KızlarBiliyor

Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak

Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak

Basit yöntemler ile para kazanmak isteyenlere alternatif iş fikirleri arasında tavuk yetiştiriciliği gelmektedir. Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak denildiği zaman insanların aklına büyük tavuk çiftlikleri gelebilir. Fakat bizim bahsettiğimiz çok daha farklı bir tavuk yetiştiriciliği. Büyük kümes veya araziye sahip olmayanlar da bu işi rahatlıkla yapabilirler ve para kazanabilirler. Küçük sermayeler ile yapılan bu işi isteyen herkes rahatlıkla yapabilir. Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak isteyenlerin sadece bir kaç özelliğe dikkat etmesi yeterli olacaktır. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenlerin dikkat etmesi gerekenler ve işin püf noktaları aşağıda belirtilmiştir.

Küçük Sermayeli İş Fikirleri

Bir çok sabit maaş ile çalışan ek gelir elde etmek adına farklı ek işlere başvurmaktadır. Maddi anlamda sıkıntı yaşayanlar, ay sonunu getirmekte zorlananlar birbirinden farklı ek işleri yapmak adına uğraş vermektedir. Bu uğraşlar bazı dönemlerde para kazandırmakta bazen ise maalesef hiç bir getiri elde etmenize imkan tanımamaktadır. Bu neden ile ek gelir elde etmek adına bir iş fikri arayanların çok dikkat etmesi gerekmektedir. Yanlış tercih edilen ek işler elinizdeki küçük miktardaki sermayenin de gitmesine neden olabilir. Küçük sermaye sahiplerinin ek kazanç elde etmeleri adına yapabileceği iş fikirlerinden olan Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak oldukça ilgi görmekte. Son dönemlerde binlerce vatandaşımız bu ve buna yakın işler ile meşgul olmakta ve para kazanmaktadır.

Süs Tavuğu Yetiştirerek Para Kazanabilirsiniz

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi ek iş arayışında olanlar bu işi rahatlıkla yapabilirler. Bunun için büyük sermayeye de ihtiyaç duymayacaksınız. Bir kaç bin lira ile bu işe rahatlıkla başlayabilir ve kısa sürede para kazanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak küçük veya büyük farketmez bir alana (Bahçe, tarla, teras, bodrum) ihtiyacınız bulunmakta. Bu alana isteyenler kendisi isteyenler herhangi birisine yaptırmak kaydı ile kümes yapmaları gerekmektedir. Bu kümeslerde en çok tercih edilen süs tavukları veya en çok ilgi gören yumurta tavuklarını besleyebilirsiniz. Bu işi yapabilirim diyenler 4 farklı yöntem ile bu işten para kazanabilir. Bu yöntemlerin neler olduğunu sıralamak gerekirse;

 • Yetiştirdiğiniz tavukların yumurtalarını satarak para kazanabilirsiniz.
 • Tavuklardan aldığınız yumurtaları kuluçkalık yumurta olarak daha yüksek fiyata satabilirsiniz.
 • Yumurtaları kuluçka makinesi yardımı ile civciv çıkarta bilir ve civciv satarak para kazanabilirsiniz.
 • Kendiniz yumurtada çıka civcivleri yetiştirip büyüttükten sonra satabilirsiniz.

Yukarıda belirtilen 4 yöntemden hangisini yaparsanız yapın bu işten rahatlıkla para kazanabilirsiniz. Bu konuda en önemli olay ise yetiştirmek istediğiniz tavuklarının tercih edilen cinslerden olmasıdır.

En Çok Para Eden Tavuk Cinsleri

Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak isteyenlerin yetiştirecekleri tavuk cinsleri ne kadar kazanacaklarını belirlemektedir. Her yerde satılan ve bulunması kolay olan tavukları yetiştirmek size büyük paralar kazandırmaz. Bu neden ile aşağıda belirttiğimiz tavuk cinsleri bu işi yapmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen tavuk türleri olarak sıralanmaktadır. Sizde bu veya buna benzer tavuklarının yetiştirilmesi işini ek iş olarak yapabilir ve para kazanabilirsiniz.

En Çok Para Eden Tavuk

 1. Ayam Cemani
 2. Light Brahma
 3. Silver Wyandotte
 4. Onagadori
 5. Aracuana
 6. Habeş Tavuğu
 7. Jersey
 8. Dorking
 9. Lakenvelder
 10. İspenç
 11. Sumatra Tavuğu
 12. Ameraucana
 13. Cochin
 14. La fleche
 15. Turken
 16. Araucana

Yukarıda belirttiğimiz tavuk türleri Tavuk Yetiştirerek Para Kazanmak isteyenler tarafından en çok tercih edilen tavuk cinsleri olarak bilinir. Sizde bu cinslerden biri veya birkaç türünü yetiştirebilir ve ek kazanç elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.