KızlarBiliyor

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosu Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosu Olmayanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalardan tüm ihtiyaçlarımız için kullandığımız krediler için belirli evrakları hazırlamanız gerekmektedir. Bunların başında da Gelir Belgesi veya Maaş Bordrosu gelmektedir. Bilindiği üzere verilen krediler için bu olmazsa olmaz olarak bilinmektedir. Pekala o zaman bu belgeye sahip olmayanlar kredi nasıl kullanabilir. Gelir Belgesiz Maaş Bordrosu Olmayanlara Kredi Veren Bankalar hangileridir. Bordrosuz kredi kullanmak mümkün mü? Gelir belgesi olmayanlar nasıl kredi kullanabilir.

Gelir Belgesiz Kredi Kullanmak

Bankalar tüketici, taşıt ve konut kredisi adı altında 3 ana kredi türünü vermektedir. Devlet Bankası veya Özel Bankalar bilindiği üzere kredi konusunda ortak bir bilgi havuzunu kullanırlar. Buradan kişilerin daha önceki dönemlerde kullandığı kredi ve kredi kartlarının ödemelerini takip ederler. Geçmişte kullanılan kredilerin ödemeleri sizin kredi kullanmanızda ilk ve en önemli araştırma kriteridir. Kredi Notu olarak belirtilen derecelendirmeniz de buna esas olarak belirlenir. Ödemelerdeki düzensizlik ve kredi notunun düşük olması sebebi ile kredi kullanmanızın önü kapatılabilir. Bu neden ile bu notunuzun en az 700 ve üzerinde olması gerekmektedir. Bankalar tarafından belirlenen findeks kredi notu tablosu aşağıda belirtilmiştir. Bu tabloyu inceleyerek hangi puan aralığındakilerin daha kolay kredi kullanabileceğini sizde inceleyebilirsiniz.

Yukarıda belirttiğimiz bu tabloya göre kişilerin kredi kullanıp kullanamayacakları belirlenir. Tabi ki bu notu yüksek olanların da hemen kredi alabileceği kesin değildir. Bankalar verdikleri kredilerin kesin olarak geri ödenmesini talep etmek adına farklı şartları sunabilirler. Bunlar güncel gelir belgeniz olabileceği gibi kefil veya teminatta talep edilebilir.

Bayanlara (Ev Hanımlarına) Kredi Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosu Olmayanlara Kredi Veren Bankalar genellikle ev hanımları tarafından araştırılmaktadır. Bilindiği üzere ev hanımları bankalardan kredi kullanmak istediklerinde bu sorunla karşılaşırlar. Sabit bir gelirleri olmadığından dolayı bunu belgeleyemezler. Bankaların ilk olarak talep ettiği bu belgeyi veremeyenler baştan kaybederler. Fakat bunun da üstesinden gelebilir ve gelir belgesiz kredi kullanabilirsiniz. Sigortalı olarak çalışmayan ev hanımları bankalardan kredi başvurusunda bulunmadan önce aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanabilir ve kredi kullanabilir.

Bayanlara En Kolay Kredi Veren Bankalar

Bir ev hanımı bankadan kredi kullanmak istediğinde eşinin veya bir kefilin gelir belgesini ibraz edebilir. Bunun ile birlikte üzerine kayıtlı olan bir taşınmazı ipotek altına aldırabilir ve bunun karşılığında taşınmazının değeri orantısında kredi başvurusunda bulunabilir. Banka hesaplarında belirli bir miktar parası olan ev hanımları da bunu ipotek altına aldırarak bankalardan kredi talebinde bulunabilir. Ev hanımları sahip oldukları altınları bankalarda altın hesabı altında belgeleyerek bu sayede kredi başvurusunda bulunabilir. Sizde gelir belgesine sahip değilseniz bu belirttiğimiz yöntemleri kullanarak kredi kullanabilirsiniz.

Gelir Belgesiz Maaş Bordrosu Olmayanlara Kredi Veren Bankalar aracılığı ile ihtiyacınız olan kredi ürünlerine başvuruda bulunabilirsiniz. Bu arada unutmadan belirtmek gerekir ki bankalar kredi verme konusunda özgürdür. Talep eden herkese kredi vermek zorunluluğunda değildir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.