KızlarBiliyor

Engelliye Kredi Veren Bankalar

Engelliye Kredi Veren Bankalar

Engellilere faizsiz kredi veren bankalar. İş kurmak isteyen engellilere verilen devlet destekleri ve faizsiz kredi imkanları. Engelli destek kredileri ile sizde kendi işinizin patronu olun. Engelliye Kredi Veren Bankalar ile sizde gerekli olan finansal desteği temin edebilirsiniz. Engelli kredisi faiz oranları hakkında genel bilgi sahibi olmak isteyenler. Engellilere verilen tüm destekler ve kredi imkanları hakkında ayrıntılı bilgi.

Engelli Maaşına Kredi Veren Bankalar

Maddi sıkıntılarımızdan kurtulmak adına bankalardan kredi kullanırız. Bunlar bazen tüketici kredisi olarak tüm ihtiyaçlarımı karşılayabilir. Bazende araç almak, konut almak veya iş kurmak için olabilir. Nedeni ne olursa olsun bankalardan kredi kullanarak ihtiyacımız olan parayı temin edebiliriz. Fakat bazı durumlarda bankalardan kredi kullanmak pekte kolay olmaz. Bilindiği üzere bankalar kredi vermeden önce öncelikli olarak gelir belgesi ibraz etmemizi şart koşar. Bu durumda bazı vatandaşlarımız sabit bir gelir elde etmedikleri için maalesef kredi kullanamazlar. Fakat engelli vatandaşlarımız aldıkları engelli maaşları ile bu sorunu ortadan kaldırabilir. Aylık olarak devlet tarafından verilen engelli maaşı ile sizde belirli oranlarda kredi kullanabilirsiniz. Özel veya Devlet bankaları engelli maaşını gelir olarak belirten vatandaşlarımıza kredi desteği vermeye devam ediyor. Engelliye Kredi Veren Bankalar tarafından 36 ay vadeli kredi imkanından yararlanmak isteyenler en yakın banka şubesine giderek başvuruda bulunabilir.

Engelliye Faizsiz Kredi Veren Bankalar

Engelli vatandaşlarımızın kendi işlerini kurmaları adına bilindiği üzere bir takım Devlet Destekleri bulunmaktadır. Bunların en büyüğü ve en çok tercih edileni KOSGEB Engelli Hibesi olarak bilinmektedir. Sizde yeni bir iş kurmak için yeteri kadar sermayeye sahip değilseniz bu hibe desteğine başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi verdiğimiz Engellilere Kosgeb Hibesi ile Dükkan Açmak başlıklı haberimizi okuyabilirler. Bunun dışında farklı engelli destekleri de bulunmaktadır. Özellikle Devlet bankaları engellilere iş kurmaları adına düşük faiz ve uzun vade imkanı ile finansal destek vermeye devam ediyor.

Özellikle Engellilerin en çok tercih etmiş olduğu Engelsiz Destek programları oldukça uygun faiz oranı ile uzun vadede kredi vermektedir. Sizde yeni bir iş kurmak için verilen bu kredilere başvuruda bulunabilir ve kendi işinizin patronu olabilirsiniz.

Ziraat Bankası Engelli Kredileri

Bir çok alanda olduğu gibi Engellilerin kendi işlerini kurmaları adına en büyük destek veren banka Ziraat Bankası olarak dikkat çekmektedir. Ziraat Engelsiz Destek Paketi ile engellilere uzun vadeli iş kurma kredisi vermeye devam ediyor. 60 aya kadar vade imkanı veren Ziraat Bankası düşük faiz oranı ile en çok tercih edilen engelli kredisi olarak ilgi görmeye devam ediyor. Yeni iş kurmak için yeteri kadar sermayesi olmayan engelli vatandaşlarımız en yakın banka şubesine giderek bu kredi desteğine başvuruda bulunabilir.

Düşük Faizli Engelli Kredisi Veren Banka

Yukarıda da belirttiğimiz gibi engellilerin ticari faaliyetlerde bulunmaları ve kendi ayaklarının üzerinde kalmaları adına kredi desteği verilmeye devam ediliyor. Kendilerine en uygun olan işi yapmaları adına diğer kredilere oranla çok daha düşük faiz oranlı kredi imkanı tanınmaktadır. Fakat tüketici veya ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen engellilere şu an itibari ile farklı bir kredi verilmemektedir. Normal şartlarda verilen tüketici kredisi ile aynı faiz oranları ile kredi verilmeye devam ediyor. Fakat az öncede değindiğimiz gibi kendi işini kurmak isteyenlere çok daha cazip imkanlar tanınmaktadır. Sizde kendi işinizi kurmak adına finansal destek arıyorsanız Engelliye Kredi Veren Bankalar aracılığı ile bunu karşılayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.