KızlarBiliyor

Kredi Kartı Limitini Hemen Arttırmak

Kredi Kartı Limitini Hemen Arttırmak

Bankalara ait olan kredi kartlarındaki limit bazı durumlarda yetersiz kalabilir. Maaşımıza göre farklı limitlerin verildiği kredi kartları hayatımızın vazgeçilmezleri arasında bulunmaktadır. Yapılan taksitli ve taksitsiz harcamalarda kullandığımız kartların limiti nasıl yükseltilir. Kredi kartı limiti neye göre belirlenir. Kredi Kartı Limitini Hemen Arttırmak için ne yapılmalı. Kredi kartı limit yükseltme talebi nasıl oluşturulur. Kredi kartı limit işlemleri ne kadar sürede gerçekleşir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Belirlenir

Kredi kartı veren bankalar müşterilerin gelir  durumlarına göre farklı miktarda limit belirlemek zorundadır. Limitsiz kredi kartı dile tabir edilen kartlar maalesef normal müşterilere verilmemektedir. Aynı zamanda bu tarz bir kart bir çok kişinin başına dert açabilir. Bu neden ile minimum ve maksimum limitler belirlenmekte ve kullanıcılara bu limitler dahilinde harcama ve kullanma hakkı tanınmaktadır. Fakat bu limitlerin belirli yıllarda güncellenmesi gerekmektedir. on yıl önce verilen bir kredi kartı için 5 Bin liralık bir limit yeterli olabileceği gibi bu günlerde bu rakam yetersiz olacaktır. Bunun ile birlikte bankalar kredi kartı limiti belirlerken maaş miktarını baz almaktadır.

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir düzeleme ile kredi kartı limiti müşteri onayına tabi olmuştur. Geçmiş yıllarda bankalar kendi inisiyatiflerine göre kredi kartı limitleri yükseltebiliyordu. Fakat artık bu tür limit artırımları onaya tabi olmaktadır. Sizin onayınız veya talebiniz olmadan herhangi bir banka kredi kartı limitinizi artıramaz.

Herhangi bir bankadan kredi kartı talebinde bulunan veya kredi kartı bulanan bir kişinin limiti maaşının 4 katı olarak belirlenmiştir. Birden fazla kredi kartı sahibi olanlar için de bu olay aşağı yukarı aynıdır. Kartların toplam limiti maaşınızın 4 katı tutarında olacaktır. Tabi ki orandan daha fazla limitli kredi kartı sahibi olabilirsiniz. Bu da az öncede belirttiğimiz gibi bankaya yapacağınız kredi kartı limit artırım talebi ile gerçekleşebilir.

Kredi Kartı Limiti Ne Kadar Olabilir

Bankalar müşterilerine verdiği kredi kartlarından yapacakları harcamaları garanti almak ister. Müşterinin yapmış olduğu harcamaları geri ödeme potansiyeline sahip olup olmadığı büyük önem taşımaktadır. Aylık 2 Bin Lira maaşlı çalışan ve herhangi bir ekstra gelire veya mevduata sahip olmayan bir kişinin 50 Bin Liralık bir limit talebi kabul edilemez. Fakat bazı uygulamaları yapan ve limit artırımı için gerekli şartları taşıyanlar bu işlemi kolaylıkla yapabilirler. Limit artırımı yapmak isteyenler aşağıda belirttiğimiz işlemler sayesinde istedikleri limiti almada büyük avantaj sahibi olacaktır.

Kredi Kartı Limiti Yükseltmek İçin Ne Yapılmalı

Bankalar işlem yapan müşterilere aynı değerlendirmeye tabi tutmaktadır. Hiç kredi kartı kullanmayan veya bankacılık işlemlerini çok az yapanlar ile tersini yapanlar farklı değerlendirilir. Herhangi bir bankanın kredi kartını düzenli kullananlar her zaman bir adım önde olacaktır. Kredi Kartı Limitini Hemen Arttırmak isteyenler aşağıda belirttiğimiz işlemleri yaparak avantajlı duruma geçebilir;

Kredi Kartı Limit artırım İşlemleri

Yaptığı harcamalar için kredi kartı limiti yetersiz olanlar bir kaç yöntemden birisini kullanarak kredi kartı limit artıyı talebinde bulunabilir. Kredi Kartı Limitini Hemen Arttırmak için en etkili yöntem Mobil Bankacılık uygulaması üzerinden yapılan taleplerdir. Bu işlemi bir kaç dakika içerisinde kolaylık yapabilirsiniz. Cep telefonunuza indireceğiniz mobil uygulamalarda gelir durumunuzu ve limit talebinizi belirterek kredi kartı limit artırım talebini hemen gerçekleştirebilirsiniz. Bunu dışında bankaların müşteri temsilcilerini arayarak talebinizi sesli olarak iletebilirsiniz. Kredi kartı limit artırım işlemlerini en kola ve hemen sonuç veren yöntemi ise banka şubesine giderek yapılacak olan başvurulardır. Banka şubesinde kredi kartları ile ilgilenen birimlere giderek sizde hemen kredi kartı limit değişikliği işleminizi yapabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.