KızlarBiliyor

Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur

Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur

Devlet tarafından verilen ve geri ödemesi olmayan destekler için nereye başvuruda bulunmak gerekir. Hibe veren devlet kurumları hangileri.  İş kurmak için Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur. Devlet kimlere hibe desteği verir. Hibe ve faizsiz kredi almak için aranan şartlar nelerdir. 50 Bin Lira Devlet Hibesi almak için neler yapılması gerekir. Hangi işi yaparsam hibe alabilirim. Geri ödemesiz destek almak için yapılması gerekenleri Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur başlığı ile paylaşıyoruz.

İş Kurmak İçin Verilen Devlet Hibeleri

Yeni bir iş kurmak veya hali hazırda yapılan bir işi büyütmek adına devlet hibe destekleri bulunmaktadır. Bilindiği üzere bu alanda en büyük desteği veren Bakanlık Sanayi ve Teknoloji Bakanlığıdır. Bu bakanlığa bağlı olarak hizmet veren KOSGEB (Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme Başkanlığı) bu konuda başvurulacak yerdir. Bu kuruluş yeni iş kurmak isteyen veya işlerini büyütmek isteyenlere hibe ve faizsiz kredi desteği sağlamaktadır. Sizde sermaye sorunları nedeni ile açamadığınız bir iş yeri için gerekli olan desteği buradan alabilirsiniz. Bu neden ile Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur sorusuna verilecek ilk cevap Kosgeb olacaktır.

Girişimciliğin desteklenmesi, başarılı işletmelerin kurulması ve rekabet ortamında işletmenin ayakta kalması adına yürütülen bir programdır. Bu program sayesinde sizde başarılı bir işletme kurmak için gerekli sermaye ve eğitim desteği alabilirsiniz. Yeni bir iş yeri açmak isteyen girişimcilere geri ödemesiz 50 bin lira hibe verilmektedir. Bunun ile birlikte 100 bin lira da faizsiz kredi desteği verilmektedir. Sizde iş kurmak adına verilen devlet desteklerinin başında gelen Kosgeb iş kurma hibesi başvurusunda bulunabilirsiniz. Bu konuda dikkat edilmesi gerekenler aşağıda belirtilmiştir. Bu şartları taşıyanlar bağlı bulundukları bölgedeki Kosgeb birimlerine giderek başvuruda bulunabilirler.

  • Kosgeb Girişimcilik Belgesine Sahip Olmak
  • Yapmak istediğiniz işin desteklenen sektörler arasında bulunması
  • Geçmiş yıllarda girişimcilik desteklerinden yararlanmamış olmak
  • Kendi üzerinize kayıtlı aktif bir işletmenin bulunmaması
  • Yapılmak istenilen iş ile ilgili İş Planı Hazırlamak

KOSGEB 50 Bin Lira Hibe Başvurusu

Yukarıda da bahsettiğimiz gibi iş kurmak için gerekli olan sermaye desteği hibe olarak alınabilir. Kosgeb birimlerine yukarıda belirttiğimiz şartları taşıyanlar 50 bin liralık geri ödemesiz hibe desteği için başvuruda bulunabilirler. Sizde kendi işinizi kurmak adına bu destekten yararlanmayı planlıyorsanız öncelikli olarak Girişimcilik Kurslarına katılmalı ve bu belgeye sahip olmalısınız. Bu belge ve yapılacak olan iş ile ilgi iş planını hazırlayanlar ilgili birimlere başvurmalıdır. Başvuru kabul edilen girişimci adaylarına 50 bin liraya kadar hibe desteği yapılır.

Tarım ve Hayvancılık Alanında Verilen Devlet Hibeleri

Yukarıda belirttiğimiz işletme kurmanın dışında Tarım ve Hayvancılık Alanında hibe almak isteyenlere de destekler bulunmaktadır. Özellikle organik tarım ve organik hayvancılık alanında birbirinden farklı destekler bulunmaktadır. Bu alanda verilen hibe, faizsiz kredi, tohum ve canlı hayvan destekleri seçeneklerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıca bu alanda yatırımı yapmak (makine alımı, ahıl yapımı, ahır yapımı, yem silosu alımı, modern hayvan barınağı yapıı vb.) isteyenlere uzun vadeli faizsiz kredi desteği de verilmektedir. Verilen destekler Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.

Hayvancılık Hibeleri Nasıl Veriler

Küçükbaş, büyükbaş, kümes hayvanı ve su ürünleri alanında bir besicilik faaliyetinde bulunmak isteyenlere teşvik verilmeye devam ediliyor. Özellikle bayanlar ve gençlerin bu alanda daha fazla söz sahibi olmaları adına bir takım teşvikler güncellendi. Kırsal alanda bu tür bir faaliyette bulunmak isteyenler hayvan alımı için hibe desteği almak adına bulundukları bölgedeki Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunmalıdır. Son dönemde hayata geçirilen genç çiftçi uygulaması ile bu işi yapmak isteyen ve şartları taşıyanlara 40 Koyun, 5 İnek veya 40 kovan arı hibe olarak verilmekte. Sizde bu alanda faaliyet göstermek adına verilen bu desteklere hemen başvurabilirsiniz. Bunun ile birlikte makineli tarım yapmak isteyenler yine Kosgeb birimlerine başvuruda bulunabilirler.

Devlet Hibe Kredisi İçin Nereye Başvurulur diye araştırma yapanlar iş kurmak için Kosgeb birimlerine Tarım ve Hayvancılık yapmak için ise Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvurmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.