KızlarBiliyor

Koronavirüs Nedeniyle Kredi Kartı Borcu Erteleme

Koronavirüs Nedeniyle Kredi Kartı Borcu Erteleme

Banka kredi kartı veya kredi taksitlerini erteleme işlemi nasıl yapılır. Koronavirüs Nedeniyle Kredi Kartı Borcu Erteleme işlemleri nasıl yapılır. Hangi krediler korona nedeniyle erteleme yapılabilir. Bankaların kredi taksitlerini erteleme veya öteleme işlemleri için istedikleri. Kimler korona nedeni ile kredi kartı borcunu öteleyebilir. Korona kaynaklı kredi kartı, tüketici kredisi, konut kredisi ve nakit avans ödemeleri nasıl ertelenir ile ilgili tüm merak ettiklerini sizlerle paylaşmak istiyorum.

Korona Nedenli Kredi Taksit Erteleme

Çin’de başlayıp bayta Avrupa ve sonunda tüm Dünyada etkili olan bu salgın nedeni ile bir çok ülke büyük sıkıntı yaşamaktadır. Dünya genelinde yüz binlerce vaka ve on binlerce kişinin hayatını kaybettiği bilinmektedir. İnsanların sağlığını tehdit eden bu salgın aynı zamanda bir çok ülkenin ekonomik anlamda sıkıntı yaşamasına neden olmaktadır. Bir çok iş yeri belirlenen korunma kapsamları nedeni ile kepenk kapatmak zorunda kaldı. Buna bağlı olarak da on binlerce çalışan işinden oldu. İşinden olanlar ve iş yerini kapatmak zorunda olanlar maddi anlamda çok büyük sıkıntılar yaşamaya başladı. Hal böyle olunca ekonomik kalkınma paketi hayata geçirilmek zorunda kaldı. Bu paketin içinde iş yerlerinden bireysel müşterilere kadar birbirinden farklı destekler bulunmaktadır. Bu desteklerde en çok ilgi gören ve çalışmayanları rahatlatacak olan ise Korona Nedeni İle Banka Borçlarının Ötelenmesi olarak dikkat çekmektedir. Pekala kimler bu imkandan yararlanabilir veya bu işlemler nereden ve nasıl yapılmalıdır.

Banka Borçlarına 3 Aydan 6 Aya Kadar Erteleme

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bu salgından dolayı Devlet ve Özel bankalar belirlenen şartlarda borçların 3 aydan 6 aya kadar ertelenmesini kabul ettiler. Ekonomik anlamda sıkıntılı günler yaşayan başta işletme sahiplerine ve diğer bireysel müşteriler bu imkan tanınmaktadır. Bu imkandan yararlanarak kredi kartı, konut kredisi, tüketici kredisi, otomobil kredisi gibi tüm kredi taksit ödemelerine erteleme yapılmaktadır. Yapılacak olan erteleme 3 aydan 6 aya kadar değişebilmektedir. Sizinde ödemelerinizi erteleme hakkınız bulunmaktadır. Bunun için yapılması gerekenler aşağıda belirtilmiştir. Bu imkandan yararlanarak ekonomik anlamda biraz da olsa rahatlama yaşayabilirsiniz. Kredi ödemelerine yapılan bu ertelemenin yanında farklı yeni kredi paketleri de hayata geçirilmiştir. Özellikle işletme sahiplerine 6 ay ödemesiz dönemli 36 ay vadeli 25 bin liraya kadar kredi paketi bu konuda büyük ilgi görmeye devam etmektedir. Sizde eğer işletme sahibiyseniz bu imkandan yararlanmak adına hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Esnafa 6 Ay Ödemesiz 36 Ay Vadeli 25 Bin Lira Kredi

Koronavirüs Nedeniyle Kredi Kartı Borcu Erteleme başta olmak üzere bir çok yeni kredi imkanı hayata geçirildi. İşletmesinin ne tür olursa olsun bu imkandan yararlanması sağlanmaktadır. Korona nedeni ile işletmesini kapatmak zorunda kalsın veya kalmasın isteyen tüm esnaflarımız bu imkandan yararlanmak adına başvuruda bulunabilirler. Başvurusu kabul edilenlere 25 bin liralık kredi yıllık %4,5  faiz oranı gibi düşük bir faiz uygulanmaktadır. Ayrıca verilen bu kredinin ilk 6 aylık döneminde herhangi bir geri ödeme bulunmamaktadır. Toplam 36 ay vadeli ve ilk 6 ayı geri ödemesiz olan bu kredinin taksitlerini geri kalan 30 ay olarak ödenmektedir. Bu imkandan yararlanmak isteyenlerin öncelikli olarak bankanın İnternet veya Mobil şubelerinden ön başvuru yapmaları gerekmektedir. Ön başvurusu incelenen ve kabul edilenler için belirli bir gün ve saatte randevu verilerek banka şubesine gitmesi istenmektedir. Belirlenen gün ve saatte şubeye giderken yanınızda götürmeniz gereken evrak ve belgeler tarafınıza iletilmektedir.

Halkbankası 10 Bin Lira Korona Kredisi Başvurusu

Yukarıda belirttiğimiz işletme sahipleri yani esnaflara verilen 25 bin liralık 6 ay ödemesiz 36 ay vadeli kredinin dışında bireysel müşteriler farklı kredi destekleri verilmektedir. Kredi ve kredi kartı ödemeleri 3 ay erteleyen banka ayrıcı ihtiyaç duyanlara anında 10 bin lira korona kredisi vermeye devam ediyor. İnternet üzerinden hemen başvurabileceğiniz bu krediyi almak için banka şubesine gitmenize gerek olmamaktadır. Halbank mobil veya İnternet bankacılığı üzerinden 5 dakikada başvurmanız ve bu krediyi almanız mümkün. 36 aya kadar vade imkanının bulunduğu bu kredi için 6 ay ödemesiz dönem bulunmaktadır. İlk altı ayını ödemeden geri kalan 30 ayını aylık 376 Lira ödeyerek bu krediyi kullanabilirsiniz.

Halkbankası 10 Bin Lira Korona Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası Korona İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ekonomik kalkınma paketine destek veren bir diğer banka da Ziraat Bankası olarak bilinmektedir. İşletme sahiplerine bu banka da 25 bin liralık 6 ay ödemesiz dönemli kredi desteği vermektedir. Bunun ile birlikte bu bankaya olan kredi kartı ve kredi taksitleri için 3 ay erteleme talebinde bulunabilirsiniz. Diğer müşterilerine de 10 bin liralık 6 ay ödemesiz dönemli kredi imkanı tanınmaktadır. Bu bankadan 10 bin lira 6 ay ödemesiz dönemli %0,49 faiz oranlı kredi başvurusunda bulunmak isteyenler işlemlerini buradan anında gerçekleştirebilirler.

Vakıfbank Korona Kredi Başvurusu

Koronavirüs Nedeniyle Kredi Kartı Borcu Erteleme imkanının verildiği bir diğer banka olan Vakıfbank müşterilerine kredi desteği vermeye devam ediyor. 31 marta kadar olan kredi taksit ve kredi kartı ödemeleriniz için bu banka da 3 ay erteleme imkanı tanımaktadır. Bunun ile birlikte 10 bin liralık % 0,49 faiz oranlı bireysel korona destek kredisi bankaya gitmeden hesabınıza yatırılmaktadır. Bu krediyi almak isteyenler İnternet üzerinden başvuru yaparak şubeye gitmeden bu krediyi alabilirler.

 Ertelenen Kredi Taksitleri Ne Zaman Ödenecek

Bireysel kredi, araç kredisi veya konut kredi için 3 ay erteleme talebinde bulunmak isteyenlerin en çok merak ettiği konu ertelenen taksitlerin ödenme zamanıdır. Bilindiği üzere bütün bankalar korona nedeni ile yapılacak başvuru sonucunda 3 ay ertelemeyi sağlamaktadır. Bu ertelenen taksitler 3 ay bittikten sonra hemen talep edilmemektedir. Öyle olsaydı 3 ay sonra çift taksit ödemek zorunda kalacak ve aynı sıkıntılar ile karşı karşıya kalmanız sağlanacaktı. Buna bir kolaylık getirilmiş ve ödenmeyen veya ertelenen 3 aylık kredi taksitleri kredinizin biteceği son taksitin ardından alınacaktır. Bu güzel bir uygulama olmak ile birlikte bunu yapmak isteyenlere belirli bir oranda faiz uygulandığı da belirtmek isterim. Maalesef bankalar bu işi yaparken kendilerini düşünmekte ve zamanında alınmayan ve ertelenen taksitlerin miktarına göre faiz uygulamaktadır. Ayrıca bir çok banka uygulanan bu faiz oranını sadece bu 3 ertelenen taksitte geçerli kılmaktansa geri kalan bütün taksitler içinde bir artış uygulamaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.