KızlarBiliyor

Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır

Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır

Hibe veya kredi alarak kendi işini kurmak isteyenler nereye başvurmalı. Kimlere hibe kredi desteği veriler. Bayanlara verilen hibe destekleri nelerdir. Hibe başvurusunda bulunmadan önce yapılması gerekenler. İş kurmak adına sermaye arayışında olanlar. Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır diye merak edenler. Verilen tüm hibeler ve hibe krediler hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık. Sizde aşağıda belirtilen şartları taşıyorsanız başvuruda bulunabilirsiniz.

Devlet Tarafından Verilen Hibe Krediler

Ekonomik anlamda daha fazla kişinin üretim yapması, istihdam sağlaması ve ticari faaliyetlerde bulunması desteklenmektedir. Bu destekler Devlet tarafından hibe yani geri ödemesiz veya geri ödemeli faizsiz kredi olarak ikiye ayrılır. Sizde yeni bir iş kurmak veya kendi adınıza ticari faaliyetlerde bulunmak adına bu imkanlara başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için taşınması gereken şartlar ve temin edilmesi gereken evraklar bulunmaktadır. Devlet hibesi almak isteyenlerin bu imkanlara nasıl başvurması gerektiği ve verilen destek miktarları aşağıda belirtilmiştir. Sizde kendi işinizi kurmak adına gerekli finansal desteği bu sayede bulabilir ve başarılı bir işletme sahibi olabilirsiniz. Bu neden ile Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istiyoruz.

İş Kurmak İçin Verilen Destekler

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kendi işinin patronu olmak isteyen bay veya bayanlara hibe destekleri verilmeye devam ediliyor. Yılın her döneminde başvurusu açık olan bu desteklere başvurmak isteyenlerin taşıması gereken belirli kriterler bulunmaktadır. Öncelikle verilen desteklerin ne kadar olduğundan bahsetmeden şartların neler olduğu hakkında kısa bir bilgi vermek gerekirse;

  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak
  • 18 yaşından büyük olmak
  • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
  • Yapmak istenilen işin desteklenen sektörler arasında bulunması
  • Geçmiş dönemlerde verilen devlet hibelerinden yararlanmamış olmak
  • Kendi üzerine kayıtlı aktif bir iş yerinin bulunmaması

Yukarıda belirtilen şartları taşıyan bay veya bayan girişimciler verilen desteklere başvuruda bulunabilirler. Bu noktada Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır sorusu akla gelmektedir. Bunu belirtmeden önce kısa bir hatırlatmada bulunmak istiyorum. Yapılacak olan destekler birden fazla kurum tarafından verildiği için öncelikli olarak hangisine başvuruda bulunacağınıza karar vermeniz gerekir. Girişimci olarak nitelendirilen yeni iş kurmak isteyenlerin yapacakları işlerde aynı zamanda başvuracakları kurumları belirlemektedir. Bu neden ile yapılmak istenilen iş ile ilgili olarak farklı yerlere ve farklı desteklere başvurulmaktadır. Bu kapsamda bizde iş kurmak isteyenlere verilen tüm hibe desteklerinin neler olduğunu ve nasıl alındığı ile ilgili bilgi vermek istiyorum.

Kosgeb Hibe Kredi Başvuruları

Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır sorusu için en çok destek aldığı devlet kuruluşu KOSGEB olarak bilinir. Başarılı işletmeleri kurulması, rekabet ortamının sağlanması ve girişimciliğin teşvik edilmesi adına bu kuruluş hibe ve faizsiz kredi desteği vermektedir. Sizde yapmak istediğiniz iş ile ilgili olarak gerekli sermayeyi burudan temin edebilirsiniz. Birbirinden farklı yüzlerce iş alanı için verilen desteklere başvurmak isteyenlerin yukarıda belirttiğimiz şartları taşıması yeterli olacaktır. Buna ilave olarak sadece girişimcilik belgesi talep edilmektedir. Bu şartları taşıyan ve girişimci belgesine sahip olanlara başvurusunun kabul edilmesi karşılığında iş kurmaları adına 50 bin lira geri ödemesiz hibe desteği verilmektedir. Bunun ile birlikte 100 bin lira da faizsiz geri ödemeli kredi desteği de verilmektedir. Bayanlar, Engelliler, gaziler ve şehit yakınları bu imkandan yararlanmak istediklerinde pozitif ayrıcalık tanınmaktadır. Kurmak istediğiniz iş ile ilgili olarak gerekli olan sermayeyi buradan karşılayarak sizde kendi işinizin patronu olabilirsiniz. Bağlı olduğunuz İl Kosgeb girişimcilik Birimlerine giderek bu konu hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hayvancılık İçin Hibe Başvurusu

Ticari alan dışında gösterilen Tarım ve Hayvancılık alanında faaliyet göstermek isteyenlere de hibe desteği bulunmaktadır. Bilindiği üzere Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından destelenen bu sektör oldukça ilgi görmektedir. Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği. Büyükbaş hayvan yetiştiriciliği, Kümes hayvanları yetiştiriciliği. Arı Yetiştiriciliği, Su ürünleri yetiştiriciliği, organik Tarım ürünleri yetiştiriciliği yapmak isteyenler destek verilmektedir. Bu destekler belirli dönemlerde parasal olmak ile birlikte bazıları Hayvanın tedarik edilmesi de olabilir. Ayrıca tohum ve gübre destekleri de bulunmaktadır. Sizde tarım ve hayvancılık yapak adına bir girişimde bulunmak istiyorsanız verilen bu desteklere başvuruda bulunabilirsiniz. Verilen destekler 30 bin lira hibe, 300 koyun hibesi, 5 İnek desteği. 40 Kovan arı desteği olarak bilinir. Sizde bağlı bulunduğunuz bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine giderek bu alanda ayrıntılı bilgi sahibi olabilir ve başvuruda bulunabilirsiniz.

İşkur Hibe Kredi Destekleri

Kendi işini kurmak isteyenlere verilen desteklerden birisi de İşkur destekleri olarak bilinir. Özellikle Engelli, Bayanlar ve Eski Hükümlülerin kendi işini kurmaları hedef alınmıştır. Başarılı birer işletme sahibi olmak isteyen ve bu konuda bilgi sahibi olanlara destek verilmektedir. Sizde kendi işinizi kurmak adına bu Devlet Kurumu tarafından verilen desteğe başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak İşkura kayıtlı pasif iş gücü olarak görünmeniz gerekmektedir. Yapacağınız görüşmede işkur yetkilileri sizlere verilecek olan 30 bin liralık geri ödemesiz destek hakkında ayrıntılı bilgi verebilir. Şartları taşıyanlar bu hibe desteği ile kendi işlerinin patronu olabilirler.

Kaymakamlık Hibe Kredi Destekleri

Özellikle küçük ölçekli iş yapmak isteyen bayanların sıklıkla tercih ettiği desteklerden birisidir. Mikro kredi türünden küçük bir iş yapmak isteyenlere küçük miktarlarda hibe veya geri ödemeli faizsiz kredi verilmektedir. Bunların en bilinen ise mikro kredi olarak tanımlanır. El becerisi gerektiren ürünlerin hazırlanması adına sıklıkla tercih edilen bu kredinin limiti Bin liradır. Bu miktarda bir destek size yeterli gelirse bağlı bulunduğunuz bölgedeki kaymakamlık birimlerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz.

Hibe Krediye Nasıl Başvuru Yapılır diye merak edip araştırma içinde olanlar yukarıda belirttiğimiz yarlara giderek başvuruda bulunabilir veya ayrıntılı bilgi sahibi olabilirler. Yapacağınız başvurunun olumlu sonuçlanması ile sizde verilen destekle kendi işinizi kurabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.