KızlarBiliyor

Kredi Çekmek İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir

Kredi Çekmek İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir

Bankalardan Kredi talebinde bulunmadan önce kredi notunuzun kaç olduğunu öğrenmelisiniz. Bankalar ortak kullandıkları bilgi merkezi sayesinde tarafınıza verilen nota göre kredi değerlendirmesi yapmaktadır. Yapılan bu değerlendirme sonucunda kredi alıp alamayacağınıza ve ne kadar kredi vereceklerine karar verirler. Bu neden ile kredi notunuzun belirlenen tabloya göre risksiz rakamlarda bulunması gerekmektedir. Kredi notu düşük olanların ise bir an önce bu notu yükseltmeleri gerekmektedir. Bu işlemin nasıl yapılması gerektiği ile ilgili verdiğimiz yöntemler ile sizde kısa sürede kredi notunuzu yükseltebilirsiniz. Bu kapsamda Kredi Çekmek İçin Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir ve kredi notunu en kolay öğrenme yöntemlerini sizinle paylaşmak istiyorum.

Kredi Notunun Kaç Olması Gerekir

Yukarıda da belirttiğimiz gibi bankalar kredi başvurusunda bulunan müşterilerinin belirli kriterlerine göre değerlendirme yapmaktadır. Bu kriterlerin başında kredi notunuzun kaç olduğu gelmektedir. Ülke genelinde ortak bir bilgi sistemi tarafından belirlenen kredi  notunuzu etkileyen bir takım unsurlar bulunmaktadır. Bunlar daha önceden bankalardan çekmiş olduğunuz kredi sayısı. Çektiğiniz kredilerin ödeme düzeni. Almış olduğunuz maaşınız ve banka kredi kartlarının düzenli kullanılıp ödeme düzeni olarak açıklanabilir. Bu belirttiğimiz işlemlere bakılarak tarafınıza bir kredi notu verilmektedir. Bu not sayesinde alacağınız kredi ve limitleri belirlenmektedir. Sizde bankalardan kredi başvurusunda bulunmadan önce notunuzun kaç olduğunu öğrenirseniz kredi alıp alamayacağınızı rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi Notu Değerlendirmesi

Bankadan kredi kullanmak isteyenler 1 ile 1900 arasında verilen kredi notuna göre işlem yapmaktadır. Tarafınıza ne kadar kredi verileceği gelir durumunuz ile birlikte bu nota göre belirlenir. Bu neden ile bankalardan sorunsuz ve talep ettiği krediyi almak isteyenlerin kredi notunun 1.500 ve üzerinde olması gerekmektedir. Belirlenen kredi notu ve aralığı aşağıda tabloda belirtilmiştir. Sizde kendinize ait kredi notunu öğrendikten sonra kredi alıp alamayacağınızı bu tablodan rahatlıkla öğrenebilirsiniz.

Kredi notu tablosu

Kredi Notunun Önemi

Bankalara kredi başvurusunda bulunanları yukarıda tabloda da belirttiğimiz gibi en az 1.100 puanın üzerinde olması gerekmektedir. Bu puan orta riskli olarak değerlendirilse de bir çok banka tarafından belirli limitlerde kredi kullanmanıza imkan verilmektedir. Puanı riskli bölgede bulunanların aşağıda belirttiğimiz yöntemleri kullanarak kredi notunu yükseltmeleri mümkündür. Sizde aşağıda belirttiğimiz yöntemlerden bir kaç tanesini kullanarak kısa sürede kredi notunuzu riskli bölgeden çıkarabilirsiniz.

  • Bankaların kredi kartları kullanın ve düzenli ödeme ile kredi notunuzun yükselmesine katkıda bulunun
  • Bankalara otomatik ödeme talimatı vererek notunuzun yükselmesi için katkıda bulunun
  • Bankalara kredi veya kredi kartı borcunuz varsa yapılandırarak düzenli taksit ödemesi yapın
  • Nakit alışveriş yapmak yerine maaş kartınızı kullanın

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.