KızlarBiliyor

Bayanlara İş Kurmak İçin Kosgeb Hibeleri 2018

Bayanlara İş Kurmak İçin Kosgeb Hibeleri 2018

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara devlet destekli hibe ve faizsiz krediler. Sermayesi olmayan bayanlara patron olmaları adına verilen destekler. Kosgeb bayan girişimci desteği 2018 imkanları ile hibe alabilirsiniz. Dükkan açmak için kosgeb tarafından verilen hibe ve faizsiz kredilere başvuru işlemleri nasıl yapılır. Kosgeb girişimci desteği almanın püf noktaları. Sizde Bayanlara İş Kurmak İçin Kosgeb Hibeleri 2018 imkanlarından yararlanarak kendi iş yerinizi açabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler aşağıda belirtilmiştir.

Ev Hanımlarına Kosgeb Hibe Desteği

Bayanların özellikle de ev hanımlarının daha aktif ticari faaliyetlerde bulunmaları amacı ile devlet bir takım destekler vermektedir. Bu destekler bazen hibe yani geri ödemesiz. bazen ise faizsiz geri ödemeli kredilerden oluşmaktadır. Tabi ki bu tür bir iş kurmak isteyen bayanların en çok tercih ve talep ettiği hibe desteğinden yararlanmak olmaktadır. Geri ödemesi olmayan hibe desteği her kesin almak istediği bir destek olarak dikkat çekmekte ve yılda on binlerce bayan tarafından talep görmektedir. Devlet tarafından verilen bu tür destekler KOSGEB üzerinden planlanmakta ve verilmektedir. Sizde bu tür bir hibe desteği almak istiyorsanız ilk olarak bu kuruluşuna başvuruda bulunmalısınız. Tabi ki buraya başvuruda bulunan herkese destek verilmemektedir. Belirli şartları taşıyanlar bu imkandan yararlanabilirler. Bayanlara İş Kurmak İçin Kosgeb Hibeleri 2018 hakkında yaptığımız araştırmayı paylaşmak istiyoruz.

Bayanlara Girişimcilik Destekleri

Kosgeb tarafından verilen bu tür destekler Girişimcilik Destekleri adı altında verilmektedir. Yani bir işi yapmak için bir girişimde bulunan bayanlar hibe ve faizsiz kredi imkanı ile desteklenmektedir. Kosgeb tarafından belirlenen sektörler arasında bulunan bir işi yapmak isteyen bayanlar bu imkan için başvuruda bulunabilirler. Sizde kendi işinizi kurmak adına yeterli sermayeye sahip değilseniz bu imkandan yararlanmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak yapmanız gereken Kosgeb Girişimcilik Kursuna katılarak girişimcilik belgesine sahip olmanızdır. Bu belgeye sahip olmayan hiç bir bayan bu destekler için başvuruda bulunamazlar. Bunun için Kosgeb ve İşkur tarafından ortaklaşa yapılan ve ücretsiz olan bu kurslara muhakkak katılmalısınız. Yılın her döneminde açılan bu kurslar toplamda 32 saatten oluşmaktadır ve katılım için herhangi bir şart bulunmamaktadır. İsteyen bütün bayanlar bu kursa katılabilirler.

Kosgeb Bayanlara Ne Kadar Destek Veriyor

Girişimci bayanların desteklenmesi ve daha fazla aktif ticarette rol almaları adın hibe ve faizsiz kredi desteği verilmeye devam ediliyor. Kendi işinin patronu olmak isteyen bayanlar girişimcilik belgeleri ile birlikte yapacakları iş için kosgeb birimlerine başvuruda bulunmalıdır. Yapılacak olan başvurunun olumlu sonuçlanması halinde tarafınıza 50 bin lirası hibe yani geri ödemesiz 100 bin lirası geri ödemeli faizsiz kredi olmak üzere 150 bin lira destek verilmektedir. Verilecek olan bu destekler sayesinde sizde kendi işinizi rahatlıkla kuracak sermayeye sahip olabilirsiniz. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin taşıması gereken şartlar aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu şartları taşıyorsanız hibe ve faizsiz kredi desteği için başvuruda bulunabilirsiniz,

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • 18 yaşından gün almış olmak
  • Herhangi bir işyerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Kendisine ait bir iş yeri veya ortaklığının bulunmaması
  • Yapmak istediği işin kosgeb tarafından desteklenen sektörler arasında bulunması
  • Girişimcilik belgesine sahip olmak
  • Geçtiğimiz yıllarda iş kurmak için verilen hibe destekleri programlarından yararlanmamış olmak
  • Yapmak istediği iş ile ilgili belge veya sertifikalara sahip olmak

Yukarıda belirttiğimiz şartlar dahilinde Bayanlara İş Kurmak İçin Kosgeb Hibeleri 2018 imkanları için başvuruda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere 50 bin lira iş kurmak için hibe 100 bin lira makine ve malzeme alımı için geri ödemeli kredi verilecektir. Verilecek olan bu destekler ile sizde hayalini kurduğunuz iş yerine kavuşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.