KızlarBiliyor

Youtube’da Ne Yayınlasam Para Kazanırım

Youtube’da Ne Yayınlasam Para Kazanırım

İnternet üzerinden para kazanmak denildiği zaman ilk akla gelen yöntem YouTube ile para kazanmak olarak bilinir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada bu sistem üzerinden para kazanmak isteyen milyonlarca kişi bulunmaktadır. Herkesin hayali tanınmak ve iyi para kazandıran bir youtuber olmak ile birlikte Youtube’da Ne Yayınlasam Para Kazanırım sorusudur? Bu noktada herkes farklı düşünceler içinde olmakta ve ne yapacağını araştırmaktadır. Bu neden ile Youtube’de Ne Yayınlasam Para Kazanırım? Kimler youtube dan para kazanabilir? Youtube ne kadar para kazanmanıza imkan verir. Kaç abonem olursa para kazanmaya başlayabilirim. Yayınladığım videolar ne kadar izlenirse para kazanabilirim? vb. sorularının cevaplarını aramakta. Sizde bu yazımızı okuyarak bu sitem üzerinden nasıl para kazanıldığını ve neler yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz.

Youtube’dan Ne Kadar Para Kazanılır

İnsanların İnternet ve bu sanal alem üzerinden kullandığı sosyal medyaları artık para kazanmak adına kullanmakta. Günde saatlerimizi geçirdiğimiz İnternet binlerce kişinin milyoner olmasına yardım ediyor. Doğru kullanıldığında bu kanal sizinde zengin olmanızı sağlayabilir. Tabi ki Youtube herkesi zengin etmemekte. Binlerce kişi çok yüksek rakamlarda gelir elde edebildiği gibi milyonlarca kişi de aklından geçen rakamları maalesef kazanamamakta. Bunun bir çok nedeni olmak ile birlikte bu konuda bir çok kişinin yaptığı yanlış herkesin yaptığını taklit etme çabasıdır. Bilindiği üzere özgün ve kendinize ait olan videoları bu kanala abone olarak yüklemeniz gerekmektedir. Bunun ile birlikte yüklenen videoların Youtube yayın kurallarına kesinlikle uyması gerekir. Bu kurallara uymayan videoların yayından kaldırılması gibi kendinize ait kanalın kapatılması da söz konusudur. Bu neden ile bu işi yapmak isteyenlerin öncelikle bu tür kuralları öğrenmesi ve ona göre hareket etmesi gerekir.

Yayınlanan videoların izlenmesi ve kanalınıza abone olanların sayısına göre sizde para kazanmaya başlayabilirsiniz. Bu temel prensibin içerisinde olmaz sa olmaz Google Adsense tarafından reklam yayınlama hakkınızın olması gerekmektedir. Videoların içerisine yüklenen reklam hakkına sahip olmayan hiç kimse bu sistem üzerinde para kazanamaz! Bunun için de belirli şartlar bulunmaktadır. Reklam talebinde bulunmak isteyen kanal sahibinin istenilen video sayısı, abone sayısı ve yayınlanan videoların seyredilme sayısına ulaşması gerekmektedir. Bu şartları taşıyanların kanalında reklam yayınlamasına izin verilmektedir. Yani kısaca özetlemek gerekirse bir video yükleyip hemen para kazanmak diye bir şey yok. Bu işe ilk defa başlayacak olanların bu belirttiğimiz işleri sırası ile yapması gerekmeketedir. Daha sonrasında ise yükledikleri videoların izlenme sayısına göre para kazanmaya başlayabilirler.

Youtube’de Ne Yayınlasam Para Kazanırım diye merak edenlerin sorduğu sorunun başında ne kadar para kazanabilirim? sorusu gelir. Yukarıda da belirttiğimiz gibi Youtube herkese aynı parayı vermez. Yayınlanan videonun izlenme sayısına ve yayınladığınız reklamların değerine göre farklı miktarda para kazanmanıza imkan tanır. Bu rakam bazı kullanıcılar için ayda 500 lira olabileceği gibi bazıları içinde yüz binlerce liraya kadar çıkabilir. Kazanılacak olan miktar sizin elinizde olması büyük bir avantaj. İstenilen ve aranan videoları yüklemek ve daha fazla kişiye ulaşarak daha fazla para kazanmak sizin elinizde. Bu neden ile insanların ilgisini çeken ve aranan kelimeler arasından çekeceğiniz videoların size büyük avantaj sağlayacaktır.

Youtube'da En Çok İlgi Gören Videolar

Youtube’da En Çok İlgi Gören Videolar

Yukarıda da belirttiğimiz gibi Youtube’de Ne Yayınlasam Para Kazanırım diye araştırma yapanlar ne tür video yayınlayacağı hakkında karamsarlık yaşamaktadır. Tüm dünya genelinde bu kanal üzerinden birbirinden farklı konularda video yayınlanmaktadır. Bunların arısında ilk sırayı oyun videoları bulunmaktadır. Birbirinden farklı oyunları oynarken kaydeden youtuberler bunları seslendirip yayınlamakta ve milyonlarca kişinin izlemesine sunmaktadır. Sizde bu tür bir video yayınlayabilir ve izlenme şansınızı artırabilirsiniz. Bunun ile birlikte son dönemde ülkemizde en çok izlenen ve aranan video başlıklarını sıralamak gerekirse:

  • Evde makyaj yapma videoları
  • Evde yüz ve cilt maskesi videoları
  • Yemek yapma videoları
  • Farklı ve kola eşarp bağlama videoları
  • Okulda verilen ödevleri anlatan videolar
  • Çocuklar için hazırlanmış oyun videoları
  • Gezilecek yerlerin tanıtımını yapan videolar
  • Balık avı videoları
  • Tatlı yapımı videoları

Yukarıda belirttiğimiz konularda yayınlanan videolar bu kanalda en çok ilgi gören videoların başında gelmektedir. Sizde belirtilen bu tür videoları çekebilir ve yükleyebilirsiniz. Youtube’da Ne Yayınlasam Para Kazanırım diye araştırma yapanlar bu belirttiklerimizin dışında farklı alanlarda da video çekebilir ve para kazanmaya çalışabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.