KızlarBiliyor

Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Şartı ve Başvuru Yolları

Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Şartı ve Başvuru Yolları

Bayanlara kosgeb hibe başvurusu nasıl yapılır. Ev hanımlarına verilen hibe ve faizsiz kredi destekleri nelerdir. Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Şartı ve Başvuru Yolları ile sizde hibe desteği alarak kendi işinizi kurabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekenler hakkında ayrıntılı bilgi aşağıda belirtilmiştir. Sizde bu yöntemleri kullanarak kosgeb bayan hibe desteği imkanlarından yararlanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Hibe Desteği 2018

Kendi işini kurmak isteyen bayanlara en büyük destek KOSGEB tarafından verilmektedir. Bilindiği üzere girişimci bayanların desteklenmesi ve başarılı işletmelerin kurulması adına 50 bin lira hibe verilmektedir. Sizde yapmak istediğiniz iş için verilen bu hibe desteğinden yararlanabilirsiniz. Bunun için öncelikli olarak taşımanız gereken şartlar bulunmaktadır. Bu şartları taşıyan tüm bayanlar bu hibe imkanından yararlanmak adına başvuruda bulunabilir. Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Şartlarının neler olduğunu belirtmek gerekirse;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 Yaşından gün almış olmak
 • En az ilk okul mezunu veya okur yazarlık belgesine sahip olmak
 • Herhangi bir iş yerinde sigortalı olarak çalışmıyor olmak
 • Kendine ait bir iş yerinin bulunmaması
 • Herhangi bir iş yerinde ortaklığının bulunmaması
 • Geçtiğimiz yıllarda Kosgeb Bayan Girişimci Destek programından destek almamış olmak
 • Uygulamalı girişimcilik kurslarına katılarak Girişimcilik Belgesine sahip olmak

Yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyan tüm bayanlar Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Şartı için başvuruda bulunabilir ve 50 bin liralık geri demesiz hibe alabilirler.

Bayanlara Girişimcilik Kursları

Yukarıda belirttiğimiz başvuru şartları arasında en çok dikkat çeken ise Uygulamalı girişimcilik kurslarıdır. Kosgeb ve İş-Kur tarafından ortaklaşa verilen bu kurslara katılmayan hiç bir bayan maalesef Kosgeb Bayan Hibesi 2018 imkanlarından yararlanamaz. Bu kurs toplamda 32 saattlik bir uygulamalı eğitimdir. Bu kurslarda girişimci bayanlara;

 • Başarılı bir işletme nasıl kurulur
 • Rekabet ortamında neler yapılmalı
 • Kosgeb hibe başvurusu nasıl yapılır
 • Kosgeb tarafından desteklenen sektörler hakkında genel bilgi
 • Yapmak istediği işi için verilen destekler
 • Kosgeb iş planı hazırlama konularında gerekli eğitimler verilmektedir.

Sizde eğer kosgeb tarafından bayanlara yönelik iş kurmak adına verilen hibe ve faizsiz kredilere başvuruda bulunmak istiyorsanız bu kursa katılmalısınız. Katılımcıların alacakları kurs katılım belgeleri ve yapmak istedikleri i ile ilgili iş planı ile başvuruda bulunabilirler.

Bayanlara Hibe Başvurusu 2018

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kosgeb girişimcilik destek programına başvurmak isteyenlerin belirtilen şartları taşımaları gerekmektedir. Bu şartlar ve girişimcilik belgesi ile desteklenen sektörler arasında bulunan iş kurma fikriniz değerlendirilmektedir. Yapacağınız hibe veya faizsiz kredi desteği başvurusu kabul edilenlere 50 bin lira geri ödemesiz (hibe) verilmektedir. Verilen bu hibe ile iş yeri kirasını ödeyebilir, gerekli olan makine veya teçhizat alımını yapabilirsiniz. Ayrıca bu para ile çalıştırdığınız personel maaşını ve sigorta masraflarını karşılayabilirsiniz. Verilen geri ödemesiz hibe desteğinin yanında isteği bağlı olmak kaydı ile 100 bin liraya kadar teminat karşılığında faizsiz geri ödemeli kredi talebinde de bulunabilirsiniz. Bunun ile birlikte buradan kendi işini kurmak isteyen bayanlar toplamda 150 bin liraya varan deste alabilmektedir. Yukarıda belirttiğimiz Kosgeb Ev Hanımlarına Hibe Şartı ve Başvuru Yolları ile sizde açmak istediğiniz iş yeri için gerekli olan finansal desteği temin edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.