KızlarBiliyor

Hemen Nakit Para Bulmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım

Hemen Nakit Para Bulmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım

Gün içerisinde ihtiyacınız olan acil parayı bulma yöntemleri. Kredi veya kredi kartı gibi borçların gün içerisinde ödenmesi adına acil nakit para nasıl bulunur. Acil borç para veren yerler var mıdır? Senetle borç veren yerlerden borç almak mantıklımıdır? Nedeni ne olursa olsun gün içerisinde Hemen Nakit Para Bulmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım diyenler. Aşağıda belirttiğimiz yöntemler ile bu sorunu giderebilirsiniz.

Gün İçerisinde Nakit Para Bulmak

Farklı nedenlerden dolayı nakit sıkıntısı yaşadığımız dönemler olmuştur. Bu dönemlerde bir çok kişi acil para bulmak zorunda kalabilir. Fakat bazı zamanlar öyle bir sıkıntılı ortamda oluruz ki etrafımızdaki kimse borç vermek istemez. Bu durum ile karşı karşıya kalanlar çok zor bir durum yaşamak ile birlikte gerekli olan parayı nasıl bulabileceğinin yöntemlerini arar. Bilindiği üzere böyle bir durumda kredi kullanmak, kredi kartından nakit para çekmek ilk aklımıza gelenlerdir. Bu yöntemler bazılarının ihtiyaçlarını karşılama konusunda yardımcı olsa da bazen buda işe yaramaz. İşe yaramaz derken bu yöntemleri kullanamayanlar (bankalar ile sıkıntısı olanlar bu yöntemden maalesef yararlanamazlar) farklı arayışlara yönelmek zorundadır.

Acil Kredi Kullanmak Zorunda Kalanlar

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi acil nakit ihtiyacınızı bankalar ile arasında sıkıntısı olmayanlar hemen giderebilir. 5 dakika içerisinde hem de banka şubelerine gitmeden nakit ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İnternet bankacılığı sistemi ile bulunduğunuz yerden hemen kredi başvurusu yapabilir ve 5 dakikada ihtiyacınız olan para hesabınızdan çekebilirsiniz. Hemen Nakit Para Bulmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım sorusuna verilecek ilk cevap gün içinde kredi veren bankalara başvurmak. Bunun ile birlikte kredi kartı bulunanlar kredi kartlarında herhangi bir bloke veya nakit çekimi kapatması yoksa buradan taksitli nakit avans kullanabilirler. Bu iki yöntemi kullanarak acil nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Fakat bankalar ile arasında sorun olan vatandaşlarımız bu yöntemleri kullanamazlar. Fakat bunların dışında farklı yöntemleri kullanarak acil para bulabilirsiniz. Bunların neler olduğunu sizlerle paylaşmak istiyorum.

Senetle Eşya Alıp Satın ve Nakit Para Bulun

Son zamanlarda gün içinde nakit para bulma yöntemleri arasında en çok kullanılan yöntem budur. Taksitli ürün satan yerlerden alınan ürünlerin gün içerisinde piyasanın biraz altında satılıp paraya çevrilmesidir. Özellikle Evkur tarzı satış yapan mağazalardan alacağınız elden taksitli ürünleri isterseniz hemen nakite çevirebilirsiniz. Özellikle cep telefonu bilgisayar gibi elektronik ürünler gün içinde satılabilir. Bu tür ürünleri alan bir çok satış mağazası vardır. Ayrıca bu işi yapmanızda kanunen bir sıkıntı da bulunmamaktadır. Satın almış olduğunuz ürün tarafınıza faturalı olarak verilmektedir. Bu da sizin bu ürünü istediğiniz gibi tasarruf etmenize yeterli bir belgedir. Ürünü piyasa değerinin biraz altında satmak istediğiniz takdirde hemen alıcısı bulunur. Bu yöntemi kullanmak isteyenlerin aldıkları cihazları kullanmaması ve kutusundan çıkartmaması gerekir. Yoksa satmak istediği ürün ikinci ele girer ve çok daha düşük fiyatlara satılabilir. Bir diğer adı ürün kırdırma yöntemi olan bu sistem sayesinde sizde gün içerisinde gerekli olan nakit parayı bulabilirsiniz.

Senetle Altın Satın Alarak Nakit İhtiyacınızı Karşılayabilirsiniz.

Hemen Nakit Para Bulmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım diyenlerin tercih ettiği bir diğer yöntemdir. Senetle altın satan kuyumculardan piyasanın biraz daha üzerinde bir fiyata altın satın alarak acil ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Alım satın farkı nedeni ile biraz zarar etmeniz mümkün olsa da sıkışık durumlarda bunlar pek önemsenmemektedir. Sizde çevrenizde bu tür iş yapan sarraflara giderek senet karşılığında altın alabilir ve aldığınız altınları hemen bozdurarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Kredi kartı nakit çekimine kapalı olup  da alışveriş yapmaya açık olanlar kredi kartı ile altın satın alabilir ve hemen bozdurarak nakite çevirebilirler. Bu yöntemi kullanırken sarraflar kredi kartı komisyon farkı almaktadır.

Senetle Elden Borç Para Veren Yerler

Her ne kadar tarafımızdan tasvip ve teşvik edilmese de bir çok vatandaşımız senetle elden borç para verenler aracılığı ile para bulmaktadır. Tefeci diye tabir edilen bu kişilerden borç alanlar ileride büyük sıkıntılar yaşayabilirler. Bu nedenle bu tür bir iş yapmak isteyenlerin daha resmi olan factoring firmalarını tercih etmeleri daha mantıklı olacaktır. Yüksek faiz ödemeye razı olan kişiler Hemen Nakit Para Bulmam Gerekiyor Ne Yapmalıyım sorusunu bu yöntemle giderebilirler. Bunun dışında gün içinde acil para bulma yöntemleri hakkında farklı bilgiye sahip olanlar bu bilgileri bizimle yorum bölümünü kullanarak paylaşabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.