olduğu aşağıda belirtilmiştir. Ayrıca bu meslekte görev almak isteyenlerin boy kilo indeksinin uygun olmasının yanında yapılacak olan sözlü mülakat sınavından geçer not almaları gerekmektedir.

İnfaz ve Koruma Memuru Olmak İçin Gerekli Olan Özel Şartlar

İnfaz ve Koruma Memuru Olmak İçin Gerekli Olan Genel Şartlar

Her devlet memuru başvurusunda bulunanlardan istenilen bir takım şartlar 6681 İnfaz Koruma Memuru Alımı 2018 içinde aynen geçerli olup güvenlik görevlilerinde bulunması gereken artı özellikler de belirtilmiştir.

 • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
 • Kamu haklarından mahrum olmamak
 •  Askerlik ile ilgisini bulunmaması, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, ertelemiş veya yedek sınıfı geçirilmiş olmak
 • Güvenlik soruşturmasının olumlu sonuçlanması
 •  Sağlık Bakanlığına bağlı tak teşekküllü Devlet Hastanelerinden alınmış sağlık raporuna sahip olmak
 • Merkezi Sistem KPSS sınavından en az 70 puan ve üzerinde puan almış olmak
 • 11.06.2018 tarihi itibari ile 18 yaşını doldurmuş olmak ve İnfaz koruma memurluğu için 30 yaşını aşmamış olmak (01 Ocak 1986 ve sonrası doğumlu olanlar başvuruda bulunabilecekler)

Yukarıda belirtilen İnfaz ve Koruma Memuru başvurusunda bulunacak olanlarda aranılan genel şartlar olarak belirtilmiştir. Bunun ile birlikte bu kadroda görev almak isteyenlerin taşıması gereken özel şartlarda bulunmaktadır. Bu şartlar aşağıda belirtilmiştir.

İnfaz ve Koruma Memuru Olmak İçin Gerekli Olan Özel Şartlar

 • En az Lise ve Dengi Okul mezunu olmak
 • Erkek adayların en az 170 cm
 • Bayan adayların en az 160 cm den kısa boylu olmamak
 • Boy ve kilo endeksinin 13 den fazla 17 den az olmaması (Örnek vermek gerekirse 170 cm boyunda olan bir adayın 70+13 = 83 kilodan fazla 70-17=53 den az olmaması gerekmektedir)

Yukarıda genel ve özel şartları taşıyanlar başvuruda bulunmak istedikleri ceza evlerinin bağlı bulunduğu Adalet Komisyonlarına 21 Mayıs 2018 ile 11 Haziran 2018 tarihleri arasında başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunanların KPSS puan türüne göre en yüksekten en düşüğe sıralanarak alımın yapılacağı personel sayısının 10 katı sözlü sınava katılmaya hak kazanacaktır. 29 Haziran 2018 tarihinden itibaren bağlı bulundukları Adle Yargı Komisyonları tarafından boy kilo ölçümleri yapılmaya başlanacaktır.

İnfaz Koruma Memuru Sözle Sınav Uygulaması Tarihleri

Yukarıda belirttiğimiz gibi KPSS puan türü ile alımı yapılacak olan infaz ve koruma memuru sayısının 10 katı sıralamasına giren ve ardından boy kilo ölçümünü geçen adaylar son olarak sözlü sınava alınacaktır. Bu sınavlar ise 10 Eylül 2018 tarihinde itibaren yapılmaya başlanacak olup bu sınavda sorumlu olduğunuz konular aşağıda belirtilmiştir.

 • Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi (20 Puan)
 • Genel Kültür (20 Puan)
 • Bir konuyu kavrama ve ifade etme yeteneği (20 Puan)
 • İlgilinin atanacağı kadronun gerektirdiği mesleki bilgiler (40 Puan

Sözlü mülakat sınavına alınan kişinin başarılı olabilmesi için yukarıda belirtilen konularda sorulacak sorulardan 100 üzerinden 70 puan alması gerekmektedir. Bu sözlü sınav ve KPSS puanınızın ortalaması alınarak tarafınıza verilecek olan puan bu kadro için başarı puanınızı oluşturmaktadır. Belirlenen puanlar en yüksekten aşağıya  doğru sıralanarak kişinin kaçıncı sırada olduğu belirlenmektedir. 6681 İnfaz Koruma Memuru Alımı 2018 sıralama listesine göre başvuruda bulunduğunuz adli yargı komisyonu kimlerin atandığını ayrıca ilan edecektir. Alımı yapılacak olan personel listesine burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.